Nemzetközi foci bajnokok ligája

Tizenegyesekkel ment tovább az Atlético

Az Arsenal két gólt lőtt Monacóban, ám ez is kevésnek bizonyult; a madridiak elbúcsúztatták a Bayert.

Végeredmény:

Monaco–Arsenal 0-2 (Összesítésében (3-3)

Atlético Madrid – Bayer Leverkusen 1-0 (Összesítésben: 1-1) Tizenegyesekkel 3-2

Tizenegyesek:

5. kör: Torres nem ront, Kiessling viszont csúnyán fölé lő, ezzel 3-2! Búcsúzik a Leverkusen.

4. kör: Most Koke ront az Atlétinél, Castro viszont bevágja, így újra egál.

3. kör: Mario Suárez akciógólja után büntetőből is eredményes. Ömer Toprak kihagyja, kapu fölé emel, előny a Madridnál!

2. kör: Griezmann nem hibázik, ám Rolfes sem.

1. kör: Raúl Garcia kihagyja, kapu fölé lő. Hakan Çalhanoğlu is hibázik, Oblak védi a gyenge lövést.

Véget ért a hosszabbítás, tizenegyesek döntenek a továbbjutásról

Torres-csukfejes

Leno ezt is hárítja a 116. percben.

Nyolc perc van már csak vissza!

Aztán jönnek a büntetők… Vagy lesz slusszpoén?

Raúl García ziccert ront

A 106. percben Arda Turan gurított R. Garciához, aki 12 méterről lőtt kapura. Leno óriásit mentett. A kapus szinte repült!

Raúl Garciát kell ápolni

A spanyol játékos a 100. percben kötéssel a fején folytatja, felszakadt az arca.

Kiessling próbálkozik

… de nincs erő a 15 méterről eleresztett lövésben – 94. perc.

Elkezdődött a hosszabbítás!

Paprikás hangulatban indul a ráadás, de Rizzoli ura a helyzetnek, és kézben tartja a mérkőzést. A játékosok feszültek.

2X15 perc hosszabbítás következik!

Hosszabbítás Madridban!

A rendes játékidőt követően: Atlético Madrid – Bayer Leverkusen 1-0 (Összesítésben: 1-1).

Monaco–Arsenal 0-2 (Összesítésében (3-3). Továbbment a Monaco!

Két gól az Arsenal előnye – egyelőre ez is kevés!

Theo Walcott előbb lő egy bődületes kapufát, majd Ramsey bombáz kapura 14 méterről. A 80. percben már csak egy gól a londoniak hátránya.

Welbeck – Walcott csere a 70. percben

A 69. percben a Leverkusen is cserélt: Josip Drmic helyett Stefan Kiessling folytatja.

Hosszabbításra állnak a felek Madridban

A második félidőben a Madrid otthonában sem esett még gól, ha a hátralévő fél órában nem találnak gólt a csapatok, jöhet a ráadás.

Ramsey is a pályán

Coquelin jött le a pályáról a 63. percben, helyére a támadó szellemű walesi érkezett. Gólt kell rúgnia az Arsenalnak – gondolja Wenger!

59. perc: csere a Monacónál

Martial egy órát kapott ma, helyét Yannick Ferreira-Carrasco veszi át.

Özil bombáz – Subasic véd

A német játékos az 53. percben tüzelt kapura jó 25 méterről, a monacói kapus nagyot védve szedte ki a játékszert a léc alól.

Elkezdődött a 2. félidő

Szünetben cserélt Simeone: Raúl García állt be Cani helyére.

Félidőben:

Atlético Madrid – Bayer Leverkusen 1-0 (Összesítésben: 1-1)

Monaco – Arsenal 0-1 (Összesítésében (3-2)

Vezet az Arsenal, Giroud a gólszerző

A francia támadó a 36. percben csökkenti az Ágyúsok hátrányát.
Welbeck indítása után Giroud előbb a kapusba lőtt, majd a kipattanóból már nem hibázott.

Vezet az Atlético

A 27. percben Mario Suárez töri meg a gólcsendet.
Egy kisebb kavarodás után Cani fejelt M. Suárezhez, aki húsz méterről lőtt kapura. A játékszer irányt változtatott Ömer Toprakon, Lenó tehetetlen volt.

Kimaradt londoni helyzet – les

Abdennur fejese után Laurent Koscielny emel kapura, a labda a felső lécen pattant. A játékvezető les miatt lefújta az akciót.

Kényszerű csere az Atl. Madridnál

A 22. percben nem tudja folytatni a játékot a Madrid kapusa, Moyá, helyére Jan Oblak érkezik.

Helyszínen a U2, Bonóval – Monacóban!

13. perc: Giroud fejes, kapu mellé

A francia támadó fejelhetett kapura, veszélyes bólintása azonban nem talált kaput.

10. perc: egyik pályán sincs gól

Többet birtokolja a labdát az Arsenal, de helyzetet nem tudnak kialakítani Monacóban. Madridban továbbra is irányít a hazai együttes, ám gólt ők sem találnak.

Támad az Atlético

A másik pályán az első percekben a házigazda doninál, egyelőre nincs a németeknél labda, akik többet hibáznak védekezésen.

Az első helyzet a Monacóé

Berbatov a 3. percben Joao Moutinhóhoz passzolt remekül, a portugál 18 méterről lőtt kapu fölé.

20:45 – elkezdődtek a találkozók

Az Arsenal sötétkék, míg a Monaco hagyományos piros-fehér felszerelésben lép pályára. A Leverkusen játékosai piros-fekete mezben szerepelnek, míg a madridiak piros-fehérben.

