Dominált a Liverpool, de nem a gólok terén

Egyetlen Szalah-gólra futotta a Brighton ellen, de a „vörösök" továbbra is százszázalékosak.

Az eddig hibátlanul játszó Liverpool ezúttal a Brightont fogadta az Anfielden a Premier League harmadik fordulójában.

Minden téren domináltak a „vörösök” az első félidőben, többnyire ők bírtokolták a labdát, többször is lőttek kapura, de ennek ellenére csak egyszer sikerült betalálni. Mohamed Szalah kapta a labdát a tizenhatoson belül csapattársa, Roberto Firmino remek lapos passzát követően, helyet csinált magának és kapura lőtt, a labda megtalálta az utat a jobb alsó sarokba, a kapufáról pattant be a hálóba. (1-0)

A fordulást követően hasonlóan magas fordulatszámon pörgött a Liverpool gépezete, de egyszerűen több gólt nem sikerült begyűrni az ellenfél kapujába. Négy perccel a vége előtt pedig elég közel kerültek hozzá, Trent Alexander-Arnold visszakapta a labdát jóval az ötösön belül és szép mozdulattal a kapu bal alsó sarka felé lőtte labdát. Remek lövés volt, azonban az egyik védő belelépett és megváltoztatta a játékszer irányát, ami így a kapufát találta el.

Érdekesség, hogy ezen a héten is akadt egy londoni derbi, klikk IDE a részletekért!