nb2

Majdnem megégett a bajnok Vasas

Ádám Martin a 94. percben mentett pontot a Sopron ellen az NB II 29. fordulójában.

Hat mérkőzéssel zárult az NB II 29. fordulója szombat este. Pályára lépett az immár bajnok Vasas, a feljutásért hajrázó Békéscsaba és a kiesés elleni harc utolsó szalmaszálaiba kapaszkodó Cegléd is.

Békéscsaba–Soroksár

A 61. percben Birtalan ziccerét Holczer még hatalmas bravúrral hárította, a kipattanót nem sikerült kivágniuk a vendégeknek, visszakerült a csabai támadóhoz, aki a kapuba passzolt. A 85. percben egy hazai kontra végén Szilágyi Péter léphet ki egyedül, és Holczer mellett a jobb alsóba lőtt (2-0) – tudósított a Soroksár SC honlapja.

Zalaegerszeg–Ajka

Az 54. percben Babati beadása után Daru Bence fejese a védőről lepattant, de ott maradt a labda a hazai támadó előtt, aki végül öt méterről a kapuba kotorta. A 86. percben Bailo futott el a jobb szélen, középre gurított, Szöllősi Ferenc nem találta el a labdát, de érkezett Délczeg Gergely, aki 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-0).

Sopron – Vasas

Az angyalföldiek bajnokként várták a Sopron elleni idegenbeli találkozót. A másodosztály legjobb formában lévő két csapata találkozott. Mintegy fél óra elteltével szerzett vezetést a Vasas: Czvitkovics Péter egyéni megoldása ért gólt (0-1). Három percre rá Kapacina Valér egyenlített, de nem tartott sokáig a hazai öröm, ugyanis Czvitkovics lövése Bobál Dávidról a soproni hálóba vágódott a 36. percben. A második félidőt hazai gól nyitotta: egy szöglet után Erdélyi László érkezett hibátlanul (2-2). A 65. percben Hermány Bence buktatta Eszlátyi Istvánt a tizenhatoson belül – tizenegyes, a kapust pedig kiállították. A büntetőt a sértett értékesítette (3-2). Bár úgy tűnt, a friss bajnokot vereséggel köszönti a rivális, végül nem így lett: Ádám Martin a 94. percben óriási góllal mentett pontot csapatának – derül ki az angyalföldi klub honlapjának tudósításából.

Siófok – Szigetszentmiklós

A kiesés ellen harcoló Siófok a közvetlen rivális, szintén harminc pontot gyűjtő Szigetszentmiklóst fogadta. A győztes nagy lépést tehetett a bennmaradás felé. Hazai ziccerekkel indult a találkozó, a 25. percben pedig góllá is érett a fölény: Hanzl Máté szabadrúgása irányt változtatott a sorfalon, így a vendégek kapusa már nem tudta kiütni a labdát (1-0). Az előny kitartott az első játékrészben, a második félidőt azonban a Szigetszentmiklós nyitotta góllal: Hevesi-Tóth Tamás fejelt közelről a hálóba (1-1). A 63. percben nagy lehetőséghez jutott a hazai együttes, miután Póti Krisztián durva szabálytalansága azonnal piros lapot ért. Nem csoda, hogy ezután is inkább az SzTK kapusának volt dolga, gólt mégis az ő csapata ért el: nem sokkal a lefújás előtt Benkő szerezte meg a mindent eldöntő találatot (1-2).

Cegléd – Kaposvár

A már kiesett Kaposvár az utolsó előtti Cegléd vendége volt. A hazaiak egy győzelemmel matematikailag továbbra is életben tarthatták bennmaradási reményeiket. Ehhez mérten kezdett a csapat, a 23. percben Kormos László szerezte meg a vezetést. A 72. percig kellett várni a következő találatra, ekkor Koós Gábor értékesített egy büntetőt. Erre Faggyas Milán révén még volt válasza a Kaposvárnak, de újabb gól már nem esett, így a CVSE továbbra is tagja az NB II-nek.

Szeged – Szolnok

Gyulán csapott össze a Szeged és a Szolnok. Az első félidőben nem esett gól, a második játékrész elején azonban beindult a gólgyártás: a 49. percben egy kipattanó labdát Oláh Lóránt passzolt a kapuba, majd két percre rá Vári Barnabás egyenlített egy védhetetlen lövéssel (1-1). A 67. percben aztán Oláh Lóránt ismét eredményes volt, egy centerezést váltott gólra (2-1). A nyolcvanadik percben harmadik találatát is megszerezte, de lesről született, így maradt a 2-1 – olvasható a szegedma.hu tudósításában.

Gyűjtőcikkünk az onlajnok.com tudósításai alapján készült.

