A Videoton súlyos hazai veresége

Az ötödik forduló szerdai meccseinek gyűjtőcikkében minden jegyzőkönyv megtalálható!

Esti mérkőzések:

Feltámadt a Paks! A hosszú hetek óta gyengélkedő tolnaiak nagy meglepetésre kiütéssel győztek a bajnoki listavezető Videoton otthonában! Úgy látszik, a pénzbüntetések hatásosak voltak… A fehérváriaknál most tért vissza Juhász Roland, de sok öröme nem lehetett. Az Újpest és a Győr is meglepetést szolgáltatott: a lilák hazai pályán kikaptak a Kecskeméttől, a bajnoki címvédő pedig szintén házigazdaként csak döntetlenre volt képest a másodosztály alsóházához tartozó Sopron ellen. A Fradi, a Pécs és a Siófok pedig négygólos döntetlent játszott.

Délutáni mérkőzések:

Horváth Zsolt góllal mutatkozott be az MTK-ban, hiszen nyári sérülése után a DVTK elleni meccs volt az első, amelyen pályára léphetett. A Mezőkövesd új védője, Vaskó Tamás is góllal mutatkozott be, méghozzá a Debrecen otthonában 4-2-re megnyert meccsen. A D-csoportban mindkét élvonalbeli csapat, a Honvéd és a Puskás FC is kikapott. A Kaposvár meglepően magabiztos győzelmet aratott a Zalaegerszeg ellen. A Haladás és a Pápa zárt kapus rangadóján nem született gól.

Ligakupa, 5. forduló

A-csoport

MTK – Diósgyőri VTK 2-0 (1-0)

Hidegkuti-stadion, 100 néző. Játékvezető: Szilasi

MTK: Hegedüs L. – Baki, Kálnoki Kis, Vukmir, Fejes A. – Pölöskei Zs. (Hajdú Á., 71.), Kanta J., Ladányi – Csiki (Vass P., 65.), Eppel (Horváth P., a szünetben), Horváth Zs. Edző: Garami József

DVTK: Rajics – Kosztics, Vadász, Kádár, Huszics (Nikházi, a szünetben) – Gohér, Barczi, Elek Á. (Abdouraman, a szünetben), Gosztonyi (Eperjesi, 70.)– Batioja, Futács. Edző: Tomiszlav Szivics

Gólszerzők: Horváth Zs. (45+1.), Horváth P. (58.)

Kedden játszották

Kisvárda SE – Vasas FC 2-1 (1-0)

Kisvárda, 200 néző. Játékvezető: Berke

Kisvárda: Petranics – Oláh D., Hegedűs T., Kornutjak, Molnár R. – Nagy B. – Miskolczi (Farkas M., 62.), Horváth L., Fodor A. – Pálvölgyi (Kapacina, a szünetben), Bouard (Üveges, 71.). Edző: Révész Attila

Vasas: Hermány – Görgényi, Recklet, Schulz, Engel – Szedlár (Horia, 64.), Nagyházi, Berecz Zs., Boda J. – Wilson (Boka, 52.), Ádám M. (Németh G., 5.). Megbízott edző: Tóth András

Gólszerzők: Hegedűs T. (tizenegyesből 6.), Miskolczi (50.), illetve Boda J. (tizenegyesből, 91.)

Az állás: 1. Kisvárda 8 pont, 2. Diósgyőr 7 pont (8-7), 3. MTK 7 pont (7-7), 4. Vasas 6 pont

B-csoport

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Nyíregyháza Spartacus 0-0

Balmazújváros, 200 néző. Játékvezető: Nagy R.

Balmazújváros: Szalma – Oláh G., Kónya, Kiss L., Sárközi – Demjén (Tóth D., 58.), Müller, Murák, Karacs (Virágh, 65.) – Szőllősi F., Urbin (Belényesi, 58.). Edző: Híres Gábor

Nyíregyháza: Ovszijenko – Patály, Dajka, Kovács I., Polényi – Kákonyi (Szilágyi, a szünetben), Popovics (Sándor I., 90.), Reznek, Minczér, Katona Gy. – Szathmári. Edző: Lucsánszky Tamás

Debreceni VSC-TEVA – Mezőkövesd-Zsóry 2-4 (0-2)

Debrecen, 100 néző. Játékvezető: Lovas L.

