Schürrle-triplával hengerelt a világbajnok

Németország hetet számolt Gibraltárra, a görögök Feröer-szigeteken égtek.

Gibraltár – Németország 0-7

A világbajnoknak nem okozott komoly kihívást Gibraltár legyőzése, Joachim Löw legénysége hetet számolt az amatőr játékosokból álló együttesre. Schürrle (28., 65., 71.) mesterhármast jegyzett, a debütáló Kruse (47., 81.) duplázott, valamint Gündoğan (51.) és Bellarabi (58.) is eredményes volt. A hazaiak nem rendezkedtek be védekezésre, főként az első félidőben bátran vezettek támadásokat, igaz, kapu előtt rendre rossz döntéseket hoztak. Gibraltár kapusa, az egyébként tűzoltóként dolgozó J. Perez bravúrt-bravúrra halmozott, nem rajta múlott, hogy csapata méretes zakóba szaladt bele.

A többi pályán: a magyar válogatottal azonos csoportban szereplő Feröer-szigetek nem kis meglepetésre 2-1 arányban jobbnak bizonyult a szebb napokat megélt görög együttesnél. Az észak-ír – román rangadón nem született gól, ami a magyar együttes szempontjából talán a legkedvezőbb eredmény. A Dárdai-csapat hátránya így a románok mögött három, míg az észak-írek mögött két pontra olvadt.

Végeredmény, szombat, 20:45:

Gibraltár – Németország 0-7 (0-1)

Gól: Schürrle (28., 65., 71.), Kruse (47., 81.), Gündoğan (51.), Bellarabi (58.)

Észak-Írország – Románia 0-0 (0-0)

Feröer-szigetek – Görögország 2-1 (1-0)

Gól: Hansson (32.), Olsen (70.), ill. Papastathopoulos (84.)

Dánia – Szerbia 2-0 (1-0)

Gól: Y. Poulsen (13.), J. Poulsen (87.)

Örményország – Portugália 2-3

Nagyon hamar, már a 14. percben előnyt szerzett Örményország a jóval esélyesebb portugálok ellen, a hazaiak részéről Pizzelli volt eredményes, a játékos bombagólt lőtt szabadrúgásból. A vendégek aztán 29. percben tudtak egyenlíteni, C. Ronaldo nyitotta a gólok sorát, a Real ásza tizenegyesből volt eredményes. Fordulás után hamar növelte az Aranylabdás góljainak számát, az 55. percben az örmény kapus fölött átemelve lőtt okos gólt. Három perccel később már mesterhármasnál járt CR7, a támadó talán a hétvége legszebb gólját lőtte, jó 25 méterről senkitől sem zavartatba lőtte ki a jobb felsőt. A portugálok végeredményben tíz emberrel zártak, Tiago a 62. percben másodjára kapott sárgát, így mehetett zuhanyozni. Az örmények Mkoyan révén még szépíteni tudtak, a találkozó így 2-3-as eredménnyel zárult.

A többi pályán: a lengyelek a hajrában őrölték fel a grúz védelmet, Lewandowski a 89., a 92. és a 93. percben is eredményes volt, a hazaiak négygólos sikert ünnepelhettek. Az ír-skót találkozó 1-1-es döntetlennel zárult. A magyar válogatott Stieber Zoltán találatával verte a finneket, részletek ITT.

Végeredmény, szombat, 18:00

Lengyelország – Grúzia 4-0 (0-0)

Gól: Milik (62.), Lewandowski (89., 90+2., 90+3.))

Írország – Skócia 1-1 (1-0)

Gól: Walters (38.), ill. Maloney (47.)

Finnország – MAGYARORSZÁG 0-1 (0-0)

Gól: Stieber (82.)

Örményország – Portugália 2-3 (1-1)

Gól: Pizzelli (14.), Mkoyan (72.) ill. C. Ronaldo (29. – büntetőből, 55., 58.)

A portugál játékos 3. találata

Ronaldo 2. gólja

C. Ronaldo büntetőből egalizált a 29. percben

A portugálok megérkeztek

Az este főszereplői

Előzmények:

A kilencből négy csoportban kerül sor olyan rangadóra, melyen az első és második helyezett találkozik egymással: ilyen lesz a izlandi-cseh (2-1), a walesi-belga, a magyarok csoportjában az északír-román, valamint a horvát-olasz (1-1) párharc. A győztesek értelemszerűen hatalmas lépést tesznek az egyenes kvalifikáció felé.

Vannak olyan csapatok, amelyek eddig a vártnál gyengébben szerepeltek, számukra a versenyben maradás lesz a cél a részvételt jelentő első két helyért, vagy a pótselejtezőt érő harmadik pozícióért.