Valencia's Argentinian defender Ezequiel Garay (R) challenges Atletico Madrid's Spanish forward Diego Costa during the Spanish League football match between Valencia and Atletico Madrid at the Mestalla Stadium in Valencia on August 20, 2018. / AFP PHOTO / JOSE JORDAN

A bajnokságban már nem ment annyira az Atléticónak, mint a Real Madrid ellen

2018. 08. 20. 21:55

Diego Costáék nem bírtak idegenben a Valenciával.

Hétfő estére maradt a spanyol bajnokság első fordulójának legnagyobb rangadója: az előző szezonban a negyedik helyen végző, a nyári átigazolási szezonban pedig többek között Michi Batshuayival, Kévin Gameiróval, Jeison Murillóval és Geoffrey Kondogbiával erősítő Valencia fogadta az UEFA Európai Szuperkupában a Real Madridot megleckéztető Atlético Madridot.

Remek iramban indult a meccs, a hazaiaknál Wass és Rodrigo előtt is adódott lehetőség, míg Diego Simeone csapatából Diego Costa veszélyeztetett. Nem is kellett sokáig várni az első gólra, a 26. percben Griezmann pazar kiugratását használta ki Ángel Correa, 0-1.

A francia támadó az OptaJose statisztikája szerint az Atlético Madrid idei harmincegy meccsén – minden versenysorozatot figyelembe véve – harmincegy találatból vette ki a részét közvetlenül, egészen pontosan huszonkét gól és kilenc gólpassz formájában.

A „denevérek” azonban nem adták fel, ennek pedig a szünet után nem sokkal meg is lett az eredménye. Az 56. percben Kondogbia felívelését Wass tette kapásból középre a bal oldalról, Godín elszámította magát, így Rodrigo  – aki sajtóhírek szerint a múlt héten egészen elképesztő átigazolási kéréssel fordult a vezetőség felé – senkitől sem zavartatva mellre vette a labdát és hét méterről a léc alá bombázott, 1-1.

Helyzetekből ezután sem volt hiány, a hazaiak Gabriel révén kapufáig jutottak, de Wass előtt is óriási ziccer adódott, ám végül az Atlético kihúzta döntetlennel.

címlapfotó: AFP / JOSE JORDAN