Higuaín-tripla volt Dzsudzsákék veszte

Az EL nyolcaddöntőjében Dzsudzsák Balázsék kétgólos vereséget szenvedtek Nápolyban.

Véget értek a 21 órás mérkőzések

Végeredmény: Everton (angol) – Dinamo Kijev (ukrán) 2-1 (1-1)

Végeredmény: Fiorentina (olasz) – AS Roma (olasz) 1-1 (1-0)

Végeredmény: SSC Napoli (olasz) – Dinamo Moszkva (orosz) 3-1 (2-1)

Végeredmény: Villarreal (spanyol) – Sevilla (spanyol) 1-3 (0-2)

Egyenlít a Roma

Keita a 77. percben szépít a Fiorentina otthonában.

Fordít az Everton!

A 80. percben megszerzi vezetést az Everton! Lukaku büntetőből volt eredményes. Everton – D. Kijev 2-1.

Higuain: mesterhármas!

Az argentin támadó egyelőre remekel Nápolyban, az 55. percben ugyanis már három gólnál jár. Eldönti az első mérkőzésen a továbbjutás kérdését az olasz együttes?

Nem tágít a Sevilla

Hiába rúgott rögtön a szünet után gólt Villarreal, a Sevilla az 50. percben visszaállítja a kétgólos különbséget. Gameiro a gólszerző.

Zárkózik a Villarreal

Jól jött ki a második játékrészre a Villarreal, Vietto góljával szépítenek a 48. percben a Sevilla ellen, 1-2.

Bajban a D. Moszkva, 10 emberrel maradtak

Zobnin kapta meg a második sárga lapját egy csúnya belépő után, a vendégek így gól-és emberhátrányban küzdenek a 2. játékrészben.

A második félidővel folytatódtak a mérkőzések

Részeredmények:

Szünetben: Everton (angol) – Dinamo Kijev (ukrán) 1-1 (1-1)

Szünetben: Fiorentina (olasz) – AS Roma (olasz) 1-0 (1-0)

Szünetben: SSC Napoli (olasz) – Dinamo Moszkva (orosz) 2-1 (2-1)

Szünetben: Villarreal (spanyol) – Sevilla (spanyol) 0-2 (0-2)

Dzsudzsák besárgul

A magyar játékos Callejont buktatta, villant a sárga – mindez a 41. percben.

Egyenlít az Everton!

A 39. percben az Everton egyenlíteni tud a Kijev ellen, Naismith volt eredményes.

Higuain dupla, 2-1-re vezet a Napoli

Az első fél óra végéhez érkezve már a Napoli vezet Dzsudzsékék ellen. Az argentin támadó büntetőből volt eredményes, a 11-est nagyon magabiztosan értékesítette.

Már kettő a Sevilla előnye

Mbia góljával már két gól a Sevilla előnye, nagy bajban a hazai pálya előnyélt élvező Villarreal.

Higuain egyenlít Nápolyban

Sokáig nem örülhettek Dzsudzsákék, Ghoulam bal oldali beaádásából Higuain szerzett gólt a 25. percben, az argentin fejjel volt eredményes.

17. perc: gól az olasz rangadón

Iličić megtöri a gólcsendet Firenzében, a Fiorentina játékosa megszerzi a vezetést a Roma ellen.

Liverpoolban vezet a D. Kijev

Gól esik az Everton otthonában is, Gusev a 14. percben juttatta előnyhöz a vendégeket.

Kényszerű csere a Nápolynál

Koulibaly nem tudja folytatni a játékost, helyére R. Albiol érkezett a 8. percben.

A 2. percben Kuranyi is beköszön

A német játékos Valbuena-szöglete után fejjel volt eredményes. Napoli – D. Moszkva 0-1

Az 1. percben megszerzi a vezetést a Sevilla

Vitolo a középkezdés után egyből megszerzi a vezetést a Villarreal otthonában, 0-1.

Hamarosan kezdődnek a 21 órás mérkőzések, íme a kezdők:

Everton: Howard, Garbutt, Jagielka (c), Alcaraz, Coleman, McCarthy, Barry, Mirallas, Barkley, Naismith, Lukaku.

