Mesterhármas és hátba lövés Sopronban

Gyűjtőcikk: az SVSE meccsén nyolc, Cegléden hét gól született az NB II 16. fordulójában.

Szikrázó napsütésben, de erős szélben kezdődött az Ajka soproni vendégjátéka az NB II első tavaszi fordulójában, szombaton délután.

Lendületes, de közepes színvonalú találkozót láthatott a közönség. A meccs elején gyorsan megszerezte a vezetést az SVSE: Szabó László remek passza után Kovács Ádám bevitte a labdát a tizenhatoson belülre, és mivel Zsirai Martin csak ímmel-ámmal támadta, a meglepett Tulipán Ákos mellett a hálóba lőtt (1-0). A 14. percben Varga Gábor előrevágott labdáját Major szelídítette meg, majd Sifter Tamás díszkísérete mellett okosan a hálóba gurított (1-1).

Ezután Pintér András lövése a kapufán csattant, a kipattanó a kapus hátáról a gólvonal felé indult, de Tulipán még idejében eszmélt és felkapta. A 25. percben már a vendégeknél volt az előny: egy korszerű szélső akció után a középre adás Majort találata meg, aki „csizmaszárral” találta el a labdát, amely azonban így is a bal sarokba gurult (1-2). Eseménydús, élvezetes első félidőt produkáltak a csapatok.

A színvonal és az iram a második felvonásra sem változott, azonban a játék teljesen áttevődött az Ajka térfelére. A hazaiak mindent egy lapra tettek fel, támadtak, és sikeresek is voltak, méghozzá rögzített szituációk után. A 66. percben egy szögletre Sifter Tamás érkezett, és hat méterről, nagy erővel a kapuba fejelt (2-2). A 71. percben egy újabb sarokrúgás után a visszafejelt labdát Kovács Ádám gyötörte a hálóba (3-2). Ezek után Zoran Kunics kettőt cserélt, csapata pedig remekül kontrázott. A 78. percben Major lövése a kapufán csattant, a kipattanóra Pál Dávid reagált a leggyorsabban, és négy méterről a hálóba pofozta a labdát (3-3).

Négy perccel később Gunther szabadrúgása olyan erővel találta hátba saját csapattársát, Csordás Szabolcsot, hogy a labda onnan nagy erővel a léc alá vágódott (3-4). És még mindig nem volt vége: a 91. percben Pető kavargatott a bal oldalon, középre adását Kovács Ádám szelídítette meg, és hiába volt a kapunak háttal, befordult, és a hálóba lőtt (4-4). Remek meccsen igazságos döntetlen született.

Érdekesség, hogy az ajkaiaknak a mai volt zsinórban a harmadik idegenbeli bajnoki meccsük, amelyen legalább két gólt lőttek.

NB II, 16. forduló

Gyirmót FC – Vasas FC 0-0

Gyirmót, 1300 néző. Játékvezető: Bognár

Gyirmót: Somogyi – Nagy S., Balog Z., Présinger, Graszl – Kiss M., Oross (Bobál G., 71.), Papp K., Cseri – Magasföldi, Beliczky (Gyurján B., 61.). Edző: Sisa Tibor

Vasas: Hermány – Bori, Debreceni, Grúz, Hangya – Gál M., Czvitkovics (Preklet, 78.), Berecz – Ádám M. (Lázok, 68.), Ferenczi I. (Kenesei, 84.), Remili. Edző: Szanyó Károly

Kiállítva: Grúz (73.)

Tudósítás ide kattintva olvasható!

Mezőkövesd-Zsóry FC – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 3-1 (0-1)

Mezőkövesd, 2500 néző. Játékvezető: Berke

Mezőkövesd: Kunsági – Hegedűs Cs., Dvorschák, Gengeliczki, Sváb – Szeles, Hegedűs D., Takács P., Molnár G. (Baracskai, 92.) – Máté J. (Lukács R., 80.), Balajti (Medgyes, 83.). Edző: Tóth László

Balmazújváros: Radosevics – Vachtler, Papp F., Gal, Virág A. – Sigér D., Batizi Pócsi, Popovics, Angyal (Sigér Á., a szünetben) – Tóth L. (Bokros, 68.), Mijatovics. Edző: Szabó János

Gólszerzők: Gengeliczki (47.), Máté J. (tizenegyesből 64.), Takács P. (91.), illetve Angyal (19.)

Kiállítva: Sigér D. (63.)

