nb2

Piros lap-hegyek a másodosztályban

Gyűjtőcikkünkben az NB II 26. fordulójának összes szombati jegyzőkönyve megtalálható.

Hét mérkőzéssel folytatódott a másodosztály. A 26. forduló szombati játéknapján kivétel nélkül odahaza léptek pályára a feljutásért harcoló csapatok: a Vasas a Ceglédet fogadta, a ZTE ellen játszott a Gyirmót, a Békéscsaba vendége a Szolnok volt, a Mezőkövesd pedig a Csákvár ellen mérkőzött.

Az Ajka egygólos sikerével kezdődött a hétvége: a Veszprém megyei együttes a Szegedet győzte le 1-0-ra hazai pályán. A mérkőzés egyetlen gólját Sowunmi Thomas jegyezte, miután a 37. percben Major passzát váltotta gólra. A második félidő elején dőlt el a találkozó: a 47. percben Veszelinovot reklamálásért, öt perccel később Szabó Pétert pedig utolsó emberként elkövetett szabálytalanságért állította ki a vendégektől a játékvezető. Az Ajka ezután tartotta előnyét, sőt további találatokat is jegyezhetett volna, de újabb helyzetet már nem tudott gólra váltani.

Gól nélküli első félidő után 3-1-re nyert a Sopron a Siófok ellen. A találkozó első félidejében csak helyzetekig jutottak a csapatok. A leginkább említésre méltó esemény Sifter Tamás nevéhez fűződött: a soproni játékos a 37. percben piros lapot érően szabálytalankodott, így csapata emberhátrányban folytatta. A második játékrészből öt perc telt el, amikor Andorka Péter váltott gólra egy büntetőt. Három percen belül válaszolt a Sopron Alekszandar Jovetics révén, sőt az 55. percben már a hazaiaknál volt az előny: Erdélyi László lőtt közelről a kapuba (2-1). A 84. percben Horváth Péter döntötte el a találkozót, miután Erdélyi önzetlen passzát az üres kapuba lőtte (3-1).

A listavezető Vasas meccse is hozott egy piros lapot: Hangya Szilveszter a Cegléd elleni hazai bajnoki 37. percében szabálytalankodott utolsó emberként. Ekkor már 1-0-ra vezettek az angyalföldiek Vass Patrik 15. percben szerzett góljával. A második félidőt is Vasas-találat nyitotta: a 48. percben Debreceni András lőtt gólt Vass passzából (2-0). Az 52. percben már három volt a hazai előny: Ferenczi István is betalált. A szépítésre sem kellett sokat várni: az 55. minutumban Kormos László is közelről talált a hálóba. A hajrában a Cegléd előtt is adódott lehetőség az újabb gólszerzésre, de a végén a Vasas lőtt újabb gólt: Görgényi Dávid állította be a 4-1-es végeredményt.

A Békéscsaba egy korai, 12. percben Birtalan Botond révén lőtt góllal szerzett vezetést a rivális Szolnok ellen. Az előny sokáig kitartott, sőt a nyolcvanadik percben Birtalan megint eredményes volt – büntetőből –, eldöntve ezzel a rangadót (2-0). Szintén korai gól döntött a szintúgy feljutásra pályázó Mezőkövesd javára: a Csákvár elleni hazai találkozó második percében Máté János szöglet után volt eredményes. A találkozót Farkas Ádám vezette, noha a forduló előtt még Kassai Viktor volt kijelölve a mérkőzésre. A játékvezető a hajrában még egy piros lapot is felmutatott: a már lecserélt Medgyes Zoltánt reklamálás miatt küldte el a kispadról.

Kaposváron jó cserének bizonyult Luka Dominic. A Rákóczi otthonában Weitner Ádám révén a vendég Szigetszentmiklós szerzett vezetést, de a második félidő elején előbb Nagy Krisztián egalizált, majd a nem sokkal korábban csereként beállt Dominic góljával a vezetést is megszerezte a Kaposvár (2-1). Dominic aztán a hajrában is eredményes volt, így egy félidő elég volt csapatának, hogy megnyerje bajnokiját (3-1).

A Gyirmót is folytatta menetelését. Sisa Tibor csapata ezúttal a ZTE ellen gyűjtötte be a három pontot. Egészen a 43. percig kellett várni a hazaiak első góljára, ekkor Bobál Gergely közelről fejelt a hálóba (1-0). Az 57. percben Beliczky Gergő vágott egy beadást a kapuba (2-0), majd a 74. percben ismét Bobál volt eredményes (3-0). A ZTE erejéből csak szépítésre futotta: a nyolcvanadik minutumban Kovács Gergő kiváló ütemben érkezett egy szögletre, ezzel alakult ki a 3-1-es végeredmény.

NB II, 26. forduló

Békéscsaba 1912 Előre – Szolnoki MÁV FC 2-0 (1-0)

Békéscsaba, játékvezető: Molnár A.

