Bajnokok Ligája: az Atlético négyet, a Real egyet sem lőtt

A hajrában söpörte be a győzelmet a Manchester City, a United viszont csak egy pontot szerzett Moszkvában.

Gólszerzők:
Niguez (23.), Martínez (29.), O. Torres (63.), Dedecsko (öngól, 89.)
Galatasaray – Benfica 2-1 (2-1)
Gólszerzők: Inan (19. – 11-esből), Podolski (33.), ill. Gaitan (2.)
D csoport:
Juventus – Mönchengladbach 0-0 (0-0)
Man. City – Sevilla 2-1 (1-1)
Gólszerzők:
Rami (öngól, 36.), de Bruyne (91.), ill. Konopljanka (30.)

Szerda este újabb nyolc összecsapással folytatódik az UEFA Bajnokok Ligája. A legrangosabb európai kupasorozat találkozóiról a Rangadó.hu – a legutóbbi alkalomhoz hasonlóan – ismét élő eredmény- és eseménykövetéssel jelentkezik.

A szerdai végeredmények,

A csoport:

B csoport:

C csoport:

D csoport:

Nem ment ma a büntető-végrehajtóknak: a United ellen Eremenko (CSZKA) rontott, a Malmö színeiben Djurdjic hibázott a tizenegyes-pontról, míg Locadia (PSV) a Wolfsburg ellen szerezhetett volna szépítő gólt, de Benaglio túljárt az eszén.

Így állnak a tabellák a harmadik forduló után:

Egy kis dráma a végére: a PSV kihagy egy büntetőt, a Manchester City viszont megnyeri a meccsét a Sevilla ellen de Bruyne 91. perces góljával. Nagy az öröm!

De Bruyne lett a City nyerőembere:

Csak egy kis összehasonlítás: a 19 éves Anthony Martial kilencedik United-meccsén ötödik gólját szerezte. Cristiano Ronaldónak ugyanennyi idősen 39 meccsbe telt, mire elért öt találatig manchesteri színekben.

Betalál az Asztana, de rossz kapuba: Dedecsko öngóljával 4-0 az Atléticónak.

Asztana-gól, de ennek aligha ürülnek a kazahok:

Anthony Martial egyébiránt élete első BL-gólját szerezte.

Angel Di Maríának (PSG) ma este nem megy: hat keresztlabdával próbálkozott idáig, de egyik sem talált célba…

Rooney-t kivonták a „forgalomból”? Csak csapattársának, a gólvonalon álló De Geának (19) volt kevesebb labdaérintése a Unitedben, mint az angol válogatottban is rekordokat döntögető csatárnak. Rooney 22-szer ért labdához az első félidőben…

Martial fejese hozta vissza a meccsbe a Unitedet:

Gála Madridban: az Atlético harmadik találatát Oliver Torres lövi.

Ezzel a góllal alighanem eldöntötte az Atlético:

A Juventus Mönchengladbach elleni meccsén sok szép megmozdulás nincs, most Pogba szabadrúgását védi a németek kapusa. A túloldalon Buffonnak vigyáznia kell, meg ne fázzon a kapuban, semmi dolga.

A Malmö kihagy egy büntetőt, a Wolfsburg viszont újabb gólt szerez Kruse révén (2-0).

Kruse fejese biztos előnyt jelent a Wolfsburgnak:

Nem jó előjel a Citynek: mindössze egy hazai meccsét tudta megnyerni a BL-ben a legutóbbi kilencből akkor, amikor az ellenfél szerezte az első gólt.

Már Wolfsburgban is van gól: Dost a hazaiaknak szerez vezetést a 47. percben.

Dost közelről nem hibázott:

Elkezdődtek a második félidők!

A PSG–Real félidei statisztikái:

Lövések: 3-11

Labdabirtoklás: 53 százalék – 47 százalék

Passz-hatékonyság: 91 százalék – 88 százalék

Pedig nem rossz a United: 88 százalékos pontossággal passzolnak a játékosok. Hatvan százalékban van a Vörös Ördögöknél a labda, de gólt eddig a CSZKA tudott csak szerezni.

A másik manchesteri csapat nincs ekkora fölényben, sőt: a statisztikák szerint 52 százalékban a Sevilla birtokolta a labdát a City otthonában.

A Manchester City a legutóbbi nyolc meccsén mindig kapott gólt. A BL-ben még rosszabb ez a mutató: a legutóbbi 25 találkozójából mindössze két alkalommal sikerült megúsznia kapott gól nélkül.

