Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi gestures during the Spanish league football match between FC Barcelona and Girona FC at the Camp Nou stadium in Barcelona on September 23, 2018. / AFP PHOTO / Pau Barrena

Nem bírta el az emberhátrányt, odahaza bukott pontokat a Barcelona

2018. 09. 23. 22:40

A Gironát fogadták a katalánok.

Barcelona–Girona találkozó zárta a spanyol La Liga ötödik fordulóját. A hibátlanul listavezető katalánokhoz a bajnokságot szintén jól kezdő, négy kör alatt hét pontot gyűjtő ellenfél érkezett.

LISBON, PORTUGAL - MARCH 25:  Hungary's forward Balazs Dzsudzsak during the match between Portugal and Hungary for  FIFA 2018 World Cup Qualifier at Estadio da Luz on March 25, 2017 in Lisbon, Portugal.  (Photo by Carlos Rodrigues/Getty Images)

Lionel Messiről szóltak az első percek, előbb szinte a teljes Girona-védelmet elfektette, majd kicsivel később gólt is szerzett – mindkét jelenetet megmutattuk itt. A mérkőzést is meghatározó pillanatot a 35. perc hozta: Lenglet találta el könyökkel az ellenfél játékosát, amiért azonnal piros lapot kapott. Az emberelőnyt kihasználta a Girona: a 45. percben Stuani egyenlített (1-1).

Hat perc telt el a második félidőből, amikor Stuani máris vezetéshez juttatta a vendégeket (1-2). Pár perc kellett a Barcának, hogy magára találjon: előbb Messi távoli szabadrúgása talált kapufát, majd Piqué a 63. minutumban egy felpattanó labdánál két védőt is leugrott, és az üres kapuba fejelt (2-2). Ment előre a Barcelona, de több gólra már nem futotta: 2-2 lett a vége.

Messiék továbbra is vezetik a spanyol bajnokságot, de már csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzik meg a Real Madridot.

Közben Olaszországban is zajlanak az események: a Juventusnál beindult a Ronaldo-üzlet, újabb gólt jegyzett a klasszis.