D. Kijev: Shovskovskiy, Danilo Silva, Veloso, Antunes, Dragovic, Yarmolenko, Sydorchuk, Gusev, Vida, Buyalskiy, Mbokani.
Sevilla: Rico; Figueiras, Pareja, Carrico, Tremoulinas; Vidal, Krychowiak, Mbia, Iborra, Vitolo; Gameiro

Villarreal: Asenjo; Mario, Musacchio, Bailly, Costa, Moi, Jona Dos Santos, Manu, Cheryshev, Vietto, Uche

Napoli: Andujar; Henrique, Koulibaly, Britos, Ghoulam; Inler, Jorginho; Callejon, De Guzman, Mertens; Higuain

D. Moszkva: Gabulov; Kozlov, Hubocan, Samba, Zhirkov; Valbuena, Zobnin, Valqueur, Dzsudzsák; Kuranyi, Kokorin.

ACF Fiorentina: Neto, Gonzalo Rodríguez, Basanta, Alonso, Tomović, Badelj, Pizarro, Joaquin, Borja Valero, Iličić, Salah

Roma: Skorupski; Torosidis, Manolas, Mapou, Cholevas; Nainggolan, De Rossi, Keita; Florenzi, Ljajic, Iturbe

Véget értek a 19 órás mérkőzések!

Végeredmény: FC Bruges (belga) – Besiktas (török) 2-1 (0-0)

Végeredmény: Dnipro (ukrán) – Ajax (holland) 1-0 (1-0)

Végeredmény: Wolfsburg (német) – Internazionale (olasz) 3-1 (1-1)

Refaelov találatával a Bruges is fordít

Az izraeli játékos büntetőből volt eredményes a a Besiktas ellen a 79. percben. Bruges – Besiktas 2-1.

De Bruyne duplázik a 76. percben!

A belga játékos 17 méterről, szabadrúgásból eredményes másodjára. Most az Inter van bajban. Wolfaburg – Inter 3-1.

Fordít a Wolfsburg – 63. perc

Hazai pályán tud fordítani a Wolfsburg az Inter ellen, De Bruyne az előkészítés után góllal is jeleskedik. Wolfsburg – Inter 2-1. Az Inter kapusa rosszul rúgta ki a labdát, Vieirinha lecsapott a játékszerre, passzából pedig az érkező belga játékos 12 méterről tüzelt kapura, eredményesen.

62. perc: Bruges – Besiktas 1-1

De Sutter egyenlít a belgáknál, ezzel 1-1-re módosul az eredmény.

Góllal nyitja a 2. félidőt a Besiktas

Gól nélküli első félidő után megtöri a csendet a Besiktas a Bruges otthonában. Gökhan Töre a 46. percben szerzi meg a törököknek a vezetést.

Végeredmény: Zenit Szentpétervár (orosz) – Torino FC (olasz) 2-0 (1-0)

Szünetben: FC Bruges (belga) – Besiktas (török) 0-0

Szünetben: Dnipro (ukrán) – Ajax (holland) 1-0 (1-0)

Szünetben: Wolfsburg (német) – Internazionale (olasz) 1-1 (1-1)

Kevin de Bruyne: 19 assziszt

A Wolfsburg belga játékosa már 19 gólpassznál jár az idei szezonban. Emellett 13 gól is a neve mellett szerepel.

Közben vezet a Dnipro is

Az ukrán csapat színeiben Zozulya a 30. percben volt eredményes. Hátrányban a vendég Ajax, 1-0.

Egyenlít a Wolfsburg!

Naldo egyenlít a 28. percben az Inter ellen. De Bruyne jobb oldali szöglete után Naldo érkezett remekül, a közeli bomba-fejest nem tudta Carrizzo hárítani.

53. perc: már két gól a Zenit előnye

Criscito is feliratkozik a gólszerzők közé, nagy bajban a Torino. Zenit – Torino 2-0. A találat előtt Hulk és Danny játszott össze ügyesen, a gólszerző pedig nyolc méterről vette be Padelli kapuját.

Hamar megszerzi a vezetést az Inter

Nem kellett sokat várni a nap rangadójának első góljára, Wolfsburgban már a 6. percben megszerezte a vezetést az Inter. Palacio a gólszerző, 0-1. Az előkészítésben Icardi jeleskedett.

Négy helyszínen pattog már a labda

A Zenit otthonában elkezdődött a 2. félidő, valamint Ukrajnában, Belgiumban és Németországban is elhangzott a kezdő sípszó.

Dnipro – Ajax: kezdők

Dnipro: Boyko(GK) – Egídio, Douglas, Fedetskiy, Cheberyachko, Bezus, Fedorchuk, Rotan(C), Konoplyanka, Seleznyov, Zozulya

Bruges – Besiktas: kezdők

Besiktas: Gönen – Kurtulus, Uysal, Gülüm, Opare – Kavlak, Özyakup, Arslan – Töre, Sahan, Demba Ba

A szünetben: Zenit – Torino 1-1

Wolfsburg – Inter: kezdők (kezdés: 19 óra)

Wolfsburg: Benaglio – Vieirinha, Naldo, Knoche, Rodriguez – Gustavo, Guilavogui – Caligiuri, De Bruyne, Schürrle – Dost
Inter: Carrizo; Santon, Ranocchia, Juan Jesus, D’Ambrosio; Guarin, Medel, Hernanes; Shaqiri; Palacio, Icardi.

