Ismét élre állt a Vasas

Gyűjtőcikkünkben az NB II 17. fordulójának összes szombati jegyzőkönyve megtalálható.

A 17. fordulóval folytatódott a másodosztály tavaszi szezonja. A feljutásért harcoló csapatok közül a Mezőkövesd és a Szolnok lépett pályára kora délután.

Előbbi az Ajka vendége volt, és már a nyolcadik percben közel került a vezetés megszerzéséhez, de Kulcsár Kornél lövésénél Jánosa bravúrral védett. A folytatásban a hazaiak előtt adódtak komolyabb lehetőségek, de Asztalos és Major sem koncentrált eléggé. A félidő hajrájában előbb Molnár fejelt kapufát egy beadás után, majd a kipattanót közvetlen közelről a kapusba lőtte, majd a másik oldalon is nagy ziccer maradt ki.

A második félidő elején is Jánosa mutatott be bravúrt, majd Besztercei nem talált kaput a tizenhatoson belülről. A Mezőkövesd a 71. percben szerezte meg a vezetést: a csereként beállt Lukács Raymond nem hibázott ziccerben (0-1) – derül ki az onlajnok.com tudósításából. Öt percen belül válaszolhatott volna az Ajka, de Major öt méterről a kapust lőtte fejbe, majd Asztalos lövését a gólvonal előtt tisztázták. A hajrában a csereként beállt Bölcsföldi szerezhetett volna gólt, de Kunsági lábbal védte a kísérletét. Már úgy tűnt, a Mezőkövesd elhozza a fontos három pontot Ajkáról, Lattenstein Norbert azonban tett róla, hogy ne így legyen: a 92. percben egy lecsorgó labdát zúdított a kapuba, 1-1-re mentve a találkozót.

A Szolnok a Zalaegerszeget fogadta. Nem hozott sok helyzetet a találkozó első húsz perce, ám a 25. minutumban már gólnak tapsolhatott a publikum: Nagy beívelését Papucsek Barna vágta közelről a hálóba (1-0). Négy perccel később Babati lábában volt az egyenlítő gól, de csak a lécet találta el. A hajrában is a ZTE játékosa került helyzetbe, de Pokorni hárított.

A második félidő elején Szakály Attila öt percen belül kétszer is sárga lapot érően szabálytalankodott, így emberhátrányba került a ZTE. Rokszin válthatta volna gólra az emberelőnyt, de jó helyzetben fölé lőtt. Hátránya ellenére is ment előre a vendég együttes, és az 59. percben tizenegyest harcolt ki. A büntetőt Délczeg Gergely váltotta gólra (1-1). Cserékkel próbálta frissíteni csapatát Kis Károly – a frissen beállt Zsolnai majdnem vezetést is szerzett, de fejese fölé szállt. A Szolnok mindent megpróbált a győzelem megszerzéséért, de a ZTE nagyot küzdve ponttal térhet haza Szolnokról.

További két mérkőzést játszottak 14 órától: a Szeged és a Soroksár gyors gólváltással osztozkodott a pontokon (1-1), míg a Szigetszentmiklós emberhátrányban győzte le a Ceglédet.

Késő délután a Vasas a Siófokot fogadta. Az angyalföldi együttes Remili góljával győzte le a télen jelentős erősítésen átesett ellenfelét, így vasárnapig egészen biztosan a tabella élén áll. A Sopron a szebb napokat is látott Kaposvár vendége volt, és Zamostny duplájával magabiztosan szerezte meg a három pontot.

NB II, 17. forduló

Vasas FC – FGSZ Siófok 1-0 (1-0)

Illovszky-stadion, játékvezető: Zierkelbach

Vasas: Hermány – Bori, Preklet, Debreceni A., Hangya – Berecz, Vass P. (Kenesei, 74.), Gál M. – Ádám M. (Lázok J., 52.), Ferenczi (Czvitkovics, 67.), Remili. Edző: Szanyó Károly

Siófok: Tajti N. – Fülöp N., Mogyorósi, Csató M., Nagy J. (Molnár M., a szünetben) – Futó Zs. (Vass M., 53.), Horváth A. – Illés Gy., Ivancsics, Gárdos (Papp M., 62.) – Andorka. Edző: Soós Imre

Gólszerző: Remili (43.)

