EL: magyar sikerélmény nélkül

Nikolics csapata kikapott, Bogdán és Vanczák nem játszott, Lovrencsics és Kádár együttese ikszelt.

Csütörtök este magyar részvétellel kezdetét vette az Európa Liga csoportköre.

FRISS:

A késő esti párosítások közül számunkra a lengyel bajnoki címvédő Lech Poznan mérkőzése volt a legérdekesebb, hiszen Lovrencsics Gergő és Kádár Tamás is kezdő volt a portugál Belenenses ellen (Holman Dávidot nem nevezték a keretbe). Érdekesség, hogy a többi 11 találkozón kivétel nélkül született legalább egy gólt az első félidőben, de náluk nem. Lovrencsicset a 68. percben lecserélték, Kádár végig a pályán volt, és a 86. percben sárga lapot kapott, a vége pedig 0-0 lett.

A Lazio a tavaszi döntős Dnipro vendége volt, és 1-1-es eredménnyel távozott, az ukránok a 94. percben egyenlítettek. A portugál Sporting odahaza meglepő verést kapott az orosz Lokomotivtól, és egy portugál edzőnek, Paulo Sousának sem volt jó napja, mert előző klubja, a svájci FC Basel legyőzte jelenlegi csapatát, az olasz Fiorentinát.

Korábban írtuk:

Az első fordulóban Nikolics Nemanja végigjátszotta a lengyel Legia meccsét a dán listavezető Midtjylland otthonában; a varsóiak egy öngól következtében 1-0-ra kikaptak.

Az előzetes hírekkel ellentétben mégsem Bogdán Ádám védte a Liverpool kapuját a francia Girondins Bordeaux otthonában. Az angolok 1-1-et játszottak, honfitársunk a kispadról nézte végig a meccset.

Vanczák Vilmos is a cserepadról látta, ahogyan a svájci FC Sion hazai környezetben 2-1-re legyőzi az orosz Rubin Kazanyt.

A játéknap rangadóján a holland Ajax otthon 2-2-t játszott a skót Celtic ellen. Az Olympique Marseille idegenben három, a Napoli otthon öt gólt lőtt. Nagy meglepetés a Fenerbahce 3-1-es hazai veresége a norvég Molde ellen. A Borussia Dortmund a meccs elején hátrányba került az FK Krasznodar ellen, de az első félidő végén egyenlített, a 93. percben pedig megszerezte a győztes gólt! Hasonló fordítást produkált a Rapid Wien is a Villarreal ellen.