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Fehér Zs. – Bagi, Birtalan (Prasler, 89.), Spitzmüller, Király P. (Viczián, 59.) – Szilágyi P., Berki (Balázs R., 84.). Edző: Zoran Szpisljak

Szolnok: Pokorni – Zsdrál (Racskó, 68.), Kenderes, Lengyel B., Papucsek – B. Tóth, Nagy I., Vári, Kállai (Csirszki, 81.) – Zsolnai, Fritz (Rokszin, 61.). Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Birtalan (12., 80. – a másodikat tizenegyesből)

Kaposvári Rákóczi FC – Szigetszentmiklósi TK-Erima 3-1 (1-1)

Kaposvár, játékvezető: Botló

Kaposvár: Bozsó – Kovács, Olasz D. (Házi B., 77.),Vermes, Kiss M. –Zsivóczky, Faggyas, Hadaró, Nagy K., Albert Á. – Fejős (Dominic, 56.). Edző: Prukner László

SzTK: Horváth L. – Mészáros L., Domokos B., Póti, Pollák – Puskás G., Weitner, Kollega (Bonifert, 56.), Tóth F. – Kállai (Hevesi-Tóth, 64.), Osváth (Fekete, 70.). Edző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Nagy K. (54.), Dominic (64., 75.), illetve Weitner (20.)

Mezőkövesd-Zsóry FC – Aqvital FC Csákvár 1-0 (1-0)

Mezőkövesd, játékvezető: Farkas Á.

Mezőkövesd: Kunsági – Sváb D., Dvorschák, Tajthy, Búrány – Szeles, Medgyes (Baracskai, 67.), Takács P., Balajti (Nyilas, 91.) – Molnár G. (Nánási, 89.), Máté J. Edző: Lucsánszky Tamás

Csákvár: Milinte – Hajdú S., Szalai T., Dulló, Kocsis G. – Bakos, Molnár Cs. – Molnár T. (Varga Z., 81.), Nyilasi (Mihály D., 67.), Domján – Horváth R. Edző: Toldi Gábor

Gólszerző: Máté J. (2.)
Kiállítva: Medgyes (92.)

Gyirmót FC – Zalaegerszegi TE FC 3-1 (1-0)

Gyirmót, játékvezető: Szilasi

Gyirmót: Somogyi – Nagy S., Balog Z., Lázár P., Fejes J. – Kiss M. (Graszl, 90.), Madarász (Papp K., 85.) – Gyurján B. (Cseri, 70.), Magasföldi, Beliczky – Bobál G. Edző: Sisa Tibor

ZTE: Szappanos – Pajor, Króner (Bíró, 65.), Forgács A., Bedi – Kovács G., Délczeg, Vittman (Városi V., 67.), Szakály A. – Babati B., Daru B. Edző: Lendvai Miklós

Gólszerzők: Bobál G. (43., 74.), Beliczky (57.), illetve Kovács G. (80.)

Soproni VSE-GYSEV – FGSZ Siófok 3-1 (0-0)

Sopron, 600 néző. Játékvezető: Kovács J. Z.

SVSE: Halasi – Fazakas, Sifter, Bobál D., Füredi – Szabó L., Deme, Pintér A. – Eszlátyi, Zamostny (Jovetics, 38.), Horváth P. (Pados, 88.) Edző: Supka Attila

Siófok: Tajti – Fülöp N., Csató M., Mogyorósi, Nagy J. – Peszmeg, Ivancsics, Horváth A. (Hanzl, 79.) – Illés Gy., Andorka, Gárdos (Papp M., 54.). Edző: Soós Imre

Gólszerzők: Jovetics (53.), Erdélyi (55.), Horváth P. (84.), illetve Andorka (tizenegyesből 50.)

Kiállítva: Sifter (34.)

Vasas FC – Ceglédi VSE 4-1 (1-0)

Illovszky-stadion, 1300 néző. Játékvezető: Nazsa

Vasas: Hermány – Bori, Grúz, Debreceni A., Hangya – Vida, Czvitkovics (Gál M., 66.), Berecz – Vass P. (Ádám M., 73.), Ferenczi I., Lázok (Görgényi, a szünetben). Edző: Szanyó Károly

Cegléd: Tóth Z. – Farkas I., Albert I. (Vattai, 57.), Makrai, Pesti D. – Koós, Dóczi, Koncz, Majoros (Kovács D., 57.), Balog Sz.M. – Kormos (Laczkó M., 71.). Megbízott edző: Kecskeméti József

Gólszerzők: Vass P. (15), Debreceni A. (48.), Ferenczi I. (52.), Görgényi (93.), illetve Kormos (55.)

Kiállítva: Hangya (37.)

FC Ajka – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-0 (1-0)

Ajka, játékvezető: Böcskei

Ajka: Jánosa – Besztercei, Asztalos D., Császár, Zámbó – Csordás Sz. (Lattenstein, 67.), Köles – Szabó Zs. (Bölcsföldi, 85.), Varga G. (Nagy B., 75.), Major – Sowunmi. Edző: Jákli Péter

Szeged: Szántai – Szabó P., Berde, Farkas M., Mészáros M. – Zelenyánszki, Oláh G. (Polareczki, a szünetben), Hegedűs M. (Hegedűs E., 68.) – Veszelinov, Germán T., Fitos (Oláh L., 77.). Edző: Nyilas Elek

Gólszerző: Sowunmi (37.)

Kiállítva: Veszelinov (49.), Szabó P. (52.)