Hat gólt lőtt a Fradi egy félidő alatt

A Videoton és a Nyíregyháza nyolc, a Haladás hét, a Debrecen és a Ferencváros hat gólt lőtt idegenben a Magyar Kupában.

A Magyar Kupa országos főtáblájának második fordulójában a Pest megyei első osztályban százszázalékos teljesítménnyel rajtoló Vecsés FC a Ferencvárossal találkozott. A Fradi az előző körben a Zala megyei első osztályú Hévíz otthonában 8-0-ra győzött, tehát ez is egyfajta mérce lehetett Urbán Flórián együttese számára, amely a Balatonfűzfőn jutott túl első nekifutásra. A mostani meccset – a tévéközvetítés miatt – nem lehetett Vecsésen rendezni, ezért a REAC rákospalotai otthona, a Budai II László Stadion adott otthont a csapatoknak.

A hatodik percben Ugrai Roland a földre került a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem adott büntetőt. A 15. percben Lauth iramodott meg a kapu felé, de a kilépő Botlik jó ütemben felszedte előle a labdát. Egy perccel később Kukuruzovics lövését megfogta a vecsési kapus. A 19. percben Kiss Krisztián ígéretes beadása végül nem volt pontos. A 23. percben Busai Attila lőtt 11 méterről a kapu fölé. Az FTC fokozta a nyomást, a 34. percben Busai két nagy helyzetet is kihagyott – előbb Botlik védett, majd a kapufa mellé gurult a labda.

Mindeközben a megyei csapatnak is voltak ígéretes megindulásai, tehát a Fradi-rohamok közepette sem tettek le a gólszerzés lehetőségéről. A várakozásoknak megfelelően a Ferencváros birtokolta többet a labdát, a Vecsés viszont nagyon lelkesen és elszántan futballozott. A 41. percben Kukuruzovics szabadrúgása után Pavlovics a hálóba fejelt, de les miatt nem adta meg a találatot a játékvezető.

A szünet után rögtön eredményes volt a Fradi: egy gyors, pontos akció végén az őrizetlenül hagyott Lauth lőtt a hálóba (0-1). A vecsésiek egy szempillantás alatt játékstílust váltottak, és átmentek támadásba, de az 58. percben újra gólt kaptak: Kukuruzovics technikás megoldással átemelte Botlik felett a labdát, amelyet egy vecsési védő kirúgott a kapuból, de azt nem lehetett egyértelműen megállapítani, hogy a gólvonal elől vagy mögül – a bíró mindenesetre megadta a gólt (0-2). A 62. percben a csereként beállt Böde Dániel remek egyéni akciója végén megszületett az FTC harmadik gólja.

A 72. percben egy szöglet utáni kipattanó labdát Dilaver lőtt rá erősen, kapásból, de egy védőről lepattant, de a kapu nem szabadult fel, néhány pillanattal később Busai közeli fejesét védte bravúrral Botlik. Két perccel később egy újabb sarokrúgás után Busai kapott labdát, és közelről a hálóba lőtt (0-4). A nyolcvanadik percben Petruska távoli bombáját Dibusz kiütötte. Öt perccel később Dilaver öt méterről a kapu fölé lőtt egy pontos beadást. És még mindig nem volt vége: Böde lépett ki két védő között a tizenhatoson belül, és szép mozdulattal a hálóba pörgetett (0-5).

A végén Petruska Csaba tökéletes szabadrúgása jóvoltából szépített a Vecsés (1-5), majd Böde Dániel szerzett még egy gólt, ezt is technikás megoldás végén (1-6).

Edzői értékelések

Urbán Flórián, Vecsés: – Az első félidővel mindenképp elégedett vagyok, de a másodikban kidomborodott az NB I és a megye egy közti különbség. Az én játékosaim azért játszanak a megyei első osztályban, mert fejben gyengébbek, mint azok, akik az élvonalban vannak. Azt gondolom, hogy fizikálisan talán felvettük a versenyt velük, de ők jobb játékosok, mert fejben sokkal jobbak, előrébb gondolkodnak. Olyan gólokat kaptunk, amelyek elkerülhetőek, sajnálom, hogy hat lett a vége, mert nem kellett volna ennyinek lennie. Mindenképpen elégedett vagyok a játékosaimmal, gratulálok nekik, mert megtettek mindent, ami tőlük tellett. Talán nem is elsősorban fizikálisan, hanem fejben fáradtak el. Azért játszanak a megye egyben, mert fejben elfáradnak, nem úgy gondolkoznak, és a Fradi-játékosok jobbak, jobban gondolkodnak, olyan helyeken indultak be, amiket nem tudtunk felvenni. Petruska Csaba Fradi-nevelés, korábban ott játszott, a specialitása a szabadrúgás, nagyon jól rúgja, nagyon jó technikája van, és most is sikerült betalálnia. Boldog vagyok, de boldogabb lettem volna, ha akcióból is betalálunk. Talán összejöhetett volna, ha jobban figyelünk, vagy erőszakosabbak vagyunk. Nem vagyunk elégedetlenek, ez a két csapat közti reális különbség.

