Négy gólt kapott a Diósgyőr

A másodosztályú Mezőkövesd 4-2-re győzött a DVTK elleni edzőmeccsen.

Mezőkövesden játszott felkészülési mérkőzést a bajnoki szünetben a Diósgyőr.

A hetedik percben Boros találta el szép lövés után a kapufát, a kipattanót Grumics lőtte 11 méterről a hálóba (0-1). A szünet előtt szabadrúgást végezhettek el a hazaiak a tizenhatos sarkáról: Máté János a rövid felső sarokba lőtte a labdát (1-1).

A fordulás után egy kövesdi kontra végén Rácz egyedül állt szemben a kapussal, Egyed nem tudott védeni (2-1). A 62. percben Bognár István szöglete után a labda a hosszú oldalon helyezkedő Csicsvári elé került, aki a hálóba lőtt (2-2).

Gyorsan jött a válasz: Harsányi közelről pörgetett a hálóba (3-2), majd a 77. percben egy hazai kontra végén Bajzát a felfutó Molnár Gábor elé passzolt, ő pedig 12 méterről kilőtte a rövid felső sarkot (4-2) – tudósított aDVTK honlapja.

Mezőkövesd Zsóry – Diósgyőri VTK 4-2 (1-1)

Mezőkövesd, 500 néző. Játékvezető: Nagy R.

Mezőkövesd 1. félidő: Ribánszki – Nagy J., Devecseri, Dvorschák, Engel, Takács P., Tajthy, Tóth L., Tamási, Heffler N., Máté J. 2. félidő: Ribánszki (Vasas, 82.) – Polényi, Nánási, Fótyik, Engel – Szeles – Molnár G., Rácz, Tamási, Harsányi – Bajzát. Edző: Benczés Miklós

DVTK 1. félidő: Bősz – Eperjesi, Lipták, Tamás M., Németh M. – Egerszegi – Bacsa, Bognár I., Grumics, Boros – Novothny. 2. félidő: Egyed – Eperjesi, Kovács G., Csicsvári, Németh M. – Halmai (Kövér, 50.), Egerszegi – Bacsa, Bognár, Nemes – Takács T. Edző: Bekő Balázs

Gólszerzők: Máté J. (40.), Rácz (50.), Harsányi (64.), Molnár G. (77.), illetve Grumics (7.), Csicsvári (62.)