Búcsúzott a Magyar Kupától a Pápa

Mátyus János együttese a másodosztályú Soroksár otthonában kapott ki 2-0-ra.

Tizenegy élvonalbeli együttes küzdelmeivel folytatódott a Magyar Kupa első fordulója szerda délután. A Pécs, a Kecskemét, a Bp. Honvéd, a Ferencváros, a Videoton és a Nyíregyháza megyei első osztályú csapat ellen lépett pályára. A Haladásra, a Debrecenre és a címvédő Újpestre már kicsivel nehezebb feladat hárult: ők NB III-as csapatokkal találkoztak.

A Diósgyőr és a Lombard Pápa másodosztályú riválist kapott, csakúgy, mint az augusztus végén pályára lépő Győri ETO.

A Kecskemét remek második félidei játékának köszönhetően nyolcat gurított Nyíradonyban, míg a Videoton hét gólt lőtt a Testvériség pályáján. A Ferencváros 8-0-ra nyert Hévízen, a címvédő Újpest pedig 3-1-re Budaörsön.

A nap meglepetését a bajnokságban remeklő Pápa szolgáltatta, amely 2-0-s vereséget szenvedett a másodosztályú Soroksár vendégeként. Nyögvenyelősen, mindössze 2-0-ra győzött a Honvéd Csornán, a Haladás pedig 4-1-re ütötte ki a harmadosztályú Dorogot. A PMFC háromgólos sikert aratott Szászváron, a DVSC pedig szintén 3-0-ra verte a Szekszárd együttesét. A játéknap utolsó összecsapáson a Vasast hazai pályán simán, 4-0-ra győzte le a Diósgyőr.

Magyar Kupa, 1. forduló

Hévíz SK – Ferencvárosi TC 0-8 (0-6)

Hévíz, 1500 néző. Játékvezető: Szőts

FTC: Jova – Nalepa (Batik, a szünetben), Mateos, Pavlovics, Bosnjak – Nagy Dániel (Nagy Dominik, a szünetben), Kukuruzovics, Csukics, Havojics – Böde (Csilus Á., a szünetben), Lauth. Edző: Thomas Doll

Gólszerzők: Lauth (8., 13., 62.), Kukuruzovics (22.), Böde (27.), Havojics (33., 43.), Csilus Á. (48.)

Soroksár SC – Lombard Pápa Termál FC 2-0 (1-0)

Soroksár. Játékvezető: Kovács G.

Soroksár: Rácz – Vass Zs., Erdei, Urbán, Pintér D. – Lannert, Balaskó Cs. – Szabó R. (Simita, 70.), Nyilas E., Péter A. – Lovrencsics B. (Tóbiás, 87.). Edző: Varga Attila

Pápa: Markek – Zulevs (Király B., 54.), Tóth G., Jagodics B. (Bogunovics, a szünetben) – Faggyas, Nagy T., Sluka, Frizoni, Csilus T. – Popin, Waltner (Kenesei K., a szünetben). Edző: Mátyus János

Gólszerzők: Lovrencsics B. (4.), Tóbiás (90.)

Nyíradony VVTK – Kecskeméti TE 0-8 (0-1)

Nyíradony. Játékvezető: Karakó J.

KTE: Németh V. – Botka, Lovrics, Karan, Varga R. (Patvaros, 56.) – Farkas A., Pilipovics, Vukaszovics, Kitl (Balázs Zs., a szünetben) – Tölgyesi (Eninful, a szünetben), Novák. Edző: Bekő Balázs

Gólszerzők: Pilipovics (38., 86.), Novák (53., 62., 65.), Botka (77.), Eninful (85.)

Budaörs – Újpest FC 1-3 (0-3)

Budaörs, 500 néző. Játékvezető: Kovács J.

Újpest: Dmitrovics – Nagy J., Heris, Vadász, Rojo – Holdampf, Ahmeti, Koszovics, Serwy (Forró, 87.) – Sztanisavljevics (Suljics, 87.), MBoma (Marques, a szünetben). Edző: Nebojsa Vignjevics

Gólszerzők: Laczkovich (56.) illetve (56.)M’boma (24.), Serwy (27.), Stanisavljevics (44.)

Csornai SE – Bp. Honvéd 0-2 (0-1)

Csorna, 400 néző. Játékvezető: Molnár

Honvéd: Kemenes – Baráth, Alcibiade, Ignjatovics, Mello (Kristi, 53.) – Portilla (Kapacina, 79.), Mancini, Hidi – Traore, Prosser, Holender (Bobál G., 71.). Edző: Pietro Vierchowod

Gólszerzők: Prosser (17., 55.)

Kiállítva: Fehér (68.)

Testvériség SE – Videoton 0-7 (0-3)

Budapest. Játékvezető: Ducsai J.

