nb2

NB II: rangadót nyert a Gyirmót

A Sopron nagyon elrontotta a meccs hajráját a hetedik fordulóban, Balmazújvárosban.

Hét mérkőzést rendeztek szombaton délután, illetve este a másodosztály hetedik fordulójában.

Nagy meglepetést jelentett múlt hétvégén, hogy a Gyirmót éppen az újonc Budaörs ellen vesztette el a veretlenségét, ráadásul a kiállítás miatt eltiltott Simon Attila és Völgyi Dániel személyében két kiváló játékosát nélkülöznie kellett a Mezőkövesd otthonában rendezett rangadón. A házigazda borsodiak szereztek vezetést, de a győriek még a szünet előtt egyenlítettek, majd a meccs végén a győztes találatot is megszerezték.

A sereghajtó Soroksár továbbra is nyeretlen, a bajnokságot három győzelemmel kezdő Csákvár pedig zsinórban a negyedik vereségét volt kénytelen elkönyvelni.

Érdekesség, hogy két Pest megyei újonc közül az eddig jó formában lévő és eredményes Budaörs vesztett, a Vác viszont megszerezte első pontjait a Szolnok legyőzésével. A Szigetszentmiklós első hazai sikerét könyvelhette el.

Eseménydús meccset láthattak a nézők Balmazújvárosban is, ahol a hazaiak és a soproniak közül is kiállított egy-egy játékost a bíró. A 91. percben a vendégek öngólt vétettek, majd két perccel később tizenegyest rontottak, így 2-1 lett a vége.