Kabát Péter mesternégyest lőtt

Gyűjtőcikk: kilenc gólt szerzett az Újpest, hetet a Diósgyőr; itt az összes eredmény!

Szerdán délután 26 mérkőzéssel folytatódott a Magyar Kupa országos főtáblájának második fordulója. A kedden pályára lépő két NB I-es csapat – a Vasas továbbjutott a másodosztályú Szolnok ellen, míg a Puskás Akadémiát a harmadosztályú Kozármisleny búcsúztatta – után további hat élvonalbeli klub jutott szóhoz: a Haladás, a Honvéd, a Paks, a Diósgyőr, az Újpest és a Békéscsaba is a továbbjutásért szállt harcba. Az MTK, a Videoton, a Ferencváros és a Debrecen ebben a körben még nem volt érdekelt.

A Diósgyőr balatonfüredi, valamint az Újpest celldömölki vendégjátéka már az első félidő közepén eldőlt (a vége kilenc lett, Kabát Péter mesternégyest lőtt), a Nyíregyháza és a Vác találkozóján pedig megmutatkozott az osztálykülönbség, de ezúttal nem a papírformának megfelelően, hiszen a harmadvonalbeli Spartacus a szünetben már négy góllal vezetett az NB II-es vendégekkel szemben.

A Haladás csak büntetőből tudott vezetést szerezni a Pénzügyőr otthonában, ráadásul a fővárosiak a második félidőben, emberhátrányban egyenlítettek, végül mégis a szombathelyiek léptek tovább. Az NB II-ben nyeretlenül sereghajtó Soroksár idegenben győzött a harmadosztályú Cigánd ellen. Nagy meglepetésre kiesett a másodosztály egyik élcsapata, a Gyirmót, amely Dorogon tizenegyesekkel maradt alul.

Majdnem megütötte a bokáját a Paks, amely hosszabbításra kényszerült az NB III-as Gyöngyös vendégeként, de végül a ráadásban két fiatal játékosa jóvoltából kiharcolta a továbbjutást.

Magyar Kupa, 2. forduló

Pénzügyőr SE – Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-3 (0-1)

Pasaréti út, játékvezető: Berger

Pénzügyőr: Lékai – Szabó B., Buzás (Tóth Zs., 53.), Luczek, Kovács D. – Karvalics, Lannert, Gyürki (Rabatin, 75.), Sztrunga – Varga-Sebetyén, Iflinger (Feil, 68.). Edző: Vajtai Attila

Haladás: Rózsa – Schimmer, Fehér Z., Jagodics M., Jánvári – Iszlai, Batarelo (Szőke D., 82.) – Gosztonyi (Németh M., 66.), Medgyes, Gaál – Popin (Garda, 72.). Edző: Mészöly Géza

Gólszerzők: Luczek (51.), illetve Iszlai (39., tizenegyesből), Gaál (58.), Szőke (92.)

Kiállítva: Kovács D. (39. Pénzügyőr)

Bonyhád VLC – Bp. Honvéd 0-2 (0-0)

Bonyhád, játékvezető: Sipos K.

Bonyhád: Szabó Sz. – Baranyi (Kvanduk, 71.), Takács N., Szlama, Tolnai (Máté N., 74.), Pap R., Máté R., Fekete K. (Genczler, 56.), Sebestyén N., Pfaff, Szász D. Edző: Köllő Roland

Honvéd: Horváth A. – Erdős, Ignjatovics, Lovrics, Szilágyi – Csábi M. (Vernes, a szünetben), Göblyös (Hidi, 62.), Vasziljevics – Lőrinczi – Prosser (Lukács D., 73.), Délczeg. Edző: Marco Rossi

Gólszerzők: Délczeg (53.), Prosser (72.)

Gyöngyösi AK-Ytong – Paksi FC 0-2 (0-0, 0-0, 0-0 – hosszabbítás után)

Gyöngyös, játékvezető: Gaál Gy.

Gyöngyös: Éles V. – Barta, Szilágyi, Kluk, Fekete B., Pilinyi, Tarnai (Kiss I., 116.), Tatár, Horváth V., Czene (Czéh M., 98.), Nádudvari. Edző: Labancz Róbert

Paks: Székely Gy. – Rácz Zs., Rodenbücher, Asztalos D., Varga M. – Kesztyűs B. – Kővári (Koltai, a szünetben), Nagy R., Kecskés T. (Vági, a szünetben), Péter A. (Balázs Zs., 71.) – Bor D. Edző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Bor D. (113.), Nagy R. (116.)

Balatonfüredi FC – Diósgyőri VTK 0-7 (0-4)

Balatonfüred, játékvezető: Kovács G.

Balatonfüred: Szabó M. – Bánhidi, Gólya M. (Mayer, a szünetben), Gál Sz., Böröczky, Aranyi, Cseszneki, Baldauf, Tóth G. (Rosta, a szünetben), Switzer (Maka, 61.), Wágner. Edző: Földesi Károly

DVTK: Rados (Bősz, 67.) – Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes – Egerszegi – Bacsa, Barczi (Ternován, 76.), Kitl (Kövér, a szünetben), Bognár I. – Grumics. Edző: Bekő Balázs

Gólszerzők: Szabó M. (öngól 15.), Grumics (17., 41.), Bacsa (38.), Bognár I. (60., 91.), Kovács G. (72.)

Celldömölki VSE – Újpest FC 0-9 (0-5)

Celldömölk, játékvezető: Molnár A.