Wenger visszatért Monacóba

Kezdők:

Atl. Madrid: Moyà (GK) – Gámez, Juanfran, Miranda, Giménez, Mario Suárez, Koke (C), Griezmann, Arda Turan, Cani, Mandžukić

B. Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahic, Wendell, Castro, Bender, Bellarabi, Son, Calhanoglu, Drmic.

Monaco: Subasic – Kurzawa, Abdennour, Wallace, Fabinho – Toulalan, Kondogbia, Moutinho – Dirar, Berbatov, Martial

Arsenal: Ospina (GK) – Mertesacker(C), Koscielny, Monreal, Bellerín, Özil, Santi Cazorla, Coquelin, Giroud, Alexis Sánchez, Welbeck

Az Arsenal esélyesebb, mint a City?!

Az angol szurkolók szerint az Arsenalnak (74%) sokkal nagyobb esélye van kiharcolni a negyeddöntőt, mint a Citynek (26%). Mint ismert az Ágyúsok kedd este 3-1-es hátrányból vágnak neki a monacói összecsapásnak, míg a City szerdán Barcelonában tehet csodát – 1-2-es hátrányból.

Kitekintő: a Juve-busz begördült Dortmundba

Az este főszereplői

Remek az Atl. Madrid hazai statisztikája

A spanyolok a legutolsó huszonkettő hazai európai kupameccsükből húszat megnyertek. További egy döntetlen és vereség (a Rubin Kazan ellen) a mérlegük.

Kitekintő: úton a Juve is

Paul Pogba a kameraman szerepkört is kipróbálta. Az olaszok holnap a Dortmunddal csapnak össze.

Optimista csiripelők

Az Egyesült Királyságbeli twitterezők között az egyik legnépszerűbb trend kora délután már a #MiracleInMonaco hashtag volt. A londoniak tehát bíznak a monacói csodában.

Bernd Leno: nem akarunk gólt kapni

– Természetesen a kapott gól nélkül lejátszott mérkőzések növelik az önbizalmunkat, többek között a keddi összecsapásra is – nyilatkozta Bernd Leno, a Leverkusen kapusa. – Nyilván nem bánnánk, ha még egy pár meccsig kitartana ez a sorozatunk.

Wenger: magabiztosak vagyunk!

– Egy ilyen kudarc után sok mindenen változtatni kell, és mi éppen ezt tettük – nyilatkozta Francis Coquelin, az angol együttes francia középpályása. – Kevés gólt kaptunk, sokat rúgtunk a legutóbbi találkozóinkon. Nem veszítettünk a Monaco-meccs óta, így most nagyon magabiztosak vagyunk.

Gonzalo Castro (Leverkusen) nehéz mérkőzésre számít

– Nagyon kemény, heves találkozóra számítok, sokkal keményebbre, mint azt sokan gondolnák. Tudjuk, hogy a madridi szurkolók, játékosok, edzők minket fognak provokálni, de nem szabad hagynunk. Nagyon fontos, hogy ne legyen passzív a játékunk, de mégis megmaradjon stabil védekezés. Természetesen nem adjuk fel a támadásokat, de ehhez töretlen lelkesedésre lesz szükség – mondta Castro.

Özil: jó játékkal továbbjuthatunk

– Legalább három gólt kell szereznünk a továbbjutáshoz, ezért egyet sem szeretnénk kapni. Ha úgy játszunk, ahogy tudunk, akkor hiszem, hogy van reális esélye a legjobb nyolcba kerülésnek. Szeretnénk minél előbb gólt szerezni, de ez nem lesz egyszerű, hiszen a Monacónak nagyon stabil a védelme. Legalább úgy kell játszanunk, ahogy a Manchester United ellen tettük a múlt héten. Hinnünk kell magunkban, mert a futball olyan játék, amelyben bármi megtörténhet. Tudom, ha hiszünk magunkban, és kihasználjuk a lehetőségeinket, sikerül majd továbbjutni – mondta Özil.

Atlético Madrid (spanyol) – Bayer Leverkusen (német)

A tavalyi döntős Atlético Madridnak kapkodnia kell magát a visszavágón, mivel az első mérkőzésen meglepetésre 1-0-ra kikapott Németországban. A matracosoknak biztosan nélkülözniük kell Tiago Mendest, hiszen kiállították. Diego Simeone vezetőedzőnek ki kell találnia, hogyan juthatnak minél hamarabb előnyhöz, és ez olyan gyenge labdabirtoklási százalékkal, amilyet Leverkusenben produkáltak, nem fog menni. A spanyolok nincsenek jó formában a bajnokságban, hiszen az utolsó három mérkőzésükön döntetlent játszottak, és összesen egy találatot szereztek. Ellenben a Leverkusen remek formának örvend. A gyógyszergyáriak az utolsó három találkozójukat megnyerték a Bundesligában, és valószínűleg nem adják olcsón a bőrüket.

AS Monaco (francia) – Arsenal (angol)

Az angolok nagyon nehéz helyzetbe sodorták magukat azzal, hogy hazai pályán 3-1-re kikaptak a Monaco együttesétől. A franciák a nyolcaddöntő első mérkőzéseinek legnagyobb meglepetését okozták ezzel, és valószínűleg azon lesznek, hogy az előnyüket megtartsák, amire hazai környezetben minden esélyük megvan, különösen úgy, hogy az Arsenalnak muszáj támadnia. A hercegségbeliek a bajnokságban jól teljesítenek, hiszen az utolsó két meccsüket simán megnyerték, előtte pedig a PSG-vel játszottak 0-0-t, ami szintén a csapat szilárdságáról tett tanúbizonyságot. A bajnokságban az Arsenal sem panaszkodhat, mivel már a harmadik helyen van a tabellán, de több mint valószínű, hogy Arséne Wenger nem a szokásos taktikával küldi pályára az övéit.