nb2

A Vasas győzött, a Békéscsaba nem

A Szolnok a sereghajtótól, a Zalaegerszeg a Csákvártól kapott ki odahaza az NB II 23. fordulójában.

Hét mérkőzéssel folytatódott a másodosztály 23. fordulója szombat délután. Egyszerre hat találkozó vette kezdetét fél öttől: a többi között a listavezető Vasas, a második Békéscsaba és a harmadik Gyirmót is pályára lépett.

A Vasasra a Szigetszentmiklós elleni találkozó várt. Az éllovast sok szurkoló kísérte el idegenbe, de buzdításuk ellenére az első félidőben jól zárt a hazaiak védelme, így nem esett gól. A második játékrészben is jól tartotta magát a hazai együttes, de egy kétperces megingás megpecsételte a sorsát: a 67. minutumban a csereként beálló Ádám Martin fejelt a hálóba, majd a 69. percben Lázok János értékesített egy ziccert (0-2). A hajrában Ádám Martin még a kapufát is eltalálta – a Vasas végül magabiztosan nyert.

A Siófok a szebb napokat is látott Kaposvárt fogadta. Néhány szezonnal ezelőtt még az élvonalban vívtak megyei rangadót a csapatok, ám ezúttal az NB II kiesési rangadóját rendezték a Balaton partján. A hazaiak mintegy fél óra elteltével indultak be: az első játékrész utolsó harmadában Andorka Péter kétszer, Peszmeg Viktor egyszer volt eredményes. A második félidőre így érdemi kérdés már nem maradt: a hazaiak tartották előnyüket, és újabb fontos lépést tettek a bennmaradásért.

A feljutásért harcoló Békéscsaba a nemrég edzőt váltó Ajkával találkozott. A viharsarkiak kezdték jobban az összecsapást, alig negyed óra elteltével már hét szögletnél jártak, de meddő mezőnyfölényre jól reagált az Ajka, így a küzdelmes első félidő nem hozott gólt. A második játékrészben sem történt sok változás, a Békéscsaba próbálta felőrölni ellenfelét. A 73. percben Nagy Bálint második sárgáját is begyűjtötte, így emberelőnyben folytatták a hazaiak, de gólt kis híján a vendégek lőttek – Varga lökete alig kerülte el a kaput. Nem bírt ellenfelével a Békéscsaba a folytatásban sem, így gól nélkül ért véget a találkozó.

A Sopron Cegléden vendégszerepelt. Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott, de nem sokkal később már a Supka-csapat alakított ki helyzeteket. A 27. percben a hazaiak egy kontra végén szerezhettek volna gólt, de Koncz a kapu mellé emelt a kifutó kapus felett. A második játékrészben is akadtak lehetőségei mindkét félnek, de sem a Cegléd, sem a Sopron nem talált be, így gól nélkül zárult a találkozó.

A szintén feljutásért harcoló Gyirmót már a 16. percben vezetéshez jutott a Szeged otthonában, a gyulai Grosics Akadémia pályáján. Madarász Márk egy tizenegyest váltott gólra, majd nem sokkal később Gyurján Bence is betalált (0-2). A fordulás után a hazaiak előtt is adódtak lehetőségek, ebből egyet váltott gólra Germán Tamás (1-2). A hajrában a friss ember eldöntötte a meccset: Tóth Norbert nem sokkal beállása után vette be a hazaiak kapuját egy kontra végén (1-3).

Az élmezőnyhöz tartozó Szolnok is pontokat bukott a Balmazújváros elleni hazai találkozóján. A sereghajtó vendégek Vachtler Csaba révén jutottak előnyhöz a 25. percben (0-1), amit az első játékrész további részében biztosan őriztek is. Az 55. percben tizenegyeshez jutott a Szolnok, de Nagy István flegma középre emelését magához ölelte Radosevics. A 71. percben is nagy lehetőséget puskáztak el a hazaiak: Zsolnai csavarása a kapufáról jött ki. A hajrába érve állta a rohamokat a vendégek védelme, akik nem kis meglepetésre három ponttal térhetnek haza.

A ZTE a Csákvárt fogadta a forduló utolsó találkozóján. A zalaiak az elmúlt hétvégén kínos, 3-0-s vereséget szenvedtek odahaza a Siófoktól, melyet követően Lendvai Miklós vezetőedző éles kritikát fogalmazott meg csapatával szemben. A szakvezető a hét elején valószínűleg még nem sejtette, hogy egy még kellemetlenebb mérkőzésben lesz része a 23. fordulóban: Kocsis Gábor, Molnár Csaba és Horváth Roland találataira Délczeg Gergely tizenegyesből, Daru Bence pedig a hajrában egy szép lövésből tudott csak válaszolni (2-3), így újabb nyerhető hazai meccsen maradt pont nélkül a zalai együttes.