CVSE: Heiner – Vajda L, Varga J., Bodor, Györkös, Manganelli, Szuh (Sinka, a szünetben), Enyingi Márk (Enyingi Marcell, 35.), Virág M., Németh J. (Piri, 57.), Szép D. Edző: Gasztonyi Csaba

Újpest: Kovács Z. – Nagy T. (Gubacsi, 77.), Heris, Kecskés Á., Forró Gy. – Szankovics (Sallói, 60.), Bardhi, Filkor (Balázs B., 60.), Cseke, Nagy G. – Kabát P. Edző: Nebojsa Vignjevics

Gólszerzők: Kabát (11., 25., 44., 83.), Cseke (13.), Nagy G. (32., 75.), Balázs B. (80.), Bardhi (87.)

Mezőkövesd-Zsóry FC – Békéscsaba 1912 Előre 0-2 (0-0, 0-0, 0-2 – hosszabbítás után)

Mezőkövesd, játékvezető: Nazsa

Mezőkövesd: Ribánszki – Engel, Devecseri (Szeles, 57.), Nánási, Polényi – Tajthy (Takács P., 74.), Molnár G., Hegedűs D., Tamási Zs. – Tóth L. (Nagy J., 18.), Harsányi. Edző: Benczés Miklós

Békéscsaba: Mursits – Vadász V., Fehér Zs., Balog Zs., Juhász Gy. – Szalai D. (Birtalan, 67.), Bagi, Borbély (Spitzmüller, 82.), Laczkó Zs. (Viczián, 55.) – Kertész, Szilágyi P. Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Kertész (96.), Birtalan (99.)

Siklós FC – Velence SE-FQL System 1-4 (1-1, 1-1, 1-2 – hosszabbítás után)

Gólszerzők: Sztojka (21.), illetve Király J. (3., 100.), Király P. (111.), Kanyó (115.)

Kiállítva: Geczó (60. Siklós)

Dorogi FC – Gyirmót FC 1-1 (0-0, tizenegyesekkel 5-4)

Gólszerzők: Nagy R. (79.), illetve Simon Attila (69. tizenegyesből)

Bácsalmási PVSE – Zalaegerszegi TE FC 3-5 (1-3)

Gólszerzők: Balázs D. (38.), Szávuj (79., 85.), illetve Bailo (23.), Patvaros (27.), Bíró (33., 56.), Szalkai (55.)

Termálfürdő Tiszaújváros – Komlói Bányász 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Angyal (16.), Bussy (57.), illetve Horváth P. (18.)

Budafok-Újbuda – Somos SE 0-1 (0-0)

Gólszerző: Híves (76.)

Várfürdő-Gyulai Termál FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-2 (1-0, 1-1, 1-2 – hosszabbítás után)

Gólszerzők: Styecz (23.), illetve Kovács B. (60.), Oláh L. (93.)

Mátészalkai MTK – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0-5 (0-2)

Gólszerzők: Fekete Á. (23.), Viscsák (44., 79.), Belényesi M. (71.), Pintér N. (84.)

Szekszárdi UFC – Dunaharaszti MTK 0-3 (0-1)

Gólszerzők: Mészáros D. (10.), Ablonczy (84., 90.)

BKV Előre – Soproni VSE 0-3 (0-1)

Gólszerzők: Zamostny (36., 49.), Batizi-Pócsi (84.)

Vép VSE – Mezőhegyesi SE 0-2 (0-0)

Gólszerzők: Nagy Sz. (62.), Ács L. (85.)

Nyíregyháza Spartacus FC – Vác FC 4-0 (4-0)

Gólszerzők: Abdouraman (20., 22.), Szokol (26.), Rezes (42.),

III. Kerületi TVE – Budaörsi SC 2-0 (0-0)

Gólszerzők: Szilágyi M. (81.), Kaszai (85.)

Cigánd SE – Soroksár FC 2-4 (2-1)

Gólszerzők: Popescu (25.), Kovács G. (33.), illetve Kapacina (20.), Huszák (51.), Pandur (88.), Gárdos (92.)

Tállya KSE – Aqvital FC Csákvár 0-3 (0-0)

Gólszerzők: Kocsis G. (57., 77., 79.)

Ásotthalmi TE – Rákóczi SE Nagyecsed 1-2 (1-1)

Gólszerzők: Baji R. (45+1., tizenegyesből), illetve Ladányi D. (11., tizenegyesből), Ádámszki R. (51.)

Ceglédi VSE – Kisvárda-Master Good 1-3 (0-3)

Gólszerzők: Csordás S. (76.), illetve Koszta M. (24., 41.), Farkas V. (öngól 28.)

Géderlaki KSE – Tiszakanyár SE 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Vincze D. (45+1.), Kovács J. (60.), illetve Mátrai (49.)

Kiállítva: Kovács I. (91. Tiszakanyár)

Rákosmente KSK – FC Ajka 2-3 (1-1)

Gólszerzők: Nehéz M. (21.), Király B. (50.), illetve Besztercei (8., 82., 87.)

Tarr Andráshida SC – Diósdi TC-Select 4-2 (1-0, 2-2, 3-2 – hosszabbítás után)

Gólszerzők: Tóth L. (37., 107.), Polareczki (86.), Mavolo (105.), illetve Sipos B. (50.), Ferencz (69.)

Kiállítás: Mavolo (109. Andráshida)

Inter CDF – Hajdúböszörményi TE 5-1 (1-1)

Gólszerzők: Lunzitisa (31., 83.), Kerekov (60.), Odia (66.), Oluwashina (87.). illetve Tóth L. (38.)