Előző csapatát verte Mátyus jelenlegi együttese

Pekár László tizenegyesgóljával a Nyíregyháza 1-0-s győzelmet aratott a Lombard Pápa otthonában.
OTP Bank Liga, 21. forduló
Lombard Pápa Termál FC – Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-0)
Pápa, 600 néző. Játékvezető: Andó-Szabó
Pápa: Szűcs L. – Nagy T., Zulevs, Csizmadia, Bogunovics – Frizoni (Vankó, 69.), Völgyi, Stieber A. (Waltner, 78.), Pongrácz (Sluka, 69.) – Popin, Seye. Edző: Lengyel Ferenc
Nyíregyháza: Ovszijenko – Szokol, Kovacsevics, Ivanovs, Bosnjak – Zofcák, Arziani (Rubus, 65.) – Kosztics, Pekár (Seydi, 90.), Halenár – Rezes (Koller, 81.). Edző: Mátyus János
Gólszerző: Pekár (tizenegyesből 60.)

Szomorú hírt közölt a pápai stadion hangosbemondója a Nyíregyháza elleni mérkőzés kezdése előtt: ahogy a Rangadó.hu elsőként beszámolt róla, a Dunaújváros elleni meccsen szívrohamot kapott egy szurkoló, aki sajnos a gyors segítség és a gondos ápolás ellenére a mai találkozón már nem lehetett jelen…

Az első félidő alacsony színvonalú, gyenge iramú helyzetek nélküli játékot hozott. Azon gondolkoztak a szurkolók, hogy bár a hazaiaknál öt, a vendégeknél pedig hét légiós volt a pályán, erre a teljesítményre magyar fiatalok is simán képesek lennének. A 38. percben a Pápának volt egy lehetősége, ekkor Pongrácz 11 méterről a kapufa mellé lőtt, négy perc múlva a másik oldalon Zofcák célozta meg a bal felső sarkot, de ő is tévedett.

A két vezetőedző is érzékelte, hogy valamit változtatni kell, és ha ez cserékben nem is mutatkozott meg, a pályán valamelyest látszott a szünet után. Csipkedte magát mindkét együttes, a legnagyobb lehetőségek pedig Pekár László nevéhez fűződtek. A 48. percben szép cselek után a kapufát találta telibe, öt perc múlva pedig a hosszú sarok mellé lőtt. A hatvanadik percben aztán gólt is szerzett. Kosztics két pápai játékos között elvitte a labdát, majd Pongrácz mellett a földre került, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. Pekár állt a labda mögé, és a jobbra dőlő Szűcs Lajos mellett a kapu közepébe lőtt (0-1).

Ezek után a Lombard előreívelt labdákkal kísérletezett, játékosai sokszor dobálták magukat a tizenhatoson belül, hátha történik valami, de nem volt olyan szituáció, amely büntetőt érdemelt volna. Mátyus János nem az első csapatnál bizonyítja, hogy ha gólt tudnak szerezni a játékosai, akkor képesek megőrizni az előnyüket. Ez most is így volt, a Nyíregyháza rászolgált a három pontra.

A nyírségi együttes ezt megelőzően csak egyszer tudott idegenben győzni a mostani szezonban, a Budapest Honvéd vendégeként még augusztus elején, amikor a csapat jelenlegi trénere, Mátyus János még a Pápa vezetőedzője volt.