Sokk! Holland futballkatasztrófa

A jelenlegi állás szerint még pótselejtezőt sem játszhatnak.

Hollandia folytatta vesszőfutását: az Európa-bajnoki selejtezősorozat nyolcadik fordulójának első, vasárnapi játéknapján Törökországban kapott ki 3-0-ra, és jelenleg a negyedik az A-csoportban.

Négy mérkőzés maradt estére. Az A-csoportban listavezető Izland meglepetésre nem tudta legyőzni odahaza a sereghajtó Kazahsztánt (0-0), ennek ellenére kijutott a franciaországi tornára. A B-csoportban a belgák Eden Hazard hajrágóljával nyertek Ciprus otthonában, ezzel nagy lépést tettek az automatikus kijutás felé, az Andorra ellen nyerő bosnyákok pedig a pótselejtezőre hajtanak, de Izrael jelenleg jobban áll náluk. A Ferencváros korábbi, az angol Everton jelenlegi légiósát, Muhamed Besicet a második félidőben kiállították.

Az olaszok De Rossi büntetőjével a Bulgária elleni meccs elején vezetéshez jutottak, majd a második félidő tizedik percében kiállították a gólszerzőt, de mivel a vendégeknél is villant a piros lap, nem forgott komoly veszélyben az egygólos itáliai siker.