Továbbment a címvédő Újpest is

Magyar Kupa: a lilák a Haladás ellen győztek; kilenc gólt lőtt az MTK, hármat a Fradi; kiesett a Nyíregyháza és a Kecskemét; Felcsúton győzött a Debrecen.

A Ferencváros elleni, vasárnapi derbi megnyerése után a Magyar Kupában kellett élvonalbeli riválissal szembenéznie az Újpestnek. A hazaiaktól a sérült Kabát Péter, Sztaniszavljevics és Kim Ojo, a vendég Haladástól pedig az eltiltott Halmosi Péter és a sérült Radó András hiányzott.

A 19. percben Devecseri Szilárd pocsék felszabadítási kísérletébe Simon Krisztián beletette a lábát, a labda veszélyesen csapódott a kapu felé, de Gyurján Márton nagy vetődéssel szögletre ütötte. Három perccel később Balogh Balázs sarokrúgását követően a kapus elindult kifelé, majd megtorpant és hátrálni kezdett, ezt kihasználva Vasziljevics higgadtan, pontosan fejelt a hálóba (1-0). A 31. percben Koszovics nagy helyzetben nem lőtt, hanem Simon Krisztiánhoz passzolt volna, de Fehér Zoltánnak sikerült mentenie. A 36. percben Ahmeti lőtt a kapufa mellé, a 42. percben pedig Rojo ígéretes beadását Gyurján kiütötte. A szünet előtt Balogh Balázs szabadrúgását kellett kiütnie a Haladás fiatal kapusának.

A 49. percben Heris a saját kezére lőtte a labdát a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem adott büntetőt a szombathelyieknek. Ezután Simon Krisztián beadás-szerű lövését védte Gyurján, aki a szöglet után Koszovics közeli fejesét is kiütötte. Az első félidőben még kapura lövési kísérlete sem volt a vendégcsapatnak, amely ehhez képest jól kezdte a második felvonást. A 69. percben Szuljics megpróbálta átemelni a labdát a kapu fölött, de a vetődő Gyurján belepiszkált. A 77. percben Gaál Bálint a hazai kapus kezeli közé lőtt egy ígéretes szabadrúgást.

A másik oldalon egy gyors kontra végén Nego pontos beadását Vasziljevics centerposztról a hálóba lőtte (2-0). A 85. percben Nego beadása és Vasziljevics fejese után Gyurján védett megint nagyot, végül Balogh Balázs blokkról kipattanó lövésével zárult az akció.

A mérkőzést a Rangadó.hu szakértője, Nagy László, az Újpest egykori olimpiai bajnok játékosa, majd vezetőedzője értékelte:

A második félidő elején tíz-tizenöt percig a Haladás próbált futballozni, ettől eltekintve az Újpest könnyedén, mindenféle erőlködés nélkül hozta a meccset. Az első felvonásban nyugodtan gyakorolhatták a rövid passzos játékot a hazaiak, mert ellenfelük nagyon enerváltan, gyengén, rosszul játszott, ami nagyon meglepő volt számomra. Abszolút visszahúzódtak, akár én is átvehettem és tologathattam volna a labdát hetvenévesen.

A cserék hatására mindez némileg megváltozott, az első félidő talán elaltatta az Újpestet, de látszott, hogy hozni fogja a meccset, a kontrái továbbra is veszélyesek voltak. Ami nem tetszik, szomorú és fáj, hogy már megint a fáradtsággal foglalkoznak. Természetes, hogy egy Újpest–Fradi derbin elfáradnak a játékosok, de három nap elég, hogy kipihenjék magukat. Már előre a fáradtságról beszélnek, ezzel felmentik a játékosokat. Előre védekeznek, ha majd nem jön a jó eredmény? Ha a játékosok lendületben vannak és nyernek, akkor élvezik a futballt és a sikert, és ha jól fel vannak készülve, akkor jól teljesítenek.

