Nemzetközi foci bajnokok ligája

Szalai sem tudott betalálni

A Schalke 0-0-s döntetlent játszott a Steaua Bucuresti otthonában, a magyar csatár végig a pályán volt.

Hóesésben kezdődött a meccs, amely a folytatásban hózáporrá erősödött. Az első félidőben hazai részről Piovaccari helyzete volt a legnagyobb lehetőség. A másik oldalon gól is született: Farfán visszagurítása után Fuchs lőtt a hálóba, de a labda már kint volt a lapos beadás előtt. A szünet után a románok rohamoztak, a vendégek viszont csak távoli lövésekig jutottak. A 78. percben Szalai előbb egy szabadrúgás, majd egy távoli beívelés után fejelt a kapu fölé. A 87. percben ismét a Schalke veszélyeztetett, de a magyar csatár némileg pontatlan labdát kapott a kapu előtt, ezért megpróbáld „megcsinálni” egy tizenegyest, de a játékvezető nem dőlt be a műesésnek.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

E-csoport

Steaua Bucuresti (román) – FC Schalke (német) 0-0

FC Basel (svájci) – Chelsea (angol) 1-0 (0-0)

A csoport állása: 1. Chelsea 9 pont, 2. Basel 8 pont, 3. Schalke 7 pont, 4. Steaua Bucuresti 3 pont

F-csoport

Arsenal (angol) – Olympique Marseille (francia) 2-0 (1-0)

Borussia Dortmund (német) – Napoli (olasz) 3-1 (1-0)

A csoport állása: 1. Arsenal 12 pont, 2. Borussia Dortmund 9 pont (9-5), 3. Napoli 9 pont (8-9), 4. Olympique Marseille 0 pont

G-csoport

Zenit (orosz) – Atlético Madrid (spanyol) 1-1 (0-0)

FC Porto (portugál) – Austria Wien (osztrák) 1-1 (0-1)

A csoport állása: 1. (és már továbbjutott) Atlético Madrid 13 pont, 2. Zenit 6 pont, 3. FC Porto 5 pont, 4. Austria Wien 2 pont

H-csoport

Celtic Glasgow (skót) – AC Milan (olasz) 0-3 (0-1)

Ajax Amsterdam (holland) – FC Barcelona (spanyol) 2-1 (2-0)

A csoport állása: 1. (és már továbbjutott) FC Barcelona 10 pont, 2. AC Milan 7 pont, 3. Ajax Amsterdam 6 pont, 4. Celtic Glasgow 4 pont

A szerdai program

A-csoport

Bayer Leverkusen (német) – Manchester United (angol) TV: DigiSport1

Sahtar Donyeck (ukrán) – Real Sociedad (spanyol)

Az állás: 1. Manchester United 8 pont, 2. Bayer Leverkusen 7 pont, 3. Sahtar Donyeck 5 pont, 4. Real Sociedad 1 pont

B-csoport

Real Madrid (spanyol) – Galatasaray (török) TV: DigiSport2

Juventus (olasz) – FC Köbenhavn (dán)

Az állás: 1. Real Madrid 10 pont, 2. Galatasaray 4 pont (6-10), 3. Köbenhavn 4 pont (3-8), 3. Juventus 3 pont