Mesterhármas és hátba lövés Sopronban

2015. 02. 21. 16:07

Gyűjtőcikk: az SVSE meccsén nyolc, Cegléden hét gól született az NB II 16. fordulójában.

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebookon!

Szikrázó napsütésben, de erős szélben kezdődött az Ajka soproni vendégjátéka az NB II első tavaszi fordulójában, szombaton délután.

Lendületes, de közepes színvonalú találkozót láthatott a közönség. A meccs elején gyorsan megszerezte a vezetést az SVSE: Szabó László remek passza után Kovács Ádám bevitte a labdát a tizenhatoson belülre, és mivel Zsirai Martin csak ímmel-ámmal támadta, a meglepett Tulipán Ákos mellett a hálóba lőtt (1-0). A 14. percben Varga Gábor előrevágott labdáját Major szelídítette meg, majd Sifter Tamás díszkísérete mellett okosan a hálóba gurított (1-1).

Ezután Pintér András lövése a kapufán csattant, a kipattanó a kapus hátáról a gólvonal felé indult, de Tulipán még idejében eszmélt és felkapta. A 25. percben már a vendégeknél volt az előny: egy korszerű szélső akció után a középre adás Majort találata meg, aki „csizmaszárral” találta el a labdát, amely azonban így is a bal sarokba gurult (1-2). Eseménydús, élvezetes első félidőt produkáltak a csapatok.

A színvonal és az iram a második felvonásra sem változott, azonban a játék teljesen áttevődött az Ajka térfelére. A hazaiak mindent egy lapra tettek fel, támadtak, és sikeresek is voltak, méghozzá rögzített szituációk után. A 66. percben egy szögletre Sifter Tamás érkezett, és hat méterről, nagy erővel a kapuba fejelt (2-2). A 71. percben egy újabb sarokrúgás után a visszafejelt labdát Kovács Ádám gyötörte a hálóba (3-2). Ezek után Zoran Kunics kettőt cserélt, csapata pedig remekül kontrázott. A 78. percben Major lövése a kapufán csattant, a kipattanóra Pál Dávid reagált a leggyorsabban, és négy méterről a hálóba pofozta a labdát (3-3).

Négy perccel később Gunther szabadrúgása olyan erővel találta hátba saját csapattársát, Csordás Szabolcsot, hogy a labda onnan nagy erővel a léc alá vágódott (3-4). És még mindig nem volt vége: a 91. percben Pető kavargatott a bal oldalon, középre adását Kovács Ádám szelídítette meg, és hiába volt a kapunak háttal, befordult, és a hálóba lőtt (4-4). Remek meccsen igazságos döntetlen született.

Érdekesség, hogy az ajkaiaknak a mai volt zsinórban a harmadik idegenbeli bajnoki meccsük, amelyen legalább két gólt lőttek.

NB II, 16. forduló

Gyirmót FC – Vasas FC 0-0

Gyirmót, 1300 néző. Játékvezető: Bognár

Gyirmót: Somogyi – Nagy S., Balog Z., Présinger, Graszl – Kiss M., Oross (Bobál G., 71.), Papp K., Cseri – Magasföldi, Beliczky (Gyurján B., 61.). Edző: Sisa Tibor

Vasas: Hermány – Bori, Debreceni, Grúz, Hangya – Gál M., Czvitkovics (Preklet, 78.), Berecz – Ádám M. (Lázok, 68.), Ferenczi I. (Kenesei, 84.), Remili. Edző: Szanyó Károly

Kiállítva: Grúz (73.)

Tudósítás ide kattintva olvasható!

Mezőkövesd-Zsóry FC – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 3-1 (0-1)

Mezőkövesd, 2500 néző. Játékvezető: Berke

Mezőkövesd: Kunsági – Hegedűs Cs., Dvorschák, Gengeliczki, Sváb – Szeles, Hegedűs D., Takács P., Molnár G. (Baracskai, 92.) – Máté J. (Lukács R., 80.), Balajti (Medgyes, 83.). Edző: Tóth László

Balmazújváros: Radosevics – Vachtler, Papp F., Gal, Virág A. – Sigér D., Batizi Pócsi, Popovics, Angyal (Sigér Á., a szünetben) – Tóth L. (Bokros, 68.), Mijatovics. Edző: Szabó János

Gólszerzők: Gengeliczki (47.), Máté J. (tizenegyesből 64.), Takács P. (91.), illetve Angyal (19.)

Kiállítva: Sigér D. (63.)

