nb2

Otthon is kikapott a Vasas

Gyűjtőcikkünkben az NB II nyolcadik fordulójának összes szombati jegyzőkönyve megtalálható.

Hat mérkőzéssel folytatódott az NB II nyolcadik fordulója – mint ismert, a pénteki nyitónapon a Csákvár és a ZTE gól nélküli döntetlenjével kezdődött a hétvége.

A szombati nap nyitómeccsén a Békéscsaba a távoli Ajkán lépett pályára. Zoran Szpisljak tanítványai nem utazták át hiába a fél országot: a 0-0-s első félidő után Berki Péter és az őt csereként váltó Balázs Richárd góljával 2-0-ra nyertek.

A forduló előtt még nyeretlen Siófok az élmezőnyhöz tartozó Kaposvár vendége volt: a Balaton-parti együttes nagy meglepetésre megtörte nyeretlen sorozatát, és 3-1-es sikerével megszerezte első győzelmét az idei kiírásban. A Sopron hiába lőtt gólt a 89. percben 1-1-es állásnál, végül meg kellett, hogy elégedjen az egy ponttal: a Cegléd a 93. percben Koós Gábor révén megmentette az egyik pontot. A forduló előtt második helyen álló Gyirmót megerősítette helyét az élmezőnyben: Cseri Tamás első félidőben szerzett góljával 1-0-ra verte odahaza a Szegedet. Bár Balajti Ádám az első félidőben büntetőt hibázott, végül egy hajrágóllal mégis otthon tartotta a Mezőkövesd a három pontot a Soroksár ellen.

A nap utolsó mérkőzésén a fordulót megelőzően listavezető Vasasnál megbosszulta magát a kihagyott tizenegyes: a 17. percben Remili lövését védte a Szigetszentmiklós kapusa, Horváth László. Bár a folytatásban is az angyalföldiek próbálkoztak, a 88. percben Szepessy Róbert fejese a vendégek javára döntötte el a találkozót. Vereségével a Vasas maradt 15 pontos, míg a Gyirmót 16 pontjával átvette a vezetést a bajnokságban.

NB II, 8. forduló

FC Ajka – Békéscsaba 1912 Előre FC 0-2 (0-0)

Ajka. Játékvezető: Farkas T.

Ajka: Jánosa – Varga G., Asztalos, Pákai, Köles, Gunther – Szabó Zs. (Kalász M., 70.), Csordás Sz., Weitner (Németh L., a szünetben), Lattenstein (Major, 56.) – Sowunmi. Edző: Klement István

Békéscsaba: Póser – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Borbély, Bagi, Berki (Balázs R., 69.), Viczián (Lőrinczy, 90.) – Kertész (Tölgyesi, 83.), Szilágyi. Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Berki P. (54.), Balázs R. (78.)

Soproni VSE-GYSEV – Ceglédi VSE 2-2 (1-1)

Sopron, 1000 néző. Játékvezető: Botló B.

Sopron: Halasi – Csábi, Baranyai, Bobál D., Maráczi – Pintér A., Horváth A., Deme (Fazekas, 92.), Kovács Á. (Szabó L., 77.) – Erdélyi (Horváth P., 73.), Eszlátyi. Edző: Supka Attila

Cegléd: Tóth Z. – Vattai, Albert I., Makrai, Pesti (Szekér, 68.) – Dóczi, Koncz, Majoros (Füle, 68.), Markó (Farkas I., a szünetben) – Koós, Kormos. Edző: Szabó István

Gólszerzők: Erdélyi (37.), Horváth P. (89.), illetve Pesti (22.), Koós (93.)

Kiállítva: Bobál D. (62.), illetve Albert I. (85.)

Kaposvári Rákóczi FC – FGSZ Siófok 1-3 (1-2)

Kaposvár, 1000 néző. Játékvezető: Böcskei

Kaposvár: Rusák – Kiss M., Kovács O., Bank, Földes – Kovács T. – Karacs (Király V., 78.), Zsdrál, Nagy K. (Házi B., 59.), Dominic (Albert Á., 59.) – Rajczi. Edző: Márton Gábor

Siófok: Tajti – Gárdos, Papp Sz., Kovács J., Gubicza – Kirchner (Fülöp N., 83.), Ivancsics, Futó, Papp M. (Baranyai, 92.) – Kozma (Horváth B., 76.), Peszmeg. Edző: Horváth Károly

Gólszerzők: Rajczi (29.), illetve Kirchner (14.), Papp M. (41.), Ivancsics (57.)

Gyirmót FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-0 (1-0)

Gyirmót. Játékvezető: Nagy R.

Gyirmót: Somogyi Cs. – Nagy S. Graszl, Lengyel, Illés – Madarász, Kiss M. – Cseri (Kákonyi, 81.), Magasföldi (Baog Z., 93.), Beliczky – Andorka (Oross, 59.). Edző: Sisa Tibor

Szeged: Belecan – Kéri, Szabó Cs., Markovics (Manga, 84.), Mészáros M. – Máté P. – Oláh G., Zelenyánszki (Kovács B., 61.) – Zabari D. (Pászka, 70.) – Oláh L., Germán. Edző:

Gólszerző: Cseri (26.)

Mezőkövesd-Zsóry FC – Soroksár SC 1-0 (0-0)

Mezőkövesd. Játékvezető: Szilasi

Mezőkövesd: Kunsági – Izing, Szeles, Csató, Búrány – Hegedűs Cs., Takács P. (Hanzl, 75.), Kulcsár K., Molnár G. – Pantovics (Baracskai, 58.), Balajti (Máté J., 69.). Edző: Tóth László

Soroksár: Holczer – Vass Zs., Pandur, Gyurácz, Pintér, Péter A. (Simita, 65.) – Lannert, Balaskó (Kocsis D., 90.), Lisztes K. – Nyilas E., Lovrencsics B. Edző: Varga Attila

Gólszerző: Baracskai (88.)

Vasas FC – Szigetszentmiklósi TK-Erima 0-1 (0-0)

Illovszky-stadion, 500 néző. Játékvezető: Takács J.

Vasas: Hermány – Nagy D., Grúz, Rodenbücher, Polényi – Vida (Berecz, a szünetben), Gál M., Nagy T. (Takács L., 85.), – Ferenczi, Remili, Ádám M. (Lázok, a szünetben). Edző: Szanyó Károly

SZTK: Horváth L. – Pollák, Tóth F., Kornis, Osváth – Kollega, Kállai (Barna Zs., 28.), Hevesi-Tóth (Puskás G., 81.), Jaszarevics – Szepessy, Szabó B. (Kvekveskiri, 72.). Edző: Vágó Attila

Gólszerző: Szepessy (88.)

A 8. forduló további programja

Október 5. vasárnap

15 óra: Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC

Az élcsoport: 1. Gyirmót 16 pont, 2. Vasas 15 pont (19-12), 3. Mezőkövesd 15 pont (16-9)

Pénteken játszották:

Aqvital FC Csákvár – Zalaegerszegi TE FC 0-0

Csákvár, 500 néző. Játékvezető: Radványi

Csákvár: Szabó B. – Ambrus, Sötét, Hajdú S., Köntös – Kocsis G. – Molnár Cs. (Horváth R., a szünetben), Bakos Sz., Mihály D. – Molnár T., Gajdos Zs. (Domján, 67.). Megbízott edző: Toldi Gábor

ZTE: Szappanos – Króner, Fodor M., Forgács, Farkas N. – Melczer (Grbics, 62.), Horváth A. Simonfalvi – Babati, Délczeg (Kovács Gy., 83.) – Vittman. Edző: Lőrincz Emil