NB II, 23. forduló

Zalaegerszegi TE FC – Aqvital FC Csákvár 2-3 (1-1)

Zalaegerszeg, játékvezető: Botló

ZTE: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Bedi – Kovács G., Szőllősi (Szegleti, 61.), Babati – Délczeg, Daru, Vittman (Murai, 68.). Edző: Lendvai Miklós

Csákvár: Milinte – Fényes (Köntös, 31.), Szalai, Hajdú, Kocsis G. (Mihály D., 58.) – Varga Z. (Molnár T., a szünetben), Domján, Bakos, Molnár Cs. – Horváth R., Gajdos. Edző: Toldi Gábor

Gólszerzők: Délczeg (tizenegyesből, 36.), Daru (84.), illetve Kocsis G. (22.), Molnár Cs. (49.), Horváth R. (80.)

Szolnoki MÁV FC – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0-1 (0-1)

Szolnok, játékvezető: Kovács J. Z.

Szolnok: Pokorni – Mile, Racskó, Galambos (Csirszki, a szünetben), Fritz – Rokszin (Zsolnai, a szünetben), Kenderes, Lengyel B., Tóth B. – Nagy I. (Mundi, 60.) – B. Tóth. Edző: Kis Károly

Balmazújváros: Radosevics – Bokros, Papp F., Kiss L., Vachtler Tóth L., 64.)– Virág A., Batizi-Pócsi, Batarelo, Pintér (Pavlicsics, 70.) – Kónya, Popovics (Chonka, 78.). Edző: Feczkó Tamás

Gólszerző: Vachtler (25.)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Vasas FC 0-2 (0-0)

Szigetszentmiklós, játékvezető: Kovács G.

SzTK: Horváth L. – Puskás G., Tóth F., Hevesi-Tóth, Pollák – Domokos, Kollega (Sipos B., 80.), Barna Zs., Mészáros L. (Szepessy, 61.), Weitner (Osváth, 51.) – Szabó B. Edző: Horváth Ferenc

Vasas: Hermány – Bori, Grúz, Debreceni, Hangya – Lázok (Ferenczi, 80.), Czvitkovics (Murka, 89.), Berecz – Vida, Vass P. (Ádám M., 63.), Remili. Edző: Szanyó Károly

Gólszerzők: Grúz (68., 70.)

Békéscsaba 1912 Előre – FC Ajka 0-0

Békéscsaba, játékvezető: Takács J.

Békéscsaba: Póser – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. (FehérZs., 80.)– Borbély, Bagi (Balázs R., 67.), Spitzmüller, Király P. – Szilágyi, Viczián (Prasler, 60.). Edző: Zoran Szpisljak

Ajka: Jánosa – Zsirai, Asztalos D., Császár, Zámbó – Csordás Sz., Köles, Nagy B., Németh L. (Varga G., 58.) – Sowunmi (Szabó Zs., 62.), Major (Pál D., 76.). Edző: Jákli Péter

Kiállítva: Nagy B. (73.)

BFC Siófok – Kaposvári Rákóczi FC 3-0 (3-0)

Siófok, játékvezető: Nazsa

Siófok: Tajti – Nagy J., Mogyorósi, Csató, Polényi – Horváth A., Peszmeg – Gárdos (Molnár M., 58.), Ivancsics (Futó Zs., 76.), Papp M. – Andorka. Edző: Soós Imre

Kaposvár: Somodi – Vermes, Petrók, Nagy K. – Kiss M. (Fejős, 41.), Luka, Házi, Hampuk (Király V., a szünetben), Hadaró – Rajczi (Olasz D., 57.), Faggyas. Edző: Prukner László

Gólszerzők: Andorka (30., 45. – a másodikat tizenegyesből), Peszmeg (39.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Gyirmót FC 1-3 (0-2)

Gyula, játékvezető: Oláh G.

Szeged: Szántai – Farkas M., Hegedűs M., Mészáros M., Germán – Szabó P., Berde, Markovics, Fitos – Oláh G., Zelenyánszki. Edző: Nyilas Elek

Gyirmót: Somogyi – Nagy S., Balog Z., Lázár P., Fejes J. – Papp K., Madarász (Magasföldi, 90.), Gyurján B., Beliczky – Kiss M., Bobál G. (Tóth N., 89.) Edző: Sisa Tibor

Gólszerzők: Germán (79.), illetve Madarász (tizenegyesből 16.), Gyurján (29.), Tóth N. (91.)

Ceglédi VSE – Soproni VSE-GYSEV 0-0

Cegléd, játékvezető: Takács T.

Cegléd: Tóth Z. – Oláh M., Urbán, Makrai, Farkas I. – Vattai, Koncz (Koós, 67.)– Dóczi, Szabó D. (Laczkó, 56.), Pesti – Balog Sz. (Majoros, 84.) Edző: Szabó István

SVSE: Halasi – Fazakas, Sifter, Jovetics, Füredi – Erdélyi (Deme, 54.), Holdampf, Szabó L. – Kovács Á. (Kapacina, 77.), Zamostny, Eszlátyi (Horváth P., 67.). Edző: Supka Attila