Soproni VSE-GYSEV – FC Ajka 4-4 (1-2)

Sopron, 400 néző. Játékvezető: Radványi

SVSE: Halasi – Fazakas, Jovetics, Bobál D., Nagy Z. – Sifter, Pintér A. (Szabó B., 74.), Kapacina – Kovács Á., Horváth P. (Pető, 18.), Szabó L. Edző: Supka Attila

Ajka: Tulipán – Zsirai (Asztalos, a szünetben), Köles, Nagy B., Zámbó – Pál D., Lattenstein (Németh L., 76.), Major, Guther – Szabó Zs., Varga G. (Csordás, 76.). Edző: Zoran Kuntics

Gólszerzők: Kovács Á. (5., 70., 91.), Sifter (66.), illetve Major (14., 25.), Pál D. (78.), Csordás (81.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – FGSZ Siófok 1-2 (1-0)

Gyula, 300 néző. Játékvezető: Nazsa

Szeged-Grosics: Szántai – Zelenyánszki (Szabó P., 56.), Markovics, Tóth G., Mészáros M. – Fitos (Polareczki, 74.), Oláh G., Hegedűs M. (Zabari, a szünetben), Berde – Oláh L., Germán. Edző: Nyilas Elek

Siófok: Tajti – Fülöp N., Mogyorósi, Csató M., Futó (Peszme,g a szünetben) – Gárdos A., Horváth A., Ivancsics (Vass M., 85.), Polényi – Molnár M. (Hanzl, 92.), Andorka. Edző: Soós Imre

Gólszerzők: Oláh G. (6.), illetve Gárdos A. (47.), Andorka (tizenegyesből 65.)

Kiállítva: Szabó P. (64.)

Soroksár SC – Szigetszentmiklósi TK-Erima 0-0

Haraszti út, játékvezető: Pintér Cs.

Soroksár: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Gohér – Lisztes, Pál A., Lannert (Sándor I., 77.), Huszák – Péter A. (Szabó R., 59.), Lovrencsics B. (Szenes, 70.). Edző: Varga Attila

SzTK: Horváth L. – Tóth F., Domokos, Szabó B., Bonifert (Osváth, 90.) – Benkő-Bíró, Vágó L., Puskás G., Kollega – Barna Zs., Hevesi-Tóth. Edző: Székely Tibor

Ceglédi VSE – Szolnoki MÁV FC 3-4 (1-3)

Cegléd, játékvezető: Solymosi

CVSE: Tóth Z. – Oláh M., Urbán P., Farkas I., Pesti – Koós, Dóczi, Nagy V. (Laczkó M., 70.), Koncz (Vattai, a szünetben) – Balog M., Farkas Z. (Szabó D., a szünetben). Edző: Szabó István

Szolnok: Pokorni – Vári, Antal G., Mile, Fritz – Kenderes – Csirszki, Tóth B. (Zsolnai, 88.), Nagy I. (Papucsek, 78.), Rokszin – Lengyel B. (B. Tóth, 65.). Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Nagy V. (22.), Balog M. (60.), Oláh M. (73.), illetve Rokszin (17., 41.), Nagy I. (33.), Tóth B. (68.)

Zalaegerszegi TE FC – Békéscsaba 1912 Előre 0-0

Zalaegerszeg, 1800 néző. Játékvezető: Szabó Zs.

ZTE: Szappanos – Króner, Kovács G., Forgács, Fodor M. – Szakály A., Bedi (Farkas N., 66.) – Babati, Szöllősi, Bailo (Városi, 57.) – Délczeg (Vittman, 59.). Edző: Lendvai Miklós

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Birtalan (Balogh Milán, 66.), Bagi, Spitzmüller, Király P. (Pilán, 85.) – Szilágyi P., Vólent (Kertész, 58.). Edző: Zoran Szpisljak

Kiállítva: Kovács G. (59.)

Pénteken játszották

Aqvital FC Csákvár – Kaposvári Rákóczi 4-2 (1-0)

Csákvár, 200 néző. Játékvezető: Molnár A.

Csákvár: Milinte – Wild, Szalai T., Dulló, Kocsis G. – Nyilasi B.., Domján, Molnár Cs. (Mihály D., 90.) – Molnár T. (Varga Z., 87.), Gajdos, Horváth R. (Fényes, 84.). Edző: Toldi Gábor

Kaposvár: Somodi – Kiss M., Kovács O., Vermes (Földes, 49.), Hadaró – Albert Á. – Király V. (Dominic, 54.), Nagy K., Hampuk (Fejős, 85.), Házi – Rajczi. Edző: Tamási Zoltán

Gólszerzők: Gajdos Zs. (36., 73., 75.), Nyilasi B. (65.), illetve Dominic (81., 83.)