Király Kupa: Paks, Sopron, Haladás a végső sorrend

Két NB I-es és egy NB II-es csapat versengett a serlegért a szombathelyi felkészülési tornán.

A Vasas visszalépése miatt az eredeti, kuparendszerben tervezett lebonyolítás helyett körmérkőzéses formában rendezték Szombathelyen a Király Kupát. Az immár 14. kiírásnak ezúttal is a Király Sportlétesítmény adott otthont.

Az első mérkőzésen a két NB I-es résztvevő, a Haladás és a Paks csapott össze kétszer harminc percben. Kapu fölött elszálló lövésekkel indult a találkozó, majd Grumics nagy helyzetben piszkálta mellé a labdát. Királynak kellett védenie Bartha lövését, majd Verpecznek volt dolga Williams próbálkozásánál. A gólt a 26. perc hozta meg: Simon szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Bertus értékesítette (0-1). A második félidőben is támadásban maradt a Paks: a kifutó Király mellett Szakály Barthához passzolt, aki a léc alá tekerte a labdát – ezzel nyert 2-0-ra a Paks.

A második mérkőzésen a Sopron 1-0-ra verte a Halit, így a Paks ellen a kupáért száll harcba.

Az utolsó mérkőzés tétje maga a kupa volt: az egy-egy sikert számláló Paks és Sopron összecsapása zárta a viadalt. Az NB I-es együttes 1-0-ra nyert, így hibátlanul zárta a tornát, és megnyerte a vándorserleget.

XIV. Király Kupa, Szombathely

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – Paksi FC 0-2 (0-1)

Játékvezető: Gaál

Haladás: Király – Tóth D., Jagodics, Devecseri, Bosnjak – Simon Á. – Kiss B., Williams, Tóth M., Halmosi – Grumics. Vezetőedző: Mészöly Géza

Paks: Verpecz – Kulcsár, Lenzsér, Zachán, Szabó J. – Papp – Haraszti, Kecskés, Bertus, Bartha – Szakály D. Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Bertus (tizenegyesből, 26.), Bartha (46.)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – Soproni VSE 0-1 (0-1)

Játékvezető: Kovács G.

Haladás: Gyurján – Polgár, Schimmer, Kovács L., Németh Mi. – Tóth B. (Kiss B., 54.), Petró – Mészáros, Rácz, Medgyes – Bamgboye. Vezetőedző: Mészöly Géza

SVSE: Heinrich – Batizi-Pócsi, Fehér, Ágh, Szabó L. – Kővári, Sifter, Tóth M., Faragó – Márkus, Garda. Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerző: Sifter (30.)

Paksi FC – Soproni VSE 1-0 (0-0)

Paks: Rácz – Szalai, Vági, Lenzsér (Bognár D., a szünetben), Báló – Nagy R., Koltai, Simon M. (Adamcsek, a szünetben) – Fejős (Kecskés, 41.), Hahn, Jelena. Vezetőedző: Csertői Aurél

SVSE: Gelei – Angyal, Ágh, Koronczai, Fazakas – Kapacina, Harangozó, Szőke – Gyürki, Soós, Kovács D. Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerző: Fejős (34.)

A torna végeredménye: 1. Paks 6 pont, 2. Sopron 3 pont, 3. Haladás 0 pont