Vereséggel nyitott a Fradi Törökországban

Román csapat ellen léptek pályára a zöld-fehérek.

Lejátszotta első törökországi edzőmeccsét a Ferencvárosi TC: az ellenfél a román Viitorul Constanta volt. Közben a Puskás Akadémia erősített: Schalke-nevelésű játékos érkezett Felcsútra.

Jesus Vallejo controls the ball during the match between Malaga CF against Real Madrid, week 32 of La Liga 2017/18 in Rosaleda stadium, Malaga, SPAIN - 15th April of 2018. (Photo by Jose Breton/NurPhoto)

A Fradi az első félidőben a Holczer – Lovrencsics G., Blazic, Takács, Leandro – Gorriaran, Sigér – Varga R., Wilmots, Amadou – Böde tizeneggyel lépett pályára, de gólig az ellenfél jutott: a 16. percben Vodut vette be a kaput. Holczernek több dolga is akadt a klubhonlap tudósítása szerint, de több találat nem esett az első félidőben.

A második játékrészre sort cserélt az NB I listavezetője: a Varga Á. – Csernik, Frimpong, Botka, Heister – Csonka, Haratin – Bőle, Lanzafame, Petrjak – Sihnevich tizenegy aztán a 64. percben ki is egyenlített – Lanzafame volt eredményes. Alig hét percig tartott a döntetlen: Pitu újra a Constantának szerzett vezetést (1-2).

A végén Lanzafame ismét egyenlíthetett volna, de kimaradt a helyzet: az FTC 2-1-es vereséggel kezdte a törökországi edzőtábort.

Kiemelt kép: FTC Instagram

(FromL) England's forward Harry Kane is congrulated by England's forward Raheem Sterling, England's midfielder Ross Barkley and England's midfielder Jordan Henderson after scoring the fourth goal of the Euro 2020 football qualification match between Montenegro and England at Podgorica City Stadium on March 25, 2019 in Podgorica, Montenegro. (Photo by Andrej ISAKOVIC / AFP)