EL: megvédte címét a Sevilla

Az Európa Liga varsói döntőjében a Sevilla fordulatos mérkőzésen verte 3-2 arányban a Dnyiprót.

Vége! EL-győztes a Sevilla

Bonthatják a pezsgőt a spanyolok, túlélték a négy perces hosszabbítást kapott gól nélkül, ezzel történelmi győzelmet arattak és megvédték címüket.

Négy perc ráadás következik!

88. perc: áll a játék

Matheus a pálya közepén egyszer csak összeesett, senki sem bántotta, valószínűleg rosszul lett, miután korábban összefejelt az egyik Sevilla játékossal. A stadionban megállt a levegő is, miközben az ukránok 99-esét hordágyra fektették és elszállították az orvosok.

Csere mindkét együttesnél

Kankava le, Sachov be. A túloldalon: Banega helyett Iborra érkezik.

81. perc – óriási Sevilla-ziccer

Bacca eldönthette volna a döntőt, de hiába fejelt tisztán tíz méterről kapura, Boyko hihetetlen bravúrral védett.

Támadásban változtat a Dnyipro

Kalinic helyett Seleznyov érkezik – 79. perc.

Potyognak a sárgák

Előbb Bacca után Rotan is besárgul.

75. perc: újra előnyben a Sevilla

Bacca a teljes ukrán védelem asszisztálása mellett megszerzi a második gólját, majd túlzott gólörömért sárgát kap. Dnyirpo – Sevilla 2-3.

Cserélnek az ukránok is

Fedorcuk helyére Bezus érkezik a 69. percben.

64. perc – helyzetben a Sevilla

Banega szöglete után MBia fejelt alig a léc fölé.

60. perc: csere a Sevillánál

Reyes le, Coke be.

Bátrabban jött ki a Dnyipro

A második félidő elején ők irányítanak, gól nincs.

Elkezdődött a második félidő

Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Félidő:

Dnyipro – Sevilla 2-2

45. perc: szabadrúgásból egyenlít a Dnyipro

A félidő vége előtt Rotan egy szabadrúgást vág húsz méterről a sorfal felett a hálóba, egyenlít a Dnyipro. Az eredmény: 2-2.

Gyorsan fordít a Sevilla, a 32. percben már a címvédőnél az előny

Reyes passza után Bacca a leshatárról kiugorva állva hagyja a teljes védelmet, eltolja a labdát a kapus mellett, és a kapuba gurít. Dnyipro – Sevilla 1-2.

Egyenlít a Sevilla

A 29. percben egy szöglet után Krychowiak szedi össze a lepattanót a 11-es magasságában, majd egy ukrán védő lába között belövi a Sevilla egyenlítő gólját.

Reyes próbálkozik messziről

A Sevilla játékosa jó húsz méterről szánta el magát lövésre, alig tíz centit tévedhetett – 22. perc.

18. perc: a találkozó első sárgája

Kankava (Dnyipro) kapja

A bekapott gól után támadásban marad Sevilla

… de komoly veszély egyelőre nem alakul ki az ukrán kapu előtt.

Első akciójából gólt szerez a Dnyipro – 7. perc

Fedeckij fejeséből indult meg Matheus a jobb szélen, aki visszapasszolt a középre érkező Kalinićnak, a játékos pedig közelről a kapuba bólintott. Dnyipro – Sevilla 1-0!

Eltelt az első öt perc

Támadásban a Sevilla, Bacca veszélyeztetett két ízben, de Bojko résen volt.

20:45 – elkezdődött a mérkőzés

A Sevilla pirosban, míg a Dnyipro kékben szerepel.

Így kezdenek a csapatok:

Dnyipro: Bojko – Fedetskiy, Douglas, Cseberjacsko, Matos – Fedorcsuk, Kankava – Kalinic, Rotan, Konopljanka – Matheus

Sevilla: Rico – Reyes, Carrico, Kolodziejczak, Tremoulinas – Mbia, Krychowiak – Vidal, Banega, Vitolo – Bacca