nb3

NB III: felcsúti vereség, góltalan Fradi

A Puskás Akadémia fiataljai vereséget szenvedtek, a Ferencváros II döntetlent játszott.

FRISS:

Kora este a Videoton fiataljai hátrányba kerültek Csornán, de a második félidőben fordítottak, és egy góllal győztek. Számos tartalékcsapat is pályára lépett. A Debrecen – élvonalbeli visszajátszókkal – győzött, a Paks is nyert, a Ferencváros gól nélküli meccset játszott, a Puskás Akadémia és a Diósgyőr pedig kikapott.

Korábban írtuk:

Két mérkőzést rendeztek vasárnap délelőtt az NB III második fordulójában. A licenchiány miatt az élvonalból kizárt Nyíregyháza az első fordulóban győzni tudott a Debrecen II ellen, most pedig az Újpest fiataljainak vendége volt a rákospalotai Budai II László Stadionban.

A csapatoknak nem csak egymással, hanem a nagy meleggel is meg kellett küzdeniük, hiszen 32 fok volt árnyékban a stadionban, árnyék viszont szinte egyáltalán nem akadt, pláne nem a pályán. Nagyjából ötven Szpari-szurkoló így is kitartott a kedvencek mellett. A 35. percben egy gyors támadás végén vezetést szereztek az újpestiek: bár Ovszijenko elsőre még hárította a lövést, a kipattanót az érkező Száraz a kapuba passzolta (1-0).

A kapott gól megfogta a Nyíregyházát, majdnem kettőre nőtt a különbség, de egy közeli fejes után a keresztléc fölé szállt a labda. A 43. percben viszont jött az egyenlítés: Rubus beadása után Pölöskey Péter nyolc méterről a kapuba bombázott (1-1). A szünet után nem változott a játék képe, továbbra is a Spartacus kezdeményezett. A hatvanadik percben Pölöskey elé került a labda, aki egy szép csellel becsapta védőjét, majd a kapuba lőtt (1-2).

A csatár a második találata után két perccel gólpasszt adott: középen kilépett, megverte a védőjét, majd középre passzolt, Igor Zofcák pedig a kapuba lőtt (1-3). Nem kellett sokat várni az újabb Szpari-gólra: Rezes cselezett ki több védőt is, majd passza után Pölöskey a harmadik gólját lőtte (1-4) – tudósított a Nyíregyháza Spartacus honlapja.

A másik meccsen az MTK II kétgólos vezetést követően ikszelt a III. Kerületi TVE ellen.

NB III, 2. forduló

Keleti-csoport

Diósgyőri VTK II – Felsőtárkány SC 1-2 (1-0)

Gólszerzők: Kövér (28.), illetve Nagy Z. (62.), Reznek (68.)

DVSC-DEAC II – Nyírbátori FC 4-2 (1-1)

Gólszerzők: Nagy Z. (43.), Szécsi M. (46.), Gál R. (öngól 56.), Horváth Zs. (85.), illetve Török I. (4.), Lipcsei M. (51.)

Újpest FC II – Nyíregyháza Spartacus FC 1-4 (1-1)

Gólszerzők: Száraz (32.), illetve Pölöskey (44., 60., 77.), Zofcák (63.)

Kiállítva: Fék (Újpest 87.)

Szombaton játszották

FC Hatvan – Jászberényi FC 0-4 (0-2)

Kazincbarcikai BSC FC – Termálfürdő Tiszaújváros 1-0 (1-0)

Rákosmente KSK – Ceglédi VSE 0-2 (0-2)

Cigánd SE – Somos SE 6-0 (2-0)

REAC – Putnok FC 2-2 (1-1)

Nyugati-csoport

Dorogi FC – Ferencvárosi TC II 0-0

Diósdi TC-Select – Puskás Akadémia FC II 1-0 (0-0)

Gólszerző: Kornis (82.)

Tarr Andráshida SC – BKV Előre 1-1 (0-1)

Gólszerzők: Tóth L. (85.), illetve Birtalan J. (23.)

Kiállítva: Csikortás (85.)

Csornai SE – Videoton FC II 2-3 (2-1)

Gólszerzők: Szabó T. (11.), Serfőző (22.), illetve Géresi (25.), Kovács Sz. (öngól 56.), Kiprich D. (68.)

MTK II – III. Kerületi TVE 2-2 (1-0)

Gólszerzők: Strestik (35.), Hujber (47.), illetve Kaszai (75.), Szilágyi (78.)

Balatonfüredi FC – Érdi VSE 0-3 (0-0)

Csepel FC – Sárvár FC 2-1 (1-1)

ETO FC Győr – Tatabánya FC 1-0 (1-0)