Nem sok babér termett a hazai csapatoknak Ázsiában

15 találkozót rendeztek kedden az ázsiai világbajnoki selejtezősorozatban. A hazai pályán szereplő csapatok mindössze három döntetlent és 6 gólt értek el.

Az eredmények azért is különösen érdekesek, mert nem arról van szó, hogy kieséses rendszerű szakaszában lenne a selejtező, amelyben két olyan csapat méri össze tudását, akik között szakadéknyi különbség van (bár még állnak olyan csapatok is, mint Bhután, akik Srí Lanka legyőzésével történelmük legnagyobb sikerét könyvelhették el). Ez már a selejtezők első csoportköre, amelyben 40 gárda vesz részt. Közülük 10 jut tovább a következő szakaszba, azaz a nyolc csoportelső mellett a két legjobb csoportmásodik.

A tegnapi nap azonban pocsékul sikerült a hazai gárdáknak. Mindössze négy csapat talált be, és a hat gólból 5 a 80. perc után esett. Tajvan ezzel a góllal csaknem döntetlenre mentette Vietnam elleni találkozóját, ám Tran Phi Son a 92. percben egy igencsak szerencsés góllal bevitte a mindent eldöntő találatot.

Katar már 3-0 arányban vezetett Hong Kongban, amikor a 87. és 88. percben Hong Kong két nem túl kidolgozott helyzetből váratlanul megkezdte a felzárkózást, az egyenlítő találatot azonban nem sikerült megszerezniük.

Thaiföld valamivel jobban járt, köszönhető ez annak, hogy az első félidőben Irakot nem három, csak két góllal engedték el, így az erős hazai hajrá elég volt az egyenlítéshez. Nem is akármilyen góllal, sakk-mattot adtak a nem is olyan régen még Ázsia Kupa-győztes iraki védelemnek!

Egy hazai találat maradt csak hátra. Fülöp-szigetek ugyan nem a 80. perc után, de már 0-4-nél szépített Üzbegisztán ellen. A kapusgólok és bombatalálatok meccsén a Fürthben játszó Schröck egy felettébb szerencsés találattal szépített, a vége 1-5 lett.

Az említett Thaiföld-Irak mellett azonban a kevés találat ellenére két pontszerzésnek is örülhettek a hazai csapatok. 0-0-át játszott ugyanis Palesztina az Egyesült Arab Emírségek csapatával, valamint az 550 négyzetkilométeren elterülő, 165000 lakosú sziget, az USA fennhatósága alá tartozó Guam folytatta jó szereplését és a több mint egymilliárd fős népességet számláló India, valamint Türkmenisztán legyőzése után most Omán ellen is kiharcolt egy döntetlent, aminek köszönhetően – eggyel több játszott meccsel ugyan, de – holtversenyben áll a csoport élén Iránnal és Ománnal. A két ellenfél ráadásul eddig nem csapott össze egymással.

A többi találkozó összefoglalója alább található.