Soproni VSE-GYSEV – FC Ajka 4-4 (1-2)

Sopron, 400 néző. Játékvezető: Radványi

SVSE: Halasi – Fazakas, Jovetics, Bobál D., Nagy Z. – Sifter, Pintér A. (Szabó B., 74.), Kapacina – Kovács Á., Horváth P. (Pető, 18.), Szabó L. Edző: Supka Attila

Ajka: Tulipán – Zsirai (Asztalos, a szünetben), Köles, Nagy B., Zámbó – Pál D., Lattenstein (Németh L., 76.), Major, Guther – Szabó Zs., Varga G. (Csordás, 76.). Edző: Zoran Kuntics

Gólszerzők: Kovács Á. (5., 70., 91.), Sifter (66.), illetve Major (14., 25.), Pál D. (78.), Csordás (81.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – FGSZ Siófok 1-2 (1-0)

Gyula, 300 néző. Játékvezető: Nazsa

Szeged-Grosics: Szántai – Zelenyánszki (Szabó P., 56.), Markovics, Tóth G., Mészáros M. – Fitos (Polareczki, 74.), Oláh G., Hegedűs M. (Zabari, a szünetben), Berde – Oláh L., Germán. Edző: Nyilas Elek

Siófok: Tajti – Fülöp N., Mogyorósi, Csató M., Futó (Peszme,g a szünetben) – Gárdos A., Horváth A., Ivancsics (Vass M., 85.), Polényi – Molnár M. (Hanzl, 92.), Andorka. Edző: Soós Imre

Gólszerzők: Oláh G. (6.), illetve Gárdos A. (47.), Andorka (tizenegyesből 65.)

Kiállítva: Szabó P. (64.)

Soroksár SC – Szigetszentmiklósi TK-Erima 0-0

Haraszti út, játékvezető: Pintér Cs.

Soroksár: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Gohér – Lisztes, Pál A., Lannert (Sándor I., 77.), Huszák – Péter A. (Szabó R., 59.), Lovrencsics B. (Szenes, 70.). Edző: Varga Attila

SzTK: Horváth L. – Tóth F., Domokos, Szabó B., Bonifert (Osváth, 90.) – Benkő-Bíró, Vágó L., Puskás G., Kollega – Barna Zs., Hevesi-Tóth. Edző: Székely Tibor

Ceglédi VSE – Szolnoki MÁV FC 3-4 (1-3)

Cegléd, játékvezető: Solymosi

CVSE: Tóth Z. – Oláh M., Urbán P., Farkas I., Pesti – Koós, Dóczi, Nagy V. (Laczkó M., 70.), Koncz (Vattai, a szünetben) – Balog M., Farkas Z. (Szabó D., a szünetben). Edző: Szabó István

Szolnok: Pokorni – Vári, Antal G., Mile, Fritz – Kenderes – Csirszki, Tóth B. (Zsolnai, 88.), Nagy I. (Papucsek, 78.), Rokszin – Lengyel B. (B. Tóth, 65.). Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Nagy V. (22.), Balog M. (60.), Oláh M. (73.), illetve Rokszin (17., 41.), Nagy I. (33.), Tóth B. (68.)

Zalaegerszegi TE FC – Békéscsaba 1912 Előre 0-0

Zalaegerszeg, 1800 néző. Játékvezető: Szabó Zs.

ZTE: Szappanos – Króner, Kovács G., Forgács, Fodor M. – Szakály A., Bedi (Farkas N., 66.) – Babati, Szöllősi, Bailo (Városi, 57.) – Délczeg (Vittman, 59.). Edző: Lendvai Miklós

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Birtalan (Balogh Milán, 66.), Bagi, Spitzmüller, Király P. (Pilán, 85.) – Szilágyi P., Vólent (Kertész, 58.). Edző: Zoran Szpisljak

Kiállítva: Kovács G. (59.)

Pénteken játszották

Aqvital FC Csákvár – Kaposvári Rákóczi 4-2 (1-0)

Csákvár, 200 néző. Játékvezető: Molnár A.

Csákvár: Milinte – Wild, Szalai T., Dulló, Kocsis G. – Nyilasi B.., Domján, Molnár Cs. (Mihály D., 90.) – Molnár T. (Varga Z., 87.), Gajdos, Horváth R. (Fényes, 84.). Edző: Toldi Gábor

Kaposvár: Somodi – Kiss M., Kovács O., Vermes (Földes, 49.), Hadaró – Albert Á. – Király V. (Dominic, 54.), Nagy K., Hampuk (Fejős, 85.), Házi – Rajczi. Edző: Tamási Zoltán

Gólszerzők: Gajdos Zs. (36., 73., 75.), Nyilasi B. (65.), illetve Dominic (81., 83.)