Nehezen indult, de a végén lángra lobbant a Barcelona motorja

A katalánok sikerrel vették az első akadályt az Alavés ellen.

A spanyol címvédő is elkezdi menetelését az idei szezonban, a Barcelona ráadásul hazai pályán nyit az Alavés ellen.

Az első félidő nem hozott gólt, bár erre egyedül csak a katalánoknak volt esélyük, először Lionel Messi  pörkölte rá szabadrúgásból, pechére a felsőlécet találta telibe. Majd alig egy perccel később Ousmane Dembélé habozás nélkül megindult az ellenfél kapuja felé, a védők megpróbálták szerelni, de meg tudta tartani a labdát, sőt, kapura is tudott lőni, de a kísérlete nem sikerült olyan jól, mint az előtte bemutatott szóló, a kapus könnyedén védeni tudta.

Negyed órával a térfélcserét követően sikerült először betalálni a Barcelonának, pontosabban Lionel Messié volt az érdem, egy briliánsan elvégzett szabadrúgás után most nem a felsőléc, hanem a háló volt a végállomás. (1-0) Majd kis híján duplázott, a kapu előterében átvette a labdát, ami aztán a kapus mellett ugyan elment, de a bal kapufáról kifelé pattant. Philippe Coutinho már szerencsésebb volt, a 83. percben, remek egyéni akcióját még szebb lövéssel fejezte be a kapu előterében, a labda a kapu jobb oldalába ment, Fernando Pacheco pedig nem tudott vele mit kezdeni. (2-0) A képzeletbeli i-re a pontot Messi tette fel az utolsó percben, igazi bombát eresztett meg a bal alsó sarokba a Luis Suarez beadását követően. (3-0)

Kíváncsi vagy, hogyan alakult Cristiano Ronaldo első mérkőzése a Juventusban? IDE kattintva megtudhatod!