Doumbia 13. BL-gólját lőtte a CSZKA színeiben. Ez nyolccal több, mint bármely másik csapattársának moszkvai BL-gólszáma. Egyébiránt legutóbbi nyolc meccsén immár nyolcadik szerzett góljánál tart.

A CSZKA–United félidei értékelései:

Bony gólt lő a Cityben, egyenlítenek a Sevilla ellen (1-1).

Touré klasszis megoldása is kellett Bony góljához, amit végül Rami öngóljaként jegyzőkönyveztek:

Fordítanak a törökök: a Galatasaray második gólját Podolski szerzi a 33. minutumban.

Podolski köténygóljával fordított a Galatasaray:

Hátrányban a másik manchesteri csapat is: Konopljanka idegenben szerez vezetést a Sevillának.

Így mattolta a Sevilla a City védelmét:

Már kettővel megy az Atlético: Jackson Martínez a gólszerző az Asztana ellen.

Jackson Martínez a védők gyűrűjében szerezte az Atlético második gólját:

Gaitan gólja az idei BL eddigi leggyorsabb találata: 1 perc 14 másodperc alatt vette be a kaput. A Benfica harmadik csoportmeccsén harmadszor volt egyébként eredményes: az Asztana és az Atlético ellen megnyert találkozókon is ő szerezte a csapat egyik gólját.

Az Atlético Madrid a 23. percben Niguez góljával szerez vezetést az Asztana ellen (1-0).

Niguez sarokkal szerzett vezetést az Atléticónak:

Jó ismerősünk, a törököket az Eb-re kijuttató Selcuk Inan büntetőből szerzett góljával egyenlít a Galatasaray.

Selcuk Inan nem óvatoskodott: felvarrta a léc alá a büntetőt!

A 18. percben betalál a Malmö is: Rosenberg a gólszerző.

Rosenberg nem rontotta el az ajtó-ablak helyzetet:

Azt hallotta, hogy ma kirúgták Cristiano Ronaldót? Úgy volt, hogy szerepet kap a Martin Scorsese által rendezett The Manipulator című filmben, ám kitennék a stábból. Martin Scorsese szerint Ronaldónak meg kell tanulnia szépen veszíteni.

Roman Eremenko büntetőt hibázott a United ellen, de Seydou Doumbia javította a hibát: vezet a CSZKA (1-0)!

Hiába De Gea bravúrja, Doumbia bevágta a kipattanót:

A Manchester United a legutóbbi nyolc idegenbeli BL-meccséből mindössze egyet tudott megnyerni.

Elképesztő a Benfica hatékonysága: legutóbbi három kapura tartó lövéséből három gólt szerzett a BL-ben.

Rossz hír a Real-drukkereknek: a PSG a legutóbbi 16 hazai meccséből csak egyet veszített el.

A második percben vezet a Benfica a Galatasaray otthonában: Nicolas Gaitan lövése talált utat a kapuba (0-1).

4. Borussia Mönchengladbach 0

Moszkvában rajtol a játéknap: a CSZKA – Manchester United meccs indult el elsőként, majd szépen sorban indult a többi is.

Minden bizonnyal megérzi Sergio Agüero hiányát a Manchester City: az argentin a csapat legutóbbi 13 BL-góljából nyolcban működött közre gólszerzőként vagy előkészítőként.

A juventusos Álvaro Morata a legutóbbi kilenc Bajnokok Ligája-találkozóján hétszer volt eredményes.

Morata trükközött kicsit a meccs előtt:

Juan Mata 26 helyzetet dolgozott ki a Manchester Unitednek az idei szezon Premier League- és BL-mérkőzésein. Több mint kétszer annyit, mint bármelyik csapattársa.

Megírtuk: a Paris Saint-Germain (francia) – Real Madrid (spanyol) meccsen fontos lehet, hogy milyen napot fog ki Zlatan Ibrahimovic és Cristiano Ronaldo. A két klasszis nemrégiben lett csapata történetének legeredményesebb játékosa, és bátran kijelenthető, hogy ez a mérkőzés a két játékos csatájáról fog szólni.

A CSZKA legutóbbi öt, angol csapat ellen játszott BL-találkozóján összesen 23 gól született.

Jesse Lingard 2014 augusztusa után lett ismét a kezdőcsapat tagja a Manchester Unitedben.

Akinfejevvel kezdődik a CSZKA:

Az Atlético Madrid kezdője a kazah Asztana ellen:

Antonio Valencia a Manchester United legutóbbi két CSZKA Moszkva elleni BL-meccsén eredményes volt – most is ott van a kezdőben.

A Manchester City a legutóbbi hat, spanyol csapatok ellen játszott BL-mérkőzéséből ötöt elveszített.