Londonban égett az Arsenal

A BL-nyolcaddöntő szerdai játéknapján három gólt lőtt a Monaco Londonban. Nyert a Leverkusen.

Végeredmény

Arsenal – Monaco 1-3

Leverkusen – Alt. Madrid 1-0

Nem tágít a Monaco

A 94. percben Ferreira-Carrasco állítja vissza kétgólos a különbséget.

Szépít az Arsenal

A 91. percben Alex Oxlade-Chamberlain lő bődületes nagy gólt.

Feltűnt egy régi ismerős

Pierluigi Collina, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) játékvezetői bizottságának elnökeként személyesen nézte végig a Bayer Leverkusen – Atletico Madrid találkozót.

Az utolsó öt percben járunk

Cserék itt is – ott is

Cazorla helyett Rosicky, míg a túloldalon Dirar helyett Laywin Kurzawa lép pályára. Leverkusenben: Drmic le, Kiessling be. Mindez a 80. perc környékén.

Tiago piros – emberhátrányban a Madrid

A 80. percben még nagyobb bajba kerül az Atléti, a csapat tíz főre fogyatkozik. A játékos kemény belépő után másodszor kapott sárgát, majd villant is a piros.

Berbatov nem lő több gólt

A második monacói gól szerzője a 75. percben hagyta el a játékteret, helyére Yannick Ferreira-Carrasco érkezik.

Cserél Wenger is – 70. perc

Az utolsó húsz percre Coquelin helyett Alex Oxlade-Chamberlain száll játékba. A túloldalon Bender – Rolfes csere.

Utoljára cserél az Atl. Madrid

A 64. percben Turan helyére érkezik Torres. A Kölyök mentheti meg a madridiakat.

Nem akar összejönni az Arsenal-gól

Hiába támad mindent egy lapra feltéve a londoni együttes, sem Walcott, sem pedig Welbeck nem tud nagy helyzetből gólt szerzeni.

Cserél az Arsenal – 60. perc

Giroud le, Walcott be.

58. perc – gól Németországban is

Bellarabi kevergetett a madridi védők gyűrűjében, majd remek ütemben jobbra passzolt Calhanogluhoz, aki hat méterről vette be Moyá kapuját.

Újabb Monaco-gól (53. perc) – nagy bajban az Arsenal

Gyors kontratámadást vezetett a Monaco, Fabinho indította Martialt, aki remekül passzolt Berbatovhoz, a bolgár pedig ziccerben nem hibázott és kíméletlenül bevágta Ospina mellett.

Gyors Arsenal-helyzet

Sánchez remek passzát Giroud veszi át, a francia a kapu előteréből téveszt.

Cserék a Madridnál

Gámez érkezik Siqueira helyére a 39. percben. Níguez megsérül, őt Raúl García váltja a 42. percben.

Vezet a Monaco – 38. perc

Kondogbia első gólját szerzi a Bajnokok Ligájában. Moutinho adta a gólpasszt, a gólszerző 25 méteres bombája Mertesackeren változtatott irányt.

Özil is villant

A 33. percben Özil lőhetett kapura tizenöt méterről, ám kaput ő sem talált. Legalább helyzet volt…

A monacói Albert herceg is a helyszínen

Leverkusen-kapufa

Spahic maradt őrizetlenül a 26. percben, a játékos pedig bátran tüzelt 25-ről… Csak a kapufát találta.

Először villan a sárga

A madridi Tiago lerántásért kap sárgát a 22. percben.

Moutinho próbálkozik

Egyre többször jut át az Arsenal térfelére a Monaco, Moutinho lövéshez is jutott. Ám erő már nem volt a löketben. Az utolsó passzoknál rendre hibáznak a kék-mezesek.

Eltelt 15 perc

… gól nélkül

Bender is veszélyeztet

A leverkuseni Bender 19 méterről kínálja meg a spanyol kapust, aki a nem túl életerős lövést könnyedén hárítja.

Az első perceket nagyon megnyomja az Arsenal

A francia kapu elé szögezi az Arsenal a vendégeket. Helyezetek vannak, gól még nincs.

Welbecké az első helyzet

A szerdai játéknap elős helyzetét az Arsenal alakította ki, Welbeck az ötös sarkáról tüzelt, ám jócskán kapu föl bombázott.

20:45 – útjára indult a labda

Szokásos piros-fehér szerelésben az Arsenal, a Monaco pedig sötétkékben vág neki az összecsapásnak.
A másik pályán a Leverkusen pirosban, az Atlético pedig tiszta fehérben játszik.

Az előkészületeknél még esett Londonban

Kezdők:

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Sanchez, Ozil, Welbeck, Giroud
Monaco: Subasic – Touré, Wallace, Abdennour, Echiejile – Fabinho, Moutinho, Kondogbia – Dirar, Martial, Berbatov

Leverkusen: Leno – Hilbert, Spahic, Papadopoulos, Wendell – Bender, Castro – Calhanoglu, Son – Bellarabi, Drmic
Atlético Madrid: Moya – Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira – Saul, Gabi, Tiago, Turan – Mandzukic, Griezmann

A londoni sztárok megérkeztek

A német mezek is bekészítve

Leverkusen – Atléti: 50-50%?

