Tovább él a Guttmann-átok, a Sevilla győzött

Hiába játszott jobban a portugál Benfica, a tizenegyes-párbajban a spanyolok voltak higgadtabbak. A Sevilla harmadszor nyerte meg az EL-t!

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebookon!

A Sevilla sikerével eldőlt, hogy idén az Európa-liga és a Bajnokok Ligája győztese is spanyol csapat lesz!

Gameiro belőtte, a Sevilla az Európa-liga győztes 2014, Guttman Béla átka továbbra is leküzdhetetlen a Benfica számára.
Luisao életben tarja a Benficát, 3-2!
Coke nem hibázik, 3-1 a Sevillának!
Rodrigo lövését is megfogta Beto, hatalmas bajban a Benfica!
M’bia belövi, 2-1 a Sevillának!
Cardozo pocsék lövését védi Beto, marad az 1-1!
Bacca 1-1
Lima belövi, 1-0-ra vezet a Benfica!

122. perc: Jöhetnek a 11-esek!

115. perc: Már nincs sok hátra ebből a nem túl izgalmas mérkőzésből, minden bizonnyal 11-esekkel dől el a kupa sorsa.

105. perc: Letelt az első negyed óra, jöhet a második 15 perc!

104. perc: A csereként beállt Marin megsérült, Gameiro a helyén!

101. perc: Bacca került ziccerbe, de lövése a kapu mellett zúgott el!

100. perc: A Benfica egy fokkal támadóbban játszik, de messze járnak ők is a gólszerzéstől.

99. perc: Cardozo Siquero helyén.

Elkezdődött a ráadás!

92. perc: Véget ért a rendes játékidő, 30 perc hosszabbítás következik!

87. perc: Sorra maradnak ki a Benfica helyzetei, úgy tűnik hosszabbítás lesz.

78. perc: Marko Marin érkezik Reyes helyére.

75. perc: A rendes játékidő utolsó 15 percébe léptünk, igazán komoly lehetőségeket nem láthattunk.

49. perc: Hősiesen védekeznek a spanyolok, a Benfica többször is közel járt a gólszerzéshez.

Elkezdődött a második játékrész!

Véget ért az első félidő!

46. perc: Egy egészen váratlan lehetőség alakult ki a Benfica előtt, de Beto védett. Ezt követően Gaitant előzték meg az utolsó pillanatban.

25. perc: Szulejmani nem tudja folytatni a játékot, Almeida érkezett a helyére.

16. perc: Az első helyzet a Benfica előtt alakult ki, azonban Beto hárítani tudott.

Elkezdődött a mérkőzés!

A KEZDŐCSAPATOK
SEVILLA: Beto – Coke, Pareja, Fazio, Moreno – M’Bia, Carrico – Reyes, Rakitic, Vitolo – Bacca. Vezetőedző: Unai Emery

Cserék: Varas(k.), Fernando Navarro, Figueiras, Marin, V. Iborra, Trochowski, Gameiro

BENFICA: Oblak – Maxi Pereira, Luisao, Garay, Siqueira – Rúben Amorim, André Gomes, Gaitán – Szulejmani, Lima, Rodrigo. Vezetőedző: Jorge Jesus

Cserék: Artur (k.), Vitória, Jardel, André Almeida, Djuricsics, Ivan Cavaleiro, Óscar Cardozo

Torino, Juventus Stadion, 20.45 (tv: Digi Sport1, Story4). Vezeti: Brych (német)

Ha a Sevilla nyerni tud ma este Torinóban, úgy a kontinens mindkét nagy trófeája Spanyolországba kerül, hiszen a Bajnokok Ligájában a Real Madrid az Atlético Madriddal döntőzik!

Jó estét kívánunk! Megkezdjük a mérkőzés felvezetését!