Barcelona's French forward Ousmane Dembele (2R) celebrates with teammates after scoring during the Spanish League football match between Barcelona and Leganes at the Camp Nou stadium in Barcelona on January 20, 2019. (Photo by Josep LAGO / AFP)

Messi csak csere volt, beállítása után indult be a Barcelona

A Leganés megkeserítette a katalánok dolgát.

A Lionel Messit csak a kispadon tudó FC Barcelona a Leganést fogadta a spanyol LaLiga 20. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén. Közben a Real Madrid megegyezett az ötvenmilliós brazil csillaggal.

Valverde-mester minden bizonnyal a szerdai, Sevilla elleni kupanegyeddöntő miatt nevezte csak a kispadra a csapat karmesterét, azonban az első félidő így is működött: Dembélé a 32. percben megszerezte a vezetést.

A második félidő 12. percében azonban Braithwaite egy villámgyors akció végén egyenlített, amire aligha voltak felkészülve a vendéglátók. A hazaiak mestere pályára is küldte Messit, Rakiticet és Malcomot is, majd a 71. percben éppen az argentin lövését védte hihetetlen bravúrral Cuellar – pechére a pipába tartó labdát nem tudta fölé tenyerelni, így a visszahulló játékszerre Suárez csapott le, és a hálóba lőtt (2-1).

A legvégén aztán Messi is betalált: szoros meccsen nyert a Barcelona végül 3-1-re, így továbbra is öt pont az előnye az Atlético Madriddal szemben az élen.

Kiemelt kép: Josep Lago/AFP