Messi csak csere volt, beállítása után indult be a Barcelona

A Leganés megkeserítette a katalánok dolgát.

A Lionel Messit csak a kispadon tudó FC Barcelona a Leganést fogadta a spanyol LaLiga 20. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén. Közben a Real Madrid megegyezett az ötvenmilliós brazil csillaggal.

Valverde-mester minden bizonnyal a szerdai, Sevilla elleni kupanegyeddöntő miatt nevezte csak a kispadra a csapat karmesterét, azonban az első félidő így is működött: Dembélé a 32. percben megszerezte a vezetést.

A második félidő 12. percében azonban Braithwaite egy villámgyors akció végén egyenlített, amire aligha voltak felkészülve a vendéglátók. A hazaiak mestere pályára is küldte Messit, Rakiticet és Malcomot is, majd a 71. percben éppen az argentin lövését védte hihetetlen bravúrral Cuellar – pechére a pipába tartó labdát nem tudta fölé tenyerelni, így a visszahulló játékszerre Suárez csapott le, és a hálóba lőtt (2-1).

A legvégén aztán Messi is betalált: szoros meccsen nyert a Barcelona végül 3-1-re, így továbbra is öt pont az előnye az Atlético Madriddal szemben az élen.

Kiemelt kép: Josep Lago/AFP