Edzői értékelések

Nebojsa Vignjevics, Újpest: – Győzni jöttünk és ez sikerült is. Az első félidő nagyon jól sikerült, a másodikban talán kicsit hamar kitámadtunk, és a Haladás jó játékosai megmutatták, hogy vannak gyengeségeink. Végül sikerült ezeken felülkerekednünk és megnyernünk a mérkőzést. Az első gól után kicsit előjött a fáradtság, hiszen egy komoly meccsen vagyunk túl, a derbin. Több napon keresztül sorba jönnek a mérkőzések, persze része ez is, de próbáltuk ennek a fáradtságnak kicsit elejét venni. Egy héten belül a harmadik komoly mérkőzésünk lesz a pápai. Kettőt sikeresen letudtunk és győzni megyünk Pápára is. Természetesen komoly faktor marad a fáradtság, de igyekszünk ott is jó eredményt elérni.

Artner Tamás, Haladás: – Az első félidőben jobb volt az Újpest, amely nagyon jó csapat. A második félidő első húsz perce nagyon jól nézett ki, akkor benne volt a mérkőzésben, hogy egyenlítünk. Szerintem nem kaptunk meg egy tizenegyest, és volt egy kiállítás is, de nem akarok ezzel foglalkozni. Az Újpest most azt játszotta, amit mi játszottunk ellene két évvel ezelőtt, amikor itt nyertünk. Rendkívül gyors futballt játszottak, ezzel még nem tudta felvenni a csapatom a versenyt. Jelen pillanatban az Újpest annyival jobb csapat nálunk, ha kiegyenlítettünk volna, akkor is behúzza ezt a mérkőzést.

Korábban írtuk:

Szerdán 11 mérkőzést rendeztek, illetve rendeznek a Magyar Kupa harmadik fordulójában. A Ferencváros különösebb megerőltetés nélkül, 3-0-s sikerrel jutott tovább az NB III-as ESMTK otthonában. A házigazda pesterzsébetieknek a tisztes helyállás maradt. A megyei első osztályú Jászapátinak pedig még az sem, hiszen kilenc gólt kapott az MTK-tól.

Az élvonalban újonc Nyíregyháza már az első félidőben két góllal vezetett a megyei rivális Kisvárda vendégeként, de az NB III-as hazaiak a szünet után fordítottak, és nagy meglepetésre továbbjutottak. Az első osztályban címvédő, de mostanság rendkívül gyengén szereplő Debrecen 2-0-ra nyert az első bajnoki sikerét az elmúlt hétvégén ünneplő Puskás Akadémia otthonában.

Idegenben győzött a Békéscsaba és a Diósgyőr is. A Kecskemét hátrányba került a Vác FC otthonában, de előbb egyenlített. a kilencvenedik percben pedig vezetést szerzett. Igen ám, de egy (kiállítással fűszerezett) tizenegyessel Csank János csapata válaszolni tudott, úgyhogy hosszabbításra került sor. A ráadásban az NB III-as hazaiak háromszor is betaláltak, ezzel nagy meglepetésre továbbjutottak.

Magyar Kupa, 3. forduló

Újpest FC – Szombathelyi Haladás 2-0 (1-0)

Szusza Ferenc Stadion, 500 néző. Játékvezető: Vad II

Újpest: Dmitrovics – Nego, Heris, Litauszki, Rojo – Nagy G., Simon K. (Mboma, 86.), Balogh B., Ahmeti (Szuljics, 57.) – Koszovics (Bardhi, 57.), Vasiljevics. Edző: Nebojsa Vignjevics

Haladás: Gyurján M. – Schimmer, Fehér Z., Devecseri, Katona M. – Kopúnek (Iszlai, a szünetben), Szakály A. – Jagodics M., Németh M. (Városi, 73.), Gyurján B. – Zamostny (Gaál, a szünetben). Edző: Artner Tamás

Gólszerző: Vasziljevics (22., 78.)

Mezőkövesd-Zsóry – Győri ETO FC 1-2 (0-1)

Mezőkövesd, játékvezető: Kassai

Győr: Kamenar – Wolfe, Lang (Svec, 72.), Lipták, Dinjar – Koltai (Rudolf G., 75.), Kamber, Stieber A., Varga R. (Andrics, 63.) – Priskin, Pátkai. Edző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Baracskai (74.), illetve Priskin (29.), Wolfe (79.)

Vác FC – Kecskeméti TE 5-2 (0-0, 2-2, 4-2 – hosszabbítás után)

Vác, játékvezető: Takács J.

