Premier League: szenegáli tripla Angliában

A walesi Swansea City magabiztosan legyőzte az utolsó negyedórában emberhátrányban játszó, Európa Liga-elődöntős vendég Liverpoolt az angol bajnokság 36. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Manchester City 4-2-re kikapott a Southampton vendégeként. A mérkőzés hőse Sadio Mané volt, a szenegáli játékos háromszor vette be a 300. Premier League-mérkőzésén védő Joe Hart kapuját. A Manchester City az angol élvonalban hazai pályán 2012 novemberében nyert utoljára mérkőzést úgy, hogy hátrányban volt a félidőben, míg idegenben 1995 áprilisa óta nem sikerült fordítania, miután vesztes állásban vonult szünetre. Premier League, 36. forduló: Swansea City – FC Liverpool 3-1 (2-0) Manchester United – Leicester City 1-1 (1-1) Southampton – Manchester City 4-2 (2-1) Szombaton játszották: Arsenal – Norwich City 1-0 (0-0) Everton – Bournemouth 2-1 (1-1) Newcastle United – Crystal Palace 1-0 (0-0) Stoke City – Sunderland 1-1 (0-0) Watford – Aston Villa 3-2 (1-1) West Bromwich Albion-West Ham United 0-3 (0-2) Hétfőn játsszák: Chelsea – Tottenham Hotspur 21.00 A tabella élmezőnye: 1. Leicester City 77 pont 2. Tottenham Hotspur 69 3. Arsenal 67 4. Manchester City 64 5. Manchester United 60 6. West Ham United 59 7. Southampton 57 8. Liverpool 55

A walesi Swansea City magabiztosan legyőzte az utolsó negyedórában emberhátrányban játszó, Európa Liga-elődöntős vendég Liverpoolt az angol bajnokság 36. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A Manchester City 4-2-re kikapott a Southampton vendégeként. A mérkőzés hőse Sadio Mané volt, a szenegáli játékos háromszor vette be a 300. Premier League-mérkőzésén védő Joe Hart kapuját.

A Manchester City az angol élvonalban hazai pályán 2012 novemberében nyert utoljára mérkőzést úgy, hogy hátrányban volt a félidőben, míg idegenben 1995 áprilisa óta nem sikerült fordítania, miután vesztes állásban vonult szünetre.