Thomas Doll, FTC: – Az első félidővel egyáltalán nem voltunk megelégedve. Túlságosan lassan játszottunk, és két-három labdaérintéssel meg akartuk gyorsítani a játékot, de nagyon nehézkesek voltunk. A második felvonás rendben volt, sokkal gyorsabban játszottunk, és megpróbáltuk némelyik játékost tisztára játszani. A meccs elején túl sokáig volt a labda a játékosainknál, ezáltal túl sok párharcba kellett belemennünk, ahelyett, hogy gyorsan megjátszottuk volna. Ha az első gólt hamarabb megszerezzük, lehet, hogy már korábban gyorsabbá válik a játékunk. Az első félidőben nyújtott teljesítmény nem lesz elég hétvégén, de ezt a teljesítményt nem is akarjuk látni akkor. Nagyon fontos, hogy a figyelmet magas szinten fenntartsuk, és azt, amit gyakoroltunk, megvalósítsuk a játék során.

Korábban írtuk:

A szerda délután pályára lépő NB I-es csapatok kivétel nélkül könnyedén abszolválták a Magyar Kupa második fordulóját alacsonyabb osztályú ellenfelük otthonában. Többségük már a szünet előtt eldöntötte a meccset, az egyetlen kivételt a Haladás jelentette, amely azonban a második félidőben hét gólt rúgott, tehát szintén magabiztosan jutott tovább. Az NB II-es együttesek közül egyedül a – bajnokságban is gyengélkedő – Balmazújváros esett ki alsóbb osztályú riválissal szemben.

Kora este az élvonalbeli Kecskemét győzött az NB II-es Zalaegerszeg otthonában (bár a szünetben még hátrányban volt).

Magyar Kupa, 2. forduló

Vecsés FC – Ferencvárosi TC 1-6 (0-0)

Budai II László Stadion, néző. Játékvezető: Radványi

FTC: Dibusz – Bönig (Batik, 60.), Kukuruzovics, Pavlovics, Nagy Dominik – Gyömbér, Busai (Somalia, 74.), Nalepa, Dilaver – Lauth, Ugrai (Böde, a szünetben). Edző: Thomas Doll

Gólszerzők: Petruska (88.), illetve Lauth (48.), Kukuruzovics (57.), Böde (62., 87., 90.), Busai (74.)

Zalaegerszegi TE FC – Kecskeméti TE 2-3 (1-0)

Zalaegerszeg, játékvezető: Kovács J.

ZTE: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács A., Fodor M. – Horváth A., Kovács Gy., Melczer (Bailo, 72.), Szőllősi F. (Babati, 68.) – Grbics (Vittman, 82.), Délczeg. Edző: Lőrincz Emil

KTE: Németh V. – Botka, Karan (Farkas A., 85.), Varga R., Fótyik – Kitl, Szavics (Novák, 63.), Vukaszovics, N’Diaye – Balázs Zs., Gréczi (Pilipovics, 78.). Edző: Bekő Balázs

Gólszerzők: Délczeg (45.), Vittman (89.), illetve Délczeg (öngól 47.), N’Diaye (59.), Balázs Zs. (84.)

Kunszállás SE – Videoton FC 0-8 (0-4)

Kunszállás, játékvezető: Csonka

Videoton: Horváth T. – Heffler T., Caneira, Csakla, Fejes A. (Király B., 65.) – Nagy Zs., Trebotics – Sejben (Véninger, 76.), Kleinheisler (Valkovszki, a szünetben), Pajac – Feczesin. Edző: Joan Carrillo Milan

Gólszerzők: Nagy Zs. (19.), Feczesin (22., 80., 88. – a harmadikat tizenegyesből), Trebotics (25.), Pajac (26., 59.), Csakla (78.)

Győrsövényház SE – Nyíregyháza Spartacus 0-8 (0-6)

Győrsövényház, játékvezető: Kovács G.

Nyíregyháza: Hrabina – Nagy Z., Rubus, Póti, Jánvári – Spitzmüller, Patály, Huszák (Sándor I., 62.) – Pekár (Sárközi D., a szünetben), Molnár N., Lázár B. (Vámos M., 62.). Edző: Csábi József

Gólszerzők: Pekár (6., 8., 32.), Lázár B. (11., 39., 47. – az elsőt tizenegyesből), Molnár M. (30.), Patály (80.)

