Diósgyőr: balhé és bocsánatkérés

Miközben a csapat öt gólt kapott az MTK-tól, a lelátón is zajlottak az események.

A szombati MTK–Diósgyőr bajnoki mérkőzés második félidejében, 4-0 után a csalódottság miatt felhangzott a vendégszektorban a „Diósgyőr mezt nem érdemlitek” strófa, de ez nem tartott ki a meccs végéig, mert egyéb események elterelték erről a figyelmet.

Amikor egy rövid időre alábbhagyott az ultrák hangja, ezzel kapcsolatban megjegyzés érkezett néhány sorral feljebbről, azt firtatván, miért nem szurkolnak. Ebből keletkezett a non-verbalitás felé haladó konfliktus, amelyet a biztonságiak azzal előztek meg, hogy a felső soros drukkereket kivezették a szektorból.

A meccs végén a vendégdrukkereknek nem volt mit ünnepelniük, de a DVTK együttese megköszönte a biztatást, majd a csapatkapitány, Koman Vladimir, valamint Takács Tamás, Nemes Milán és Drazen Okuka közelebb ment, és beszélgetett néhány percet a szurkolókkal. Elnézést kértek tőlük, illetve próbáltak magyarázatot adni a gyengébb produkciókra, valamint kérték tőlük, hogy ne forduljanak a csapat ellen – írja a Borsod Online.