nb3

NB III: harmadszor is nyert a Nyíregyháza

A Spartacus magabiztos, 3-0-s sikert aratott a közeli Nyírbátor vendégeként.

Az Újpest fiataljai egy, a Cigánd viszont hat pontot szerzett az NB III Keleti-csoportjának korábbi két fordulójában. A fővárosiak ismét a rákospalotai Budai II László Stadionban léptek pályára, és majdnem ugyanolyan vereséget szenvedtek, mint egy hete a Nyíregyháza ellen, azzal a különbséggel, hogy most nem 4-1-re, hanem 5-1-re győztek a vendégek. Mivel az egyik újpesti játékost a meccs elején kiállították, nem is csoda, hogy nem volt esélye Víg Péter csapatának a helytállásra.

Délután a Puskás Akadémia második csapatán volt a sor, hogy megszerezze első sikerét, de hazai pályán vereség lett a vége az Andráshida ellen. A zalaiak a második félidő elején előbb gól-, majd emberelőnybe kerültek, ez pedig eldöntötte a pontok sorsát.

Az élvonalból licenchiány miatt kizárt Nyíregyháza Spartacus a közeli Nyírbátorban lépett pályára, úgyhogy szép számban érkeztek szurkolók a megyeszékhelyről, az egyik lelátó csak vendégdrukkerekkel volt tele. A hetedik percben Pölöskey lövése kipattant, Abdouraman viszont jól érkezett, és a kapuba passzolt (0-1). A 32. percben egy szabadrúgás után Jagodics Bence fejelte Rezes Lászlóhoz a labdát, aki közelről a kapuba bólintott (0-2). A második félidő rögtön góllal indult: Kosztics indult meg középen, majd kilőtte az alsó sarkot (0-3). A 83. percben Koszticsot lerántották, a büntetőt a sértett hajtotta végre, de Tóth Szilveszter kapus kiütötte a labdát – tudósított a Nyíregyháza Spartacus honlapja.

NB III, 3. forduló

Keleti-csoport

Jászberényi FC – DVSC-DEAC II 1-0 (0-0)

Gólszerző: Mile (56.)

Nyírbátori FC – Nyíregyháza Spartacus FC 0-3 (0-2)

Gólszerzők: Abdouraman (7.), Rezes (32.), Kosztics (47.)

Putnok FC – Diósgyőri VTK II 5-1 (4-0)

Gólszerzők: Horváth Sz. (19.), Bene (23., 34.), Madarász (27.), Zimányi Á. (56.), illetve Icsó Zs. (62.)

Újpest FC II – Cigánd SE 1-5 (0-2)

Gólszerzők: Keglovics (77.), illetve Kis Sz. (8.), Popescu (26., 60.), Kovács Z. (öngól 73.), Markovics (92.)

Kiállítva: Paulik (9. Újpest)

Szombaton játszották

Felsőtárkány SC – Rákosmente KSK 0-0

Termálfürdő Tiszaújváros – FC Hatvan 1-0 (1-0)

Tállya KSE – REAC 3-0 (1-0)

Ceglédi VSE – Kazincbarcikai BSC FC 1-2 (1-1)

Közép-csoport

Békéscsaba 1912 Előre II – Paksi FC II 3-2 (2-2)

Gólszerzők: Kertész (4.), Szalai D. (35.), Huszár (86.), illetve Bor D. (17.), Kesztyűs M. (26.)

Kiállítva: Kálmán (85.)

Hódmezővásárhelyi FC – Monori SE 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Kökény (34.), Mihálffy (51.)

ESMTK – Budafoki MTE-Újbuda FC 1-0 (1-0)

Gólszerzők: Bányai (38.)

Kiállítva: Müllerlei (91. ESMTK)

Dunaharaszti MTK – Komlói Bányász 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Ablonczy (4.), Szmola (89.)