Nyolc pont a Bayern előnye a szünetben

A címvédő müncheniek nyertek, a Borussia Dortmund kikapott a Bundesligában.

A Ribéry, Robben, Douglas Costa, Bernat, Lahm és Götze nélkül felálló, a kispadra mindössze három mezőnycserét nevező Bayern a meccs elejétől kezdve irányította a játékot. A címvédő úgy passzolgatott ellenfele térfelén, ahogyan az emberelőnyben lévő jégkorongcsapatok szokta riválisuk kapujának előterében. Az első ziccer a várakozásoknak megfelelően a vendégeké volt, de az ötödik percben Thiago Alcantara próbálkozását Zieler szögletre ütötte.

Némi meglepetésre a túloldalon is adódott egy nagy helyzet: Andeasen fejesét Neuer a keresztléc segítségével hárította, Erdinc pedig mellé lőtte a kipattanót. A harmincadik percben Lewandowski a kapufát találta el, a kipattanót Müller juttathatta volna a hálóba, de Zieler kapus az utolsó pillanatban visszaért, és nagy bravúrral hárított.

A 39. percben a hazai csapatkapitány, Christian Schulz kinyújtott kezén pattant meg a labda a tizenhatoson belül, ezért a müncheniek jogos büntetőt kaptak, amit Thomas Müller magabiztosan értékesített (0-1). A szünet előtt a Bayern kapujába került a labda, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

A második félidő sokkal eseménytelenebb, egyben sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott. A Bayern nem akart megszakadni, a Hannover pedig nem tudott egalizálni, úgyhogy felemás félidők után egygólos vendégsikerrel zárult a találkozó.

Mivel a Borussia Dortmund kikapott Kölnben (a góllövőlista vezetője, a gaboni Pierre-Emerick Aubameyang ezúttal nem volt eredményes), a címvédő bajorok előnye nyolc pont a tabella élén a téli szünetben.

A Hamburg otthon 1-0-ra elvesztette az Augsburg elleni meccset, Stieber Zoltán a kispadról nézte végig a találkozót.

Az esti meccsen a Wolfsburg a papírformának megfelelően vezetést szerzett Stuttgartban, de a hazaiak hamar fordítottak, és végül 3-1-re győztek. A hajrát emberelőnyben tölthették a vendégek, de ezt nem tudták kihasználni.