KTE: Németh V. – Botka, Gyagya, Karan, Varga, Farkas A. (Balázs Zs., a szünetben) – Eninful, Pilipovics, Patvaros – Gréczi (Vukaszovics, 74.), Novák (N’Diaye, a szünetben). Edző: Bekő Balázs

Gólszerzők: Zsolnai (70.), Gulyás (92., 113. – mindkettőt tizenegyesből), Pallagi (95.), Nagy R. (101.), illetve Balázs Zs. (82.), Vukaszovics (90.)

Kiállítva: Botka (92.)

Kisvárda-Master Good FC – Nyíregyháza Spartacus 3-2 (0-2)

Kisvárda, 1000 néző. Játékvezető: Veizer

Nyíregyháza: Balogh J. – Szokol, Fodor F., Gengeliczki, Törtei – Kosztics (Huszák T., 58.), Spitzmüller – Pekár, Koller (Sándor I., 83.), Pákolicz – Bajzát (Lázár B., a szünetben). Edző: Csábi József

Gólszerzők: Bouard (57.), Erős G. (70.), Brankovics (79.), illetve Spitzmüller (4.), Pákolicz (11.)

Puskás Akadémia FC – Debreceni VSC-TEVA 0-2 (0-0)

Felcsút, 200 néző. Játékvezető: Pintér Cs.

Puskás FC: Hajdúch – Lorentz, Tar Zs., Kelics, Tamás M. – Papp M. (Margitics, 81.), Czvitkovics, Denkovics – Sallai (Szakály D., 62.), Harsányi (Tischler, 72.), Lencse. Edző: Benczés Miklós

DVSC: Novakovics – Lázár P., Mészáros N., Brkovics, Korhut – Jovanovics (Tisza T., 93.), Varga J., Zsidai, Szakály P. (Vadnai, 90.) – Sidibe, Seydi (Kulcsár T., 73.). Edző: Kondás Elemér

Gólszerzők: Szakály P. (54.), Kulcsár T. (94.)

ESMTK – Ferencvárosi TC 0-3 (0-2)

Pesterzsébet, játékvezető: Nazsa

FTC: Jova – Dilaver, Mateos, Pavlovics, Bosnjak – Lamah (Somalia, 62.), Csukics, Kukurozovics, Nagy Dániel – Lauth (Csilus Á., a szünetben), Böde (Nagy Dominik, 67.). Edző: Thomas Doll

Gólszerzők: Kukuruzovics (18.), Böde (30.), Csukics (82.)

Sajóbábony VSE – Diósgyőri VTK 1-4 (0-2)

Sajóbábony, játékvezető: Gaál Gy.

DVTK: Antal B. – Eperjesi, Szalai V., Debreceni, Huszics (Marjanovics, a szünetben) – Egerszegi (Csirszki, a szünetben) – Bacsa, Barczi, Bori (Szabó B., 69.) – Takács T., Grumics. Edző: Tomiszlav Szivics

Gólszerzők: Nyeste (79.), illetve Grumics (14.), Takács T. (27., 63.), Marjanovics (88.)

Jászapáti VSE – MTK 0-9 (0-2)

Jászapáti, játékvezető: Kulcsár K.

MTK: Groppioni – Bese, Kelemen, Vukmir (Hajdú Á., 60.), Hidvégi – Poór, Thiam, Kanta J. (Hrepka, a szünetben) – Vass P., Torghelle (Pölöskei Zs., a szünetben), Horváth Zs. Edző: Garami József

Gólszerzők: Horváth Zs. (31., 86.), Vass P. (33.), Hrepka (55., 75.), Bese (56.), Pölöskei Zs. (68., 71.), Thiam (78.)

FC Ajka – Soroksár SC 2-1 (0-1)

Gólszerzők: Pákai (49.), Major (91.), illetve Péter A. (22.)

Salgótarjáni BTC – Békéscsaba 1912 Előre FC 1-3 (0-0)

Gólszerzők: Horváth R. (77.), illetve Bagi (50.), Berki P. (71.), Viczián (78.)

Gyirmót FC – Kaposvári Rákóczi 1-0 (0-0)

Gólszerző: Andorka (48.)