Lesz még dolga Mátyus Jánosnak…

2014. 07. 12. 12:57

A Lombard Pápa 3-1-re kikapott Zalaegerszegen, a becsületgólt Waltner Róbert szerezte büntetőből.
Zalaegerszegi TE FC – Lombard Pápa Termál FC 3-1 (1-0)
Zalaegerszeg
ZTE: Miski – Simonfalvi, Króner, Fodor M., Farkas N. – Bailo, Szöllősi F. – Horváth A., Babati, Délczeg – Vittman. Cserék: Czirjék, Tóth B., Biró, Szegleti, Pajor, Ferkó. Edző: Lőrincz Emil
Pápa: Szűcs L. – Csizmadia, Bogunovics, Tóth G., Robson – Nagy T. – Cissé, Csillus, Frizzoni – Kenesei K., Csorba. Cserék: Szmiljanics, Dominik, Markek, Jagodics M., Király B., Benkő, Waltner. Edző: Mátyus János
Gólszerzők: Délczeg (9.), Farkas N. (85.), Pajor (90.), illetve Waltner (tizenegyesből 53.)

Nagy melegben, a stadion mögötti füves pályán játszott edzőmeccset a ZTE vendégeként a Lombard Pápa csapata. A vendégeknél a brazil Robson és a francia Cissé mellett még két külföldi próbázó volt, ők csereként kaptak lehetőséget: a szlovén Stefan Szmiljanics és a horvát Luka Dominik. Rajtuk kívül a zalaegerszegi közönség örök kedvence, Waltner Róbert is pályára lépett vendégoldalon.

Meglepetésre a zalaiak játszottak jobban az első játékrészben, főleg annak az első kétharmadában. A kilencedik percben meg is tudták szerezni a vezetést: Délczeg jó ütemben játszotta meg Babatit, aki balról betört a tizenhatoson belülre, lőtt, de Szűcs Lajos kiütötte a labdát – azonban éppen Délczeg elé, aki 11 méterről nem hibázott (1-0). Ezek után is inkább a hazaiak játszották a futballt, ám fél óra után magához tért a Pápa. Kenesei Krisztián kétszer is veszélyeztetett, ám egyszer éppen csak mellé ment a lövése, másodjára pedig Miski védett parádésan. Egy-egy lesgólt is elértek a csapatok, ám a szünetig több érvényes találat nem esett.

A második félidőt aktívabban kezdte a Pápa, és az egyenlítésre sem kellett sokat várni, hiszen az 56. percben egy teljesen jogos büntetőt Waltner Róbert magabiztosan a kapuba lőtt (1-1). Ezek után kiegyenlített játék folyt, ennek ellenére a hajrában két gólt is elért a ZTE. Előbb a 85. percben Szegleti szögletét Farkas Norbert fejelte 11 méterről a bal felső sarokba – a kapufa is besegített egy kicsit –, majd az utolsó percben kontrát vezetett a házigazda, amelynek végén Babati önzetlenül passzolt Szűcs Lajos mellett Ferkó elé, aki 11 méterről az üres kapuba gurított (3-1). Lesz még dolga Mátyus Jánosnak…