38. perc: vezet a Zenit

Witsel szerzi meg a hazaiak vezető gólját.

34. perc: csere a Torinónál

Martínezt Vives váltja.

Az Ajax-öltöző a játékosokat várja

Közben érkeznek a Wolfsburg – Inter főszereplői

Emberhátrányban a Torino

Benassi (Torino) a 28. percben megkapja második sárga lapját, számára hamar véget ért a találkozó.

Többet birtokolja a labdát a Zenit

Az orosz fölény egyelőre labdabirtoklásban mutatkozik meg, az elsó fél óra végére 59-41% az arány. Gól továbbra sincs.

Zenit – Torino: sárga van, gól nincs

Elkezdődött a Zenit – Torino mérkőzés, az első tíz percben nem esett gól. Benassi (Torino) a 12. percben kapott sárgát.

Így kezdhet 19 órától az Ajax

Kezdők: Zenit – Torino

Zenit (4-3-3): Lodigyn; Amolnikov, Neto, Garay, Criscito; Javi Garcia, Witsel, Shatov; Danny, Hulk, Rondon.
Torino (3-5-2): Padelli; Maksimovic, Glik, Moretti; Darmian, Benassi, Gazzi, El Kaddouri, Molinaro; Martinez, Quagliarella

Az este első találkozója jön hamarosan

18 óra: Zenit – Torino: a csapatok már megérkeztek a stadionba.

Dzsudzsákék már tegnap Nápolyban edzettek

Fejben erős a Napoli?

Az olasz csapat négy fejes-gólt jegyzett az idei szezonban, ami több mint az összes többi EL-csapat mérlege.

De Bruyne már várja az Inter elleni rangadót

Olasz dominancia a 16 között, de ki éli túl a nyolcaddöntőt?

Nagyon kiegyenlített a Roma – Fiorentina meccs-mérleg

Reggeli Ajax-séta Kijevben

Edzésben a törökök

Az esti kínálat

Előzmények:

Igazán pikáns mérkőzésekkel folytatódnak az Európa Liga küzdelmei csütörtökön. A nyolcaddöntő során olasz és spanyol rangadókat is rendeznek, valamint összecsapnak a belga, valamint a török bajnoki címért küzdő csapatok is.

Egyedüli magyarként Dzsudzsák Balázs és csapata a Dinamo Moszkva idegenben kezd, ellenfelük a nápolyiak lesznek.

De Bruyne: nincsenek kifogások

– Folyamatosan mérkőzéseket játszunk, amikre komolyan készülni is kell, és néha az ember azt érzi, hogy nem tudja magát kipihenni rendesen. Ezt éreztük a szombati bajnokin, de egy csapatként játszottunk. Lezártuk azt a mérkőzést, és csak az Inter elleni Európa Liga találkozóra fókuszálunk. Az volt a vágyunk, hogy minél több meccset játsszunk, tehát ez nem lehet kifogás. – mondta Kevin De Bruyne.

Mancini: jó csapat a Wolfsburg

– A Wolfsburg egy nagyon jó, és erős csapat, amit a Bundesligában is hétről-hétre bizonyít. Kevés gyengesége van a németeknek, ezért nem lesz könnyű dolgunk. Tisztában vagyok Bas Dost mutatóival, és a jelenlegi formájával. Ő egy nagyon jó csatár, de nem csak belőle áll a Wolfsburg. Nem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy 180 perc alatt fog eldőlni a továbbjutás. – mondta Mancini.

Roberto Martinez győzni kell hazai pályán

– Már az egyenes kieséses szakaszban vagyunk, és itt már nincsenek könnyű ellenfelek. A Dinamo Kijev egy nagyon erős csapat, ezt az is mutatja, hogy az ukrán bajnokságban a tabella élén állnak, és valószínűleg meg is nyerik azt. Igyekszünk kihasználni a hazai pálya előnyeit, és kulcsfontosságú, hogy előnyt szerezzünk a Goodison Parkban. – mondta Roberto Martinez.

