Mind az öt élcsapat megbotlott

2014. 11. 15. 15:08

A Zalaegerszeg 2-2-t játszott az Ajka otthonában a 14. fordulóban; kikapott a Békéscsaba és a Szolnok.

Lendvai Miklós legutóbb májusban irányította a Zalaegerszeg csapatát, de most visszatért a kispadra. Csapata jól kezdett az Ajka otthonában, és a 28. percben a vezetést is megszerezte: Babati Benjámin 28 méterről elvégzett szabadrúgása érintés nélkül a kapuban kötött ki (0-1). Egyik csapat sem nőtt a másik fölé, az Ajkának több helyzete volt, Major révén már korán vezethetett volna, mégis a vendégek kerültek előnybe.

Alig kezdődött el a második félidő, máris egyenlítettek a házigazdák: Szabó Zsolt középre passzolt labdáját Major Norbert öt méterről értékesítette (1-1). Az 52. percben Asztalos lépett be Babati elé egy indítása után, mindkét játékos elesett, a játékvezető a hazaiak védőjét látta szabálytalannak és kiállította. Szőllősi Ferenc végezte el a szabadrúgást 18 méterről, a lövése a hálóban kötött ki (1-2). A 83. percben Kovács Gergő szabálytalankodott Majorral szemben a tizenhatoson belül, ezért a bíró büntetőt ítélt és második sárga lappal kiállította Kovácsot. A tizenegyest Gunther keményen meglőtte, de fölé ment.

Ennek ellenére nem zalaegerszegi sikerrel ért véget a meccs, mert a 94.percben, miután a ZTE kihagyott egy hatalmas helyzetet – Károly Bálint lövését Zámbó megállította – az előrevágott a labdát a vendégvédők között Szabó Zsolt elvitte, és 14 méterről, Szappanos kapus mellett a hálóba lőtte (2-2) – tudósított az onlajnok.com.

Az ugyancsak újonnan kinevezett szigetszentmiklósi edző, Székely Tibor is döntetlennel mutatkozott be a kiesőhelyen álló Siófok ellen. A Békéscsaba győzelmi sorozata az újonc Soroksár otthonában megszakadt, ezt megelőzően szeptember 20-án kaptak ki a viharsarkiak, azóta mindig nyertek.

Délután kikapott a Szolnok az újonc Szeged-Grosicstól, majd vesztett a Vasas is, a Gyirmót és a Mezőkövesd pedig döntetlent játszott egymással, úgyhogy szinte hihetetlen forgatókönyv érvényesült szombaton: mind az öt élcsapat megbotlott.

NB II, 14. forduló

Gyirmót FC – Mezőkövesd-Zsóry FC 2-2 (0-0)

Gyirmót, 800 néző. Játékvezető: Erdős

Gyirmót: Somogyi – Hajba, Lázár P., Balog Z., Nagy S. – Madarász (Tóth N., 78.), Papp K. – Cseri (Lengyel D., 93.), Magasföldi, Beliczky – Oross (Andorka, 62.). Edző: Sisa Tibor

Mezőkövesd: Kunsági – Hegedűs Cs. Csató, Szeles, Burány – Hegedűs D., Takács P. – Molnár G. (Pantovics, 91.), Tajthy, Menougong (Máté J., 56.) – Balajti (Hanzl, 86.). Edző: Tóth László

Gólszerzők: Papp K. (85.), Beliczky (91.), illetve Balajti (64.), Máté J. (89.)

Kaposvári Rákóczi FC – Ceglédi VSE 0-0

Kaposvár, 650 néző. Játékvezető: Szőts

Kaposvár: Somodi – Hadaró (Földes, 83.), Lakatos, Vermes, Kiss M. – Kovács T. (Hampuk, 79.), Zsdrál, Fejős Á. (Kozics, 68.), Nagy K. – Karacs, Király V. Edző: Márton Gábor

Cegléd: Tóth Z. – Vattai, Makrai, Farkas I., Pesti – Koncz, Füle (Alex, 61.), Szabó D., Koós – Dóczi, Markó (Kormos, 88.). Edző: Szabó István

Kiállítva: Somodi (86.)

Vasas FC – Soproni VSE-GYSEV 1-2 (0-0)

Illovszky-stadion, 700 néző. Játékvezető: Németh Á.

Vasas: Hermány – Preklet (Ádám M., 65.), Tamás L., Grúz, Polényi – Gál M. (Menyhárt, 84.), Berecz, Lázok (Nagy T., 58.) – Nagy D., Ferenczi I., Remili. Edző: Szanyó Károly

SVSE: Halasi – Csábi M. (Maráczi, 85.), Baranyai, Bobál D., Szabó L. – Erdélyi, Pintér A., Pető B. (Fazakas G., 72.), Deme – Eszlátyi, Horváth P. Edző: Supka Attila

Gólszerzők: Ádám M. (70.), illetve Deme (tizenegyesből 48.), Eszlátyi (62.)

FC Ajka – Zalaegerszegi TE FC 2-2 (0-1)

Ajka, 400 néző. Játékvezető: Zierkelbach

Ajka: Jánosa – Köles, Asztalos, Pákai, Zámbó – Németh L. (Lattenstein, 63.), Varga G. (Kalász, 69.), Gunther – Szabó Zs., Sowunmi (Mihalecz P., 80.), Major. Edző: Zoran Kuntics

ZTE: Szappanos – Króner, Kovács G., Fodor M., Farkas N. – Simonfalvi, Horváth A. – Bailo (Kocsis A., 87.), Szőllősi (Bíró, 76.), Babati (Károly B., 71.) – Délczeg. Edző: Lendvai Miklós

Gólszerzők: Major (46.), Szabó Zs. (94.), illetve Babati (28.), Szőllősi (54.)

Kiállítva: Asztalos (52.), illetve Kovács G. (83.)

Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-2 (0-0)

Szolnok, 600 néző. Játékvezető: Szabó Zs.

Szolnok: Pokorni – Antal G., Papucsek, Fritz, Vári – Kenderes, Lengyel B. (Tóth B., 68.), Zvara, Mundi (Mile, 59.), Rokszin – Zsolnai (B. Tóth, 59.). Edző: Kis Károly

Szeged-Grosics: Belecsan – Szabó P., Markovics, Tóth B., Mészáros M. – Máté P., Zelenyánszki (Oláh G., 74.), Kéri, Hegedűs E. (Pászka, 84.), Fitos – Oláh L. (Kovács B., 90.). Edző: Nyilas Elek

Gólszerzők: Vári (tizenegyesből 92.), illetve Oláh L. (54.), Fitos (71.)

Soroksár SC – Békéscsaba 1912 Előre FC 1-0 (0-0)

Soroksár, játékvezető: Solymosi

Soroksár: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Tóbiás – Szabó R., Lannert, Lisztes (Vass Zs., 80.), Péter A. (Kovács D., 85.) – Nyilas E., Hodgyai (Pál A., 52.). Edző: Varga Attila

Békéscsaba: Póser – Balogh M., Koszó, Juhász Gy., Balog Zs. – Balázs R. (Borbély, 73.), Bagi (Vólent, 80.), Berki P. (Birtalan, 60.), Király P. – Kertész, Szilágyi. Edző: Zoran Szpisljak