Nikolics üres lufihoz hasonlította a Vidit

A fehérváriak mestere azt is elmondta, miért 13-14 játékost rotál.

Korábban beszámoltunk arról, hogy az újonc MTK Budapest sima győzelmet aratott a címvédő Mol Vidi FC felett a magyar élvonal tizedik fordulójában. A lefújás után Feczkó Tamás és Marko Nikolics is értékelte a látottakat.

Először is szeretnék gratulálni a Vidinek és a kollégámnak, hogy az európai kupaszerepléssel visszaadták a magyar futball hitét, le a kalappal a Chelsea elleni játékuk előtt. A mieinket is dicsérni tudom, taktikus futballt mutattunk be, a kapustól a centerig mindenki odatette magát, mindenki tett a sikerért. Nagyon jó első félidőt produkáltunk, volt még kapufánk is, olykor csak centik hiányoztak az újabb találathoz. A másodikban túléltük a Vidi rohamait, bosszantó, hogy ennyi helyzetük volt, ellenfelünk néha rosszul döntött, néha szerencsénk volt, majd a harmadik góllal eldöntöttük a meccset. Igazi csapatként játszottunk, nagyon intelligensen futballoztunk

– így Feczkó.

Feczkó Tamás a lefújás után örülhetett – fotó: mtkbudapest.hu

A fehérváriak mestere így értékelt:

Először is gratulálok az MTK-nak, jól játszottak. A mi játékunkról egy üres lufi jutott eszembe. Sok energiát kivett az elmúlt 20 nap alatt lejátszott 7 meccs, plusz a rengeteg utazás a csapatból. Az első félidőben a játék és a hozzáállás sem volt megfelelő, sok labdát veszítettünk, talán 10-nél is többet, ami nem jellemző ránk a bajnokságban, sőt kiemelkedően ritka volt idáig. A másodikban pedig hiába alakítottunk ki sok helyzetet, úgy tűnt, ha két napig játszunk, akkor sem megy be egy sem. Az MTK viszont kihasználta az újabb lehetőségét és eldöntötte a meccset. Üresek voltak a lelátók, nem volt energiánk, 13-14 játékost használunk a rotációban, közülük kettő új ember, akiknek azért még idő kell a beilleszkedéshez. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű a három sorozatban jól teljesíteni. Egyszer fent, egyszer lent vagyunk. Reméljük, azért összességében többször leszünk fent.

A sajtótájékoztatón kérdésként elhangzott, hogy a miért az említett 13-14 játékos alkotja a rotációt.

Ma kettőt cseréltem, ezt mindenki láthatta. A kispadon egy középhátvéd, két balhátvéd és egy középpályás maradt. Elég ennyit mondanom. Nincs eltiltott, nincs sérült, csak nem volt más. De ezt nem kifogásként mondom. Önök közül volt, aki itt volt a Malmö elleni meccs után, amikor eufórikus hangulatban voltunk. Biztosan emlékeznek arra is, amit akkor mondtam