Simeone: „Nem hiszem, hogy mi lennénk az esélyesek. 0-0-val kezdődik a találkozó, bármi megtörténhet.”

Roger Schmidt támadó focit vár

A Leverkusen mestere a találkozó előtt elmondta: mivel a Bayer élvezi a hazai pálya előnyét csapatától támadó és kezdeményező focit vár, igaz, egy olyan csapat, mint Atlético ellen nem lesz könnyű feladat. Ha győzni akarnak, a legmagasab szinten kell játszaniuk 90 percen keresztül – mondta a tréner.

Gyenge eső Leverkusenben – 17:30

Wenger: az első gól döntő lehet

A francia szakember szerint sok múlhat azon, mikor esik az első gól. A Monacót jó csapatnak tartja, akik veszélyes kontratámadásokkal nehezíthetik meg este a londoniak dolgát.

Wenger ellenfélként készül volt csapata ellen

A francia szakember 1987 és 1994 között irányította a hercegségbeli csapatot, most az Arsenal sikerében bízik.

Spanyolok Németországban

Néhány Atléti-drukker már a helyszínen tartózkodik.

Londonban minden a helyére kerül

Alexis Sánchez és a statisztika

Koscielny: tiszteljük az ellenfelet

Az Arsenal bekkje elmondta: „Jó csapat ellen lépünk pályára, kiváló játékosaik vannak, elég Dimitar Berbatov, Joao Moutinho vagy Ricardo Calrvalho nevét említeni. Tiszteljük a Monacót, de arra törekszünk, hogy a saját játékunkat meg tudjuk valósítani.”

Arsenal – Monaco: a várható kezdők

A szerda este főszereplői

Betonbiztos a monacói védelem?

A lenti statisztika azt mutatja, hogy a szerda este egyik főszereplője, a Monaco kapta a csoportmérkőzések során a legkevesebb gólt. Vajon az Arsenal támadói is falba ütköznek az este folyamán?

2300 francia szurkoló Londonban

Az AS Monaco játékosait szurkolóik is elkísérték Londonba, az esti mérkőzésen 2300 francia szurkoló majd a vendég sikerért. Vajon lesz okuk az örömre?

Wenger: szoros mérkőzésre számít

– Az elmúlt években a nyolcaddöntőben elképesztően nehéz dolgunk volt. Most ez egy ötven-ötven százalékos párharc – nyilatkozta Wenger, utalva ezzel arra, hogy az elmúlt négy szezonban sorrendben a Barcelona, az AC Milan, majd kétszer a Bayern München ellen kellett felkészítenie tanítványait a sorozat ezen szakaszában.

Arsenal (angol) – AS Monaco (francia)

A londoniak a D-csoportból a második helyen jutottak tovább a Dortmund mögött. A Premier League-ben is egyre jobb formának örvendenek, és már a harmadik helyen állnak a tabellán. Az egyetlen negatívumként a Tottenham Hotspur elleni derbi elvesztését lehetne említeni, de azóta már két győzelemmel javítottak. A Monaco 11 pontjával a C-csoportból elsőként jutott tovább. A francia bajnokságban már nem szerepelnek ilyen jól, különösen a szezon elején gyengélkedtek, de a legutóbbi öt mérkőzésük is vegyesre sikeredett. A hercegségbelieknek nem lesz egyszerű dolguk Londonban, de Berbatovban bízhatnak, hiszen a bolgár támadó lejátszott már egy-két meccset az Arsenal ellen…

Bayer Leverkusen (német) – Atlético Madrid (spanyol)

A németek a C-csoport második helyéről léptek a nyolcaddöntőbe. Viszonylag fiatal, de jól összerakott csapatról van szó. A Bundesligában nem szerepelnek olyan meggyőzően, ahogy a BL csoportkörében tették. Legutóbbi három mérkőzésükből egy pontot tudnak felmutatni, és jelenleg a hatodik helyen tanyáznak. Az Atlético magabiztosabban léphet pályára, hiszen az A-csoportból elsőként jutott tovább. Diego Simeone legénysége a Primera Divisiónban a harmadik helyet foglalja el, három pontra megközelítve a második Barcelonát. A németek jobban teszik, ha figyelnek a matracosok csatárára, Mario Mandzukicsra, aki már öt találatnál jár a Bajnokok Ligája idei kiírásában.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő:

Február 17. kedd: Paris Saint-Germain (francia) – Chelsea 1-1 (angol); Sahtar Donyeck (ukrán) – Bayern München (német) 0-0 – visszavágók március 11. szerda

Február 18. szerda: FC Basel (svájci) – FC Porto (portugál) 1-1 és Schalke 04 (német) – Real Madrid (spanyol) 0-2 – visszavágók március 10. kedd

Február 24. kedd: Juventus (olasz) – Borussia Dortmund (német) 2-1 és Manchester City (angol) – FC Barcelona (spanyol) 1-2 – visszavágók március 18. szerda

Február 25. szerda: Arsenal FC (angol) – Monaco (francia) és Bayer Leverkusen (német) – Atlético Madrid (spanyol) – visszavágók március 17. kedd