Levonultak a pályáról a játékvezetők a kupameccsen

A másodosztályú Szolnok 3-1-re győzött az NB III-as Kisvárda otthonában a Magyar Kupában.

Szerdán rendezték a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzéseit. Gyűjtőcikkünkben minden meccs jegyzőkönyvét megtekinthetik.

Délután az NB III Keleti-csoportjában listavezető Kisvárda a névadó főtámogatóját a közelmúltban elvesztő másodosztályú Szolnokot fogadta. A hazaiak korábban a Nyíregyházát, a vendégek pedig az MTK-t búcsúztatták.

Az ötödik percben a várdaiak kapusa, Szécsi Gergő a földön maradt a saját tizenhatosánál, és amíg a társai a játékvezetői sípszót várták, Nagy István távolról az üres kapuba helyezett (0-1). A szünet előtt Nagy István remek beadására többen is érkeztek középen, végül Fritz Attila lőtt öt méterről a kapuba (0-2). A 62. percben egy szöglet után Kornutyak szabálytalankodott, a szolnokiak büntetőhöz jutottak, amit Vári Barnabás magabiztosan értékesített (0-3).

A 64. percben megállt a játék, mert a hazai szurkolók bekiabálása miatt a játékvezetők bevonultak az öltözőbe. Kisvártatva folytatódott a mérkőzés, de figyelmeztették a szurkolókat, hogy viselkedjenek sportszerűen. A nyolcvanadik percben Szűcs István góljával szépítettek a hazaiak, ennek ellenére szinte kilátástalan helyzetből várhatják a visszavágót – tudósított az onlajnok.com.

Edzői értékelések

Révész Attila, Kisvárda: – Ritkán látható sportszerűtlen góllal szerzett vezetést az ellenfél, és ez nagyban átírta az elképzelésünket. Ezt követően a Szolnok megszállhatta kapuja előterét, nekünk kockáztatnunk kellett, ami sajnos nem jött be.

Kis Károly, Szolnok: – Igazi kupahangulatban úgy érzem megérdemelten nyertünk nagyszerű ellenfelünkkel szemben. A hajrára, kényszerű cseréink után beszorított bennünket a hazai csapat, de ezt is sikerült átvészelnünk. Semmi nem dőlt el.

(forrás: szon.hu)

Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Kisvárda-Master Good FC – Szolnoki MÁV FC 1-3 (0-2)

Kisvárda, 600 néző. Játékvezető: Radványi

Kisvárda: Szécsi G. – Farkas M., Szűcs I., Kardos (Molnár R., a szünetben), Kornutyak – Minczér, Fodor A., Erős G., Nagy R. (Milovac, 58.) – Lucas (Brankovics, 87.), Bouard. Edző: Révész Attila

Szolnok: Pokorni – Rokszin, Kenderes, Mile (Csirszki, 77.), Papucsek – Tóth B. (B. Tóth, 69.), Antal G., Nagy I. (Lengyel B., 69.), Vári – Zsolnai, Fritz. Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Szűcs I. (80.), illetve Nagy I. (5.), Fritz (41.), Vári (tizenegyesből 63.)

Gyirmót FC – Újpest FC 0-0

Gyirmót, játékvezető: Berke

Gyirmót: Deli – Nagy S., Lázár P., Csemer, Fejes J. – Molnár M. (Beliczky, 69.), Lengyel D. – Paku, Magasföldi, Szegi (Gyurján B., 53.) – Tóth N. (Bobál G., 70.). Edző: Sisa Tibor

Újpest: Balajcza – Nego, Heris, Litauszki, Vadász – Nagy G., Hudák, Szuljics, Vasziljevics (Bardhi, a szünetben), Balogh B. (Kabát, 75.) – Ojo (Sztaniszavljevics, a szünetben). Edző: Nebojsa Vignjevics

Tudósítás ide kattintva olvasható!

Ferencvárosi TC – Aqvital FC Csákvár 5-0 (2-0)

Groupama Aréna, játékvezető: Karakó

FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Pavlovics, Ramirez – Gyömbér – Nagy Dániel (Varga R., a szünetben), Gera (Somalia, 63.), Busai, Lamah – Böde (Csukics, 63.). Edző: Thomas Doll

Csákvár: Gelei V. – Wild (Fényes, a szünetben), Szalai T., Dulló, Kocsis G. – Molnár Cs., Domján, Bakos (Horváth R., a szünetben), Varga Z. – Nyilasi B. – Gajdos (Molnár T., a szünetben). Edző: Toldi Gábor

Gólszerzők: Busai (7., 62., 70.), Lamah (37.), Ramirez (65.)

Videoton FC – Pécsi MFC-Matias 2-1 (0-1)

Székesfehérvár, játékvezető: Vad II

Videoton: Pajovics – Heffler T., Csakla, Vinícius, Stopira (Pajac, a szünetben) – Sándor Gy., Luijckx (Trebotics, a szünetben) – Álvarez, Ivanovszki (Kovács I., 67.), Maréval – Feczesin. Edző: Joan Carrillo Milan

Pécs: Gőcze – Ojdanics, Balogh B., Romics – Kővári, Tadejevics, Horváth A., Rácz F. (Uzoma, 69.) – Frank, Heffler N. (Manjrekar, 69.), Fröhlich (Linka, 92.). Edző: Robert Jarni

Gólszerzők: Feczesin (66.), Álvarez (tizenegyesből 95.), illetve Fröhlich (44.)