Vereséggel nyitott a Fradi Törökországban

Román csapat ellen léptek pályára a zöld-fehérek.

Lejátszotta első törökországi edzőmeccsét a Ferencvárosi TC: az ellenfél a román Viitorul Constanta volt. Közben a Puskás Akadémia erősített: Schalke-nevelésű játékos érkezett Felcsútra.

A Fradi az első félidőben a Holczer – Lovrencsics G., Blazic, Takács, Leandro – Gorriaran, Sigér – Varga R., Wilmots, Amadou – Böde tizeneggyel lépett pályára, de gólig az ellenfél jutott: a 16. percben Vodut vette be a kaput. Holczernek több dolga is akadt a klubhonlap tudósítása szerint, de több találat nem esett az első félidőben.

A második játékrészre sort cserélt az NB I listavezetője: a Varga Á. – Csernik, Frimpong, Botka, Heister – Csonka, Haratin – Bőle, Lanzafame, Petrjak – Sihnevich tizenegy aztán a 64. percben ki is egyenlített – Lanzafame volt eredményes. Alig hét percig tartott a döntetlen: Pitu újra a Constantának szerzett vezetést (1-2).

A végén Lanzafame ismét egyenlíthetett volna, de kimaradt a helyzet: az FTC 2-1-es vereséggel kezdte a törökországi edzőtábort.

Kiemelt kép: FTC Instagram