NB II, 29. forduló

Békéscsaba 1912 Előre – Soroksári SC 2-0 (0-0)

Békéscsaba, játékvezető: Kovács J. Z.

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Fehér Zs. – Borbély, Bagi (Berki P., 88.), Spitzmüller, Király P. – Birtalan (Viczián, 81.), Szilágyi P. (Vólent, 91.). Edző: Zoran Szpisljak

Soroksár: Holczer – Vass Zs., Simita G., Tóbiás, Gohér – Huszák, Sándor I. (Balaskó Cs., 89.), Kovács D. (Lannert, 70.)– Lovrencsics B., Szenes (Hodgyai, 57.), Pál A. Edző: Lisztes Krisztián

Gólszerzők: Birtalan (61.), Szilágyi (85.)

Zalaegerszegi TE FC – FC Ajka 2-0 (0-0)

Zalaegerszeg, 1000 néző. Játékvezető: Kovács G.

ZTE: Szappanos – Króner, Kovács G., Forgács A., Bedi – Simonfalvi, Szakály A., Vittman (Szöllősi F., a szünetben) – Babati, Daru (Bailo, 88.), Délczeg (Grbics, 88.). Edző: Lendvai Miklós

Ajka: Jánosa – Zsirai, Asztalos D., Császár A., Zámbó – Köles, Nagy B., Besztercei (Pál D., 66.), Lattenstein (Varga G., 66.) – Major (Mihalecz P., 75.), Sowunmi. Edző: Jákli Péter

Gólszerzők: Daru (54.), Délczeg (86.)

Soproni VSE-GYSEV – Vasas FC 3-3 (1-2)

Sopron, játékvezető: Botló

SVSE: Halasi – Fazakas, Jovetics, Bobál D., Kapacina (Pintér A., 84.) – Szabó L., Deme (Erdélyi, a szünetben), Holdampf – Eszlátyi, Zamostny (Pető, a szünetben), Horváth P. Edző: Supka Attila

Vasas: Hermány – Bori, Debreceni A., Grúz (Nagy D., 68.), Görgényi – Gál M., Czvitkovics, Hangya Sz. – Remili, Ferenczi I. (Németh G., 68.), Vass P. (Ádám M., 73.) Edző: Szanyó Károly

Gólszerzők: Kapacina (30.), Erdélyi (49.), Eszlátyi (tizenegyesből 69.), illetve Czvitkovics (27.), Bobál D. (öngól 36.), Ádám M. (94.)

Kiállítva: Hermány (65.)

BFC Siófok – Szigetszentmiklósi TK-Erima 1-2 (1-0)

Siófok, 300 néző. Játékvezető: Nagy R.

Siófok: Tajti – Fülöp N., Csató, Mogyorósi, Polényi – Peszmeg (Ivancsics, 60.), Horváth A., Hanzl (Illés Gy., 81.) – Gárdos (Nagy J., 85.), Andorka, Papp M. Edző: Soós Imre

SzTK: Sánta – Sós M., Domokos, Póti, Pollák – Bonifert (Fekete Á., 74.), Vágó L., Barna Zs., Hevesi-Tóth, Sipos B. (Benkő, 87.) – Szabó B. (Puskás G., 74.) Edző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Hanzl (22.), illetve Hevesi-Tóth (49.), Benkő (92.)

Kiállítva: Ivancsics (93.), illetve Póti (63.)

Ceglédi VSE – Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (1-0)

Cegléd, játékvezető: Lovas

Cegléd: Kovács A. – Oláh M., Albert I., Makrai, Kormos (Kovács D., 66.) – Pesti D., Dóczi, Farkas I., Koós (Markó, 81.) – Koncz (Szabó D., 91.), Balog Sz. Edző: Kecskeméti József

Kaposvár: Bozsó – Kiss M., Kovács O., Vermes, Albert Á. – Petrók, Fejős, Zsivóczky (Hadaró, 67.), Nagy K., Faggyas – Rajczi. Edző: Prukner László

Gólszerzők: Kormos (23.), Koós (tizenegyesből, 72.), illetve Faggyas (78.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Szolnoki MÁV FC 2-1 (0-0)

Gyula, játékvezető: Farkas T.

Szeged: Szántai – Hegedűs M. (Hegedűs E., 73.), Mészáros M., Berde, Szabó P. – Zelenyánszki, Oláh L., Máté P., Markovics – Fitos (Manga, 84.), Oláh G. (Polareczki, 57.)Edző: Nyilas Elek

Szolnok: Pokorni – B. Tóth, Papucsek, Mile, Fritz (Antal G., 90.) – Kenderes, Tóth B., Lengyel B. – Rokszin (Nagy I., 51.), Csirszki (Zvara, a szünetben) – Vári. Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Oláh L. (49., 67.), illetve Vári (51.)