Videoton: Horváth – Szolnoki, Caneira, Chakla, Fejes – Nagy Zs., Trebotics – Álvarez (Paudits, 79.), Haraszti (Kovács, a szünetben), Oliveira (Vallejos, a szünetben) – Feczesin. Edző: Joan Carrillo Milan

Gólszerzők: Oliveira (21.), Álvarez (26.), Chakla (45.), Caneira (59.), Vallejos (72.), Feczesin (81., 85.)

Kalocsai FC – Nyíregyháza Spartacus 0-8 (0-4)

Miske. Játékvezető: Farkas T.

Nyíregyháza: Ovszijenko – Patály (Koller, 65.), Fodor, Gengeliczki (Póti, 65.), Törtei (Jánvári, a szünetben) – Sándor, Spitzmüller – Huszák, Pákolicz, Pekár – Lázár. Edző: Csábi József

Gólszerzők: Pekár (3., 59., 75.), Pákolicz (7., 61.), Lázár (11.), Sándor (25., 49.)

Tolle UFC Szekszárd – Debreceni VSC-TEVA 0-1 (0-3)

Szekszárd. Játékvezető: Botló

DVSC: Polekszics – Nagy Z., Morozov, Brkovics (Dombi 83.), Vadnai – Bouadla (Sós 73.), Ludánszki, Damahou, Ferenczi – Tisza, Seydi (Bereczki 62.). Edző: Kondás Elemér

Gólszerzők: Seydi (45+1., 50.), Brkovics (59.)

Szászvári SE Fürge Nyuszi – Pécsi MFC 0-3 (0-1)

Szászvár. Játékvezető: Szommer

Pécs: Helesfay – James, Causic, Lantos, Uzoma – Mohl – Kővári (Rácz, a szünetben), Wittrédi, Heffler (Gránicz, 58.) – Szatmári (Pölöskey, a szünetben), Fröhlich. Edző: Véber György.

Gólszerzők: Lantos (35.), Pölöskey (50.), Frőhlich (54.)

Dorogi FC – Szombathelyi Haladás 1-4 (1-1)

Dorog, 200 néző. Játékvezető: Radványi

Haladás: Rózsa – Schimmer, Devecseri (Dvorschák, 70.), Jagodics, Farkas M. (Katona, 36.) – Szakály, Varga G. – Városi (Medgyes, a szünetben), Németh M., Gaál – Zamostny. Edző: Artner Tamás

Gólszerzők: Fürjes (35.) illetve Zamostny (44.), Gaál (54., 78.), Németh M. (67.)

Vasas FC – Diósgyőri VTK 0-4 (0-2)

Illovszky-stadion, 2500 néző. Játékvezető: Nazsa

Vasas: Németh G. – Görgényi, Grúz, Tamás L., Hajdú N. – Vida, Nagy T. (Takács K., 82.), Berecz – Nagy D. (Ferenczi, 66.) Ádám (Menyhárt, 56.), Remili. Edző: Szanyó Károly

DVTK: Rados – Huszics, W. Alves, Debreceni, Okuka – Bognár I. (Németh M., 66.), Egerszegi, Bori, Gosztonyi – Bacsa (Marjanovics, 58.), Griffiths (Takács 53.). Edző: Tomiszlav Szivics

Gólszerzők: Bori (27.), Bacsa (34.), Takács T. (55.), Gosztonyi (81.)

Augusztus 27. 19 óra: Soproni VSE-GYSEV – Győri ETO

Korábban játszották

Újbuda TC – Zalaegerszegi TE FC 1-2 (0-1, 1-1, 1-1 – hosszabbítás után)

Ónod SE – FGSZ Siófok 0-6 (0-4)

Monori SE – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2-4 (0-0, 2-2, 2-3 – hosszabbítás után)

Mezőkovácsháza TE – Mezőkövesd-Zsóry 0-7 (0-3)

Gyulaháza KSE – FC Ajka 0-3 (0-0)

Cigánd SE – Szigetszentmiklósi TK-Erima 2-3 (0-2)

Dunaharaszti MTK – Békéscsaba 1912 Előre FC 1-2 (1-1)

FC Tatabánya – Szeged 2011-Grosics Akadémia 2-3 (0-2, 2-2, 2-2 – hosszabbítás után)

FC Hatvan – Aqvital Publo-Csákvári TK 2-3 (1-2)

Körmendi FC – Gyirmót FC 0-5 (0-2)

Orosháza FC – Dunaújváros PASE 1-0 (0-0)

Majosi SE – Ceglédi VSE 0-8 (0-5)

Kozármisleny FC – Diósdi TC 5-1 (3-0)

Celldömölki VSE – Sárvár FC 3-0 (2-0)

Kisvárda FC-Master Good – Tököl VSK 4-1 (2-0)

Jászfényszarui VSE – Bajai LSE 0-1 (0-0)

Kisújszállási SE – Termálfürdő-Tiszaújváros 1-3 (1-1)