Háromszor szerzett vezetést az MTK a Puskás ellen

„Csak” kétszer válaszoltak a felcsútiak, ami így kevésnek bizonyult. Pontot szerzett a Honvéd Pakson, a köd és az Újpest volt az úr Kisvárdán.

A DVTK–DVSC nyitómeccs után 17 órától további három találkozóval folytatódott az OTP Bank Liga 14. fordulója.

Gólváltást rendezett az MTK és a Puskás a két együttes találkozójának első félidejében: Lencse László találatára Bachana Arabuli válaszolt még a hajrában. A 65. percben Baki Ákos révén vette vissza a vezetést az MTK, de a Puskás ezt követően is tudott újítani: Arabuli ezúttal előkészítőként remekelt, Josip Knezevic pedig egyenlített (2-2). Az MTK ismét rákapcsolt, és a Kulcsár beadására érkező (amúgy két perccel korábban beálló) Torghelle Sándor révén harmadszor is vezetést szerzett – ez már elég volt a győzelemhez: 3-2-re nyert az MTK.

A Paks és a Honvéd összecsapása egy-egy nagy védést hozott, gólt viszont nem: 0-0-lal osztozkodtak a pontokon a felek.

Hatalmas köd lepte be a Kisvárda–Újpest bajnokit, emiatt ez a meccs negyven perc késéssel kezdődött. A találkozón a házigazda szerzett vezetést Lucas góljával, erre azonban azonban négyszer felelt az Újpest: Novothny triplázott, Izing révén pedig egy öngól is esett még, így lett 1-4.

OTP Bank Liga, 14. forduló, 17 órás mérkőzések

Kisvárda Master Good – Újpest FC 1-4 (1-1)
Gólszerzők: Lucas (31.), illetve Novothny (41., 73., 86.), Izing (öngól, 50.)

MTK Budapest – Puskás Akadémia FC 3-2 (1-1)
Gólszerzők: Lencse L. (26.), Baki (65.), Torghelle (81.), illetve Arabuli (38.),  Knezevic (77.)

Paksi FC – Budapest Honvéd 0-0

Kiemelt kép (illusztráció): mtkbudapest.hu