A Chelsea, a Sevilla és a Villarreal is gázolt az EL-ben

Kádár Tamás győzelemnek örülhetett, Kleinheislerék ikszeltek. Szántó nélkül vérzett el a Rapid.

Az Európa Liga harmadik fordulójában este 21 órától újabb tizenkét mérkőzésre került sor. A Vidi FC görögországi vendégjátékáról külön cikkben számoltunk be. A csoport másik mérkőzésén a Chelsea hozta a papírformát a BATE ellen (3-1). A londoniak már másfél perc után vezettek.

A Kádár Tamással kiálló Dinamo Kijev a Rennes otthonából rabolt pontot (1-2). A találkozó emlékezetes marad, hiszen az egész stadion a luftot rúgó játékoson röhögött, azonnal megbosszulta a csapattársa. Kleinheisler László az Asztana kezdőjéből nem hiányozhatott, a kazahok nem bírtak a Jabloneccel (1-1). Szántó Tamás sérülés miatt ezúttal sem volt ott a Rapid-keretben, a bécsieken átgázolt a Villarreal (5-0).

A Sevilla odahaza hengerelt, hiszen hat gólig meg sem állt az Akhisarspor ellen.