Kaposvári Rákóczi FC – Soproni VSE-GYSEV 0-2 (0-1)

Kaposvár, 400 néző. Játékvezető: Kovács G.

Kaposvár: Somodi – Kiss M., Petrók, Kovács O., Hadaró, – Balogh B. (Király V., 59.), Albert Á., Zsivóczky N. (Fejős, 71.), Nagy K., Dominic (Házi B., 59.) – Rajczi. Edző: Tamási Zoltán

SVSE: Halasi – Fazakas, Sifter, Bobál D., Nagy Z. – Pados, Pintér A. (Baranyai N., 88.), Kapacina (Szabó L., 71.), Kovács Á. – Horváth P., Zamostny (Pető B., 83.). Edző: Supka Attila

Gólszerző: Zamostny (6., 49. – a másodikat tizenegyesből)

FC Ajka – Mezőkövesd-Zsóry FC 1-1 (0-0)

Ajka, játékvezető: Botló B.

Ajka: Jánosa – Asztalos, Császár, Zámbó, Köles – Nagy B., Pál D. (Németh L., 62.), Besztercei (Lattenstein, 78.), Major N. – Sowunmi, Szabó Zs. (Bölcsföldi, 86.) Edző: Zoran Kuntics

Mezőkövesd: Kunsági – Szeles, Gengeliczki, Dvorschák, Sváb – Hegedűs D., Takács P., Tajthy, Molnár G. (Nyilas, 90.) – Máté J. (Lukács R., 54.), Kulcsár K. (Baracskai, 83.). Edző: Tóth László

Gólszerzők: Lattenstein (92.), illetve Lukács R. (71.)

Szolnoki MÁV FC – Zalaegerszegi TE FC 1-1 (1-0)

Szolnok, 200 néző. Játékvezető: Böcskei

Szolnok: Pokorni – Vári, Antal G., Papucsek, Fritz – Kenderes – Lengyel B. (Zsolnai, 61.), Tóth B., Nagy I., Rokszin (B. Tóth, 61.) – Csirszki (Tóth D., 79.). Edző: Kis Károly

ZTE: Szappanos – Pajor, Króner M., Fodor M., Bedi (Horváth P., 15.) – Szakály A., Bíró A., Babati B. (Szegleti, 83.), Murai (Daru, 55.) – Városi V., Délczeg. Edző: Lendvai Miklós

Gólszerzők: Papucsek (25.), illetve Délczeg (tizenegyesből 59.)

Kiállítva: Szakály A. (50.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Soroksár SC 1-1 (0-0)

Gyula, játékvezető: Farkas T.

Szeged: Szántai – Zelenyánszki, Szabó Cs., Tóth G., Mészáros M. – Fitos, Oláh G., Máté P., Polareczki (Berde, 72.) – Oláh L. (Manga, 71.), Germán T. Edző: Nyilas Elek

Soroksár: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Gohér – Hodgyai (Vass, 79.), Pál A. (Kovács D., 82.), Lannert, Huszák – Sándor I. (Lisztes K., 63.), Lovrencsics B. Edző: Varga Attila

Gólszerzők: Máté P. (77.), illetve Lovrencsics B. (74.)

Kiállítva: Berde (89.)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Ceglédi VSE 2-1 (1-1)

Szigetszentmiklós, játékvezető: Nagy R.

SzTK: Horváth L. – Tóth F., Domokos B., Szabó B. (Benkő-Bíró, 82.), Bonifert (Jasarevics, 68.) – Pollák Z., Vágó L., Puskás G., Kollega (Osváth, 76.) – Szepessy, Hevesi-Tóth. Edző: Székely Tibor

Cegléd: Tóth Z. – Oláh M., Albert I., Farkas I., Pesti D. – Dóczi, Vattai, Koós G., Pantovics (Koncz, 70.) – Szabó D. (Majoros, 54.), Balog Sz. (Kormos, 81.). Edző: Szabó István

Gólszerzők: Bonifert (35.), Tóth F. (87.), illetve Koós G. (39.)

Kiállítva: Domokos (80.)