Alberto Moreno a Liverpoolé

Hivatalos: a Sevilla védője a Vörösöknél folytatja.

A Liverpool labdarúgócsapata megállapodott a Sevillával a spanyol válogatott hátvéd, Alberto Moreno szerződtetéséről.

A 22 éves védőt szigetországi sajtóértesülések szerint 12 millió fontért vásárolja meg az Európa Liga-győztes spanyol klubtól a Liveropool, mely kedden éjszaka jelentette be, hogy csatlakozik az együtteshez a futballista, akivel a szerződést hamarosan alá is írják.

Moreno kedden este már nem is lépett pályára Cardiffban a Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid elleni Európai Szuperkupán, melyet a madridiak 2-0-ra nyertek meg.

A háromszoros válogatott játékos – aki a brazíliai világbajnokságra utazó 23-as spanyol keretbe nem fért be – alapembere volt a legutóbbi kiírásban EL-győztes, bajnoki ötödik sevillai csapatnak.

Moreno könnyes búcsúja a keddi Szuperkupa döntő után. A játékos fájó szívvel köszönt el a társaktól: