nb2

NB II: nem adja első helyét az MTK – leszakadt az élmezőny

Gyűjtőcikkünkben a másodosztály 12. fordulójának összes eredménye megtalálható.

Teljes fordulóval folytatódik vasárnap a másodosztály – a 12. kört rendezik az NB II-ben.

Ezt olvastad már?
Van egy klub, amely szó szerint mindent megadna Messi aláírásáért

Délután négy mérkőzés vette kezdetét: a második helyezett Kisvárda egy utolsó pillanatban szerzett góllal legyőzte a Budaörsöt, így egy ponttal megelőzte a később pályára lépő MTK-t.

Az egyaránt 20-20 ponttal az ötödik és hatodik helyen álló Békéscsaba, Gyirmót páros a meccs hajrájában váltott egy-egy gólt az egymás elleni rangadóján, így szintén egy ponttal lépett közelebb az élbolyhoz.

Egy kapufával végződő hazai támadást követő kontra végén tizenegyeshez jutott a Soroksár a Mosonmagyaróvár vendégeként: Gyepes belőtte a büntetőt, ezzel nyert a csapata. Szintén nyert a Cegléd, mely a Váccal szemben volt jobb egy góllal.

Nem bírt egymással a Békéscsaba és a Gyirmót Fotó: Békéscsaba 1912 Előre Facebook

A forduló előtt listavezető MTK már tíz perc után 2-0-ra vezetett a Szeged ellen – végül 3-0-ra nyert, így továbbra is élen áll a bajnokságban.

Első győzelmét szerezte a Csákvár, mely a hatodik Szolnokot verte 2-0-ra. A Sopron is először nyert a bajnokságban, a harmadik Kazincbarcika ellen. A két utolsó helyezett sikere nem jött jól a Budafok ellen ikszelő Siófoknak, amely így a hatpontos Csákvárral karöltve sereghajtó a bajnokságban.

A Nyíregyháza a ZTE vendégeként nyert úgy, hogy kettős emberelőnyben fejezte be a meccset, az ETO viszont ismét csak egy ponttal lett gazdagabb a mérkőzés hajrájában egyenlítő Dorog ellen.

Az MTK 31 ponttal vezeti a bajnokságot, a második feljutó helyet a Kisvárda birtokolja 29 ponttal, a harmadik a Kazincbarcika 23-mal.