Ljajics bízik az jó eredmény kiharcolásában

– Nincsenek mentális problémáink, egyszerűen csak most nem úgy jön ki a lépés, ahogy azt tervezzük. Együtt oldjuk meg a problémákat, és minden mérkőzés után emelt fővel szeretnénk lejönni a pályáról. Talán néha túlságosan is önzetlenek vagyunk, meg kell próbálnunk többet kapura lőni. Új dolgokat gyakoroltunk a hét folyamán, és bízunk abba, hogy működnek majd a Fiorentina ellen. Próbáljuk követni Rudi Garcia utasításait. Nekünk valóban nagyon fontos az Európa Liga, és szeretnénk a lehető legjobb teljesítményt nyújtani csütörtökön, hogy továbbjussunk a következő körbe. Remélhetőleg egy tisztességes eredménnyel térünk vissza a fővárosba. – mondta Ljajics.

FC Bruges (belga) – Besiktas (török)

Megjósolhatatlan párharc elé néz a két gárda. A Bruges remek szezont fut, jelenleg egy ponttal vezeti a belga bajnokságot az Anderlecht előtt, és sorban nyeri a mérkőzéseit. A belga éllovas az előző körben a dán Aalborg együttesét búcsúztatta imponáló magabiztossággal, most pedig a Liverpoolt kiejtő Besiktas lesz az ellenfele. A török együttes tizenegyespárbaj után búcsúztatta az esélyesebb angolokat, és belga riválisához hasonlóan kitűnően menetel hazája bajnokságában, ahol csak rosszabb gólkülönbségének köszönhetően második a Galatasaray mögött.

VfL Wolfsburg (német) – Internazionale (olasz)

A nyolcaddöntő egyik slágerpárosításánál talán valamivel a bombaformában lévő németek felé billen a mérleg nyelve. Bár a Farkasok a legutóbbi fordulóban kikaptak a bajnokságban, előtte sorban hozták a győzelmeket, a tavaszi nyitófordulóban például simán verték a Bayern Münchent. Az EL előző körében a portugál Sportingot fektették két vállra úgy, hogy a két találkozón gólt sem kaptak. A németek mellett szól még Bas Dost neve, a holland játékos jelen pillanatban Európa legjobb formában lévő támadója, a bajnokságban és a nemzetközi porondon is ontja a gólokat. Az Inter helyzete már nem ennyire rózsás. A milánói csapat az ősszel borzasztó formát mutatott, és bár Roberto Mancini, valamint a téli igazolások érkezése óta felvillant egy apró reménysugár, az eredmények azért még mindig nem tökéletesen alakulnak számukra – a skót Celticen is csak nyögvenyelősen jutottak túl. Az Inter a Serie A kilencedik helyén áll, minden bizonnyal a nemzetközi porondon szeretnének jól szerepelni.

Fiorentina (olasz) – AS Roma (olasz)

Vérbeli olasz csúcsrangadót rendeznek a nyolcaddöntőben, az olasz élvonal ötödik és második helyen álló csapata feszül egymásnak. A firenzeiek mindig szeszélyesen szerepelnek, az utóbbi fordulókban például legyőzték idegenben a Juventust, de legutóbb óriási pofonba szaladtak bele a Lazio vendégeként – bár benne van a pakliban, hogy éppen a Roma elleni meccsre tartalékoltak. A Fiorentina az előző körben az angol Tottenhamet ejtette ki, és könnyebb feladat ezúttal sem vár rá. A fővárosiak egy hazai döntetlen után Hollandiában harcolták ki a továbbjutást a Feyenoord ellen, de úgy tűnik, mostanában porszem került a gépezetbe. A fővárosiak ugyan magabiztosan őrzik második helyüket a tabellán, de legutóbbi öt bajnokijukból csak egyet tudtak megnyerni, a többin rendre döntetlent értek el. Halkan jegyezzük meg, hogy ismerve az olasz rangadók végkimenetelét, ebben a párosításban akár két döntetlen is simán benne van…

Villarreal (spanyol) – Sevilla (spanyol)

Egy olasz után egy spanyol párharc is a nyolcaddöntőben, a Primera División ötödik és hatodik helyezettje néz farkasszemet egymással. Az odavágón a Villarreal játszik otthon, a Sárga Tengeralattjáró becenévre hallgató alakulat a hétvégén magabiztos, 4-1-es győzelemmel hangolt az első felvonásra, az előző körben pedig a Red Bull Salzburgot búcsúztatta. Az Európa Liga címvédője, a Sevilla idén is kiváló idényt fut, hazai mérlege egészen pazar, de a hétvégén a Deportivo ellen idegenben is megmutatta, hogy veszélyes tud lenni. A legjobb 16 közé jutásért a német Mönchengladbach ellen kellett megszenvednie a Sevillának. A spanyol tabellán mindössze egy pont választja el a két csapatot, így mindenképpen szoros párharcra van kilátás.