Kiesett a Puskás a kupából

A harmadosztályú Kozármisleny megtréfálta a felcsútiakat; a Vasas továbbment.

A harmadosztályú Kozármisleny és az élvonalbeli Puskás Akadémia mérkőzése nyitotta a Magyar Kupa országos főtáblájának második fordulóját, kedden délután.

A házigazda baranyaiak az előző körben az NB II-es Siófokot búcsúztatták, és most sem jöttek zavarba az osztálykülönbség miatt. A meccset ugyan aktívabban kezdte a Puskás, de helyzetig nem nagyon jutott el, miközben a Kozármisleny a mezőnyben fokozatosan felvette a tempót. Az első negyvenöt perc nagy részében kiegyenlített játék zajlott a pályán, nyoma sem volt a kétosztálynyi különbségnek. A hazaiak olykor kimondottan szép támadásokat vezettek.

A szünet után a felcsútiak még kevesebbet mutattak, ezt pedig a baranyaiak remekül kihasználták. Addig-addig próbálkoztak, mígnem a 66. percben Nagy Mihály Krisztián révén vezetéshez jutottak. Ez nemhogy felpörgette a Puskást, sokkal inkább zavart okozott a fejekben a túloldalon. Komoly helyzetük továbbra sem akadt a vendégeknek, ráadásul a legvégén egy szabadrúgást követően Kocsis Adrián is betalált – tudósított a bama.hu.

Az esti, szolnoki mérkőzés első félidejében úgy tűnt, hogy egy másik NB I-es klub, a Vasas is kiesik, hiszen a hazaiak domináltak, az angyalföldiek pedig képtelenek voltak hosszabb ideig megtartani a labdát. Gajdos révén a Szolnok szerzett vezetést, de Czvitkovics még a szünet előtt egyenlített, a fordulás után pedig egy öngóllal már a vendégeknél volt az előny (1-2), amelyet meg is őriztek a lefújásig. Érdekesség, hogy mindhárom gólt székesfehérvári nevelésű játékos szerezte.