Iváncsa KSE – Diósgyőri VTK 0-4 (0-2)

Iváncsa, játékvezető: Barna G.

DVTK: Rados – Bori, Szalai V., Debreceni, Huszics – Marjanovics, Bognár I., Elek Á. (Egerszegi, 64.), Barczi – Griffiths (Csirszki, 59.), Takács T. (Grumics, a szünetben). Edző: Tomiszlav Szivics

Gólszerzők: Barczi (17.), Griffiths (34.), Grumics (46.), Bognár I. (77.)

SZEOL SC Szeged – Pécsi MFC 1-4 (1-3)

Szeged, 500 néző. Játékvezető: Farkas T.

Pécs: Gőcze – Nagy J., Csausics, Romics, Mohl – Horváth A. (Wittrédi, 65.), Kővári, Szatmári, Uzoma (Márkvárt, a szünetben) – Fröhlich, Pölöskey (Rácz, 58.). Edző: Véber György

Gólszerzők: Faragó (27.), illetve Mohl (tizenegyesből 4.), Kővári (9., 37.), Fröhlich (57.)

Putnok FC – Győri ETO FC 1-3 (1-2)

Putnok, játékvezető: Karakó

Győr: Pogacsics – Svec, Wolfe, Lang, Dinjar – Kamber, Windecker (Varga R., 58.), Pátkai, Koltai (Dudás, 58.) – Rudolf G., Strestík (Martínez, 81.). Edző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Madarász (32.), illetve Strestík (9., 13.), Pátkai (80.)

Kiállítva: Nagy Cs. (77.)

Mórahalom VSE – Debreceni VSC-TEVA 0-6 (0-3)

Mórahalom, 600 néző. Játékvezető: Takács T.

DVSC: Novakovics – Kovács G., Zsidai, Ferenczi J., Lázár P. (Karikás, 83.) – Barna Sz., Volas, Ludánszki (Sós, 67.), Berdó (Varga K., 56.) – Bereczki, Tisza T. Edző: Kondás Elemér

Gólszerzők: Bereczki (6., 38.), Berdó (40.), Volas (66.), Gonda (öngól 75.), Tisza T. (83.)

Fertőszentmiklós SE – Szombathelyi Haladás 0-7 (0-0)

Fertőszentmiklós, játékvezető: Szilasi

Haladás: Rózsa – Jagodics M. (Gyurján B., a szünetben), Dvorschák, Devecseri – Schimmer, Fehér Z., Szakály A. (Németh M., a szünetben), Farkas M. – Nagy O. (Zamostny, 69.), Gaál, Halmosi. Edző: Artner Tamás

Gólszerzők: Gaál (62.), Németh M. (68.), Zamostny (74., 79.), Gyurján B. (76., 86., 89.)

Kiállítva: Halmosi (71.)

Kisvárda-Master Good FC – Ceglédi VSE 2-0 (0-0)

Gólszerzők: Módis (85.), Nagy R. (91.)

Kiállítva: Mboussi (19.), illetve Szabó D. (19.)

Csepel FC – Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC 3-4 (2-2)

Gólszerzők: Balogh Z. (10.), Bodnár R. (25.), Juhász L. (70.), illetve Vári B. (36.), Urbin (38.), Zsolnai (53.), Hamar (80.)

Kiállítva: Nacsa (68.)

Bajai LSE – Soroksár SC 1-4 (1-2)

Gólszerzők: Harnos (7.), illetve Kocsis D. (14., 82.), Szabó R. (27.), Péter A. (73.)

Kozármisleny FC – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2-1 (0-0)

Gólszerzők: Lauer (69., 91.), illetve Batizi-Pócsi (63.)

Celldömölki VSE – FC Ajka 0-4 (0-2)

Gólszerzők: Szabó Zs. (9., 80.), Sowunmi (32.), Németh L. (93.)

Ikarus BSE – Aqvital FC Csákvár 1-5 (0-3)

Gólszerzők: Molnár I. (54.), illetve Varga Z. (8.), Horváth R. (25.), Domokos (42.), Molnár Cs. (79., 91.)

Kiállítva: Molnár I. (71.), Ivanics (72.)

Bölcskei SE – Gyirmót FC 0-5 (0-3)

Gólszerzők: Tóth N. (3., 7.), Illés Gy. (41.), Paku (54.), Andorka (93.)

Kiállítva: Illés Gy. (62.)