DVSC: Verpecz – Bernáth, Ludánszki, Króner (Szatmári, 63.), Ferenczi J. – Dombi (Barna Sz., 88.), Slimane Bouadla, Spitzmüller, Selim Bouadla – Volas (Szécsi M., a szünetben), Seydi. Edző: Kondás Elemér

Mezőkövesd: Horváth T. – Hegedűs Cs., Szalai V., Vaskó, Fótyik (Bagi, a szünetben) – Sigér, Kiss M., Bognár I., Pilibaitis (Melczer, 51.) – Balajti, Harsányi (Menougong, 71.). Edző: Véber György

Gólszerzők: Seydi (60.), Szalai V. (öngól 72.), illetve Vaskó (17.), Harsányi (25.), Bognár I. (70., 88.)

Az állás: Debrecen 12 pont, 2. Mezőkövesd 7 pont, 3. Nyíregyháza 5 pont, 4. Balmazújváros 4 pont

C-csoport

Békéscsaba 1912 Előre SE – Szolnoki MÁV FC 0-2 (0-1)

Békéscsaba. Játékvezető: Takács J.

Békéscsaba: Nagy B. – Albert I., Radványi, Kiprich D. (Vozár, a szünetben), Horváth T. – Mészáros L. (Zsilinszki, 62.), Soós J., Balogh M., Leucuta – Pozsár (Király P., a szünetben), Pantovics. Edző: Komjáti András

Szolnok: Tóth Z. – Antal G. (Mile, a szünetben), Balaskó Cs., B. Tóth, Pintér L. – Rokszin, Magos (Mundi, 70.), Lengyel B., Katona B. – Papizsanszkij, Szepessy (Faggyas, 63.). Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Szepessy (40., 56. – az elsőt tizenegyesből)

Újpest FC – Kecskeméti TE-Phoenix Mecano 1-2 (1-1)

Szusza Ferenc Stadion. Játékvezető: Varga L.
Újpest: Bősz – Nego, Vermes, Litauszki, Jónás – Eninful (Balogh B., 64.), Vasziljevics – Horváth R., Szankovics, Adballah (Toricska, 74.) – Lázár B. (Simon K., 64.). Edző: Nebojsa Vignjevics
KTE: Németh V. – Mogyorósi, Farkas A., Varga R., Forró – Nagy P., Bulajics – Pekár (Csima, 85.), Csillag (Szalai D., 53.), Leo Correira (Vukaszovics, 58.) – Barry. Edző: Bekő Balázs

Gólszerzők: Horváth R. (37.), illetve Pekár (3., 84.)

Az állás: 1. Kecskemét 10 pont, 2. Szolnok 9 pont, 3. Újpest 5 pont, 4. Békéscsaba 3 pont

D-csoport

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Puskás Akadémia 1-0 (0-0)

Szigetszentmiklós, 100 néző. Játékvezető: Kiss N.

SzTK: Horváth L. – Csikortás, I. Jakoljevics, Kornis – Pollák, Kvekvskiri, Barna (Bonifert, 86.), Sz. Jakovjevics, Nagy J. – Takács T. (Fekete Á., 69.), Khous (Kollega, a szünetben). Edző: Csurka Zoltán

Puskás FC: Hajdúch – Vachtler, Papucsek, Farkas N., Waque – Nagy Zs. (Tóth L., 55.), Bertus, Hahn (Károly B., 65.), Baracskai – Zsolnai, Molnár T. (Spandler, 79.). Edző: Benczés Miklós

Gólszerző: Kollega (55.)

Ceglédi VSE – Bp. Honvéd 1-0 (0-0)

Cegléd, 200 néző. Játékvezető: Karakó

Cegléd: Miski – Robson, Miklósvári, Szabó M., Szala – Kenderes, Rebrik, Markó, Kormos – Viniczai (Fehér B., 54.), Szkunc (Lipusz, 62.). Edző: Kiss László

Honvéd: Czuczi – Sundas, Lovrics, Celestine, Alcibiade – Hidi, Diarra, Daud, Job – Perea (Mensah, 73.), Holender (Prosser, 54.). Edző: Marco Rossi

Gólszerző: Miklósvári (77.)

Az állás: 1. Puskás FC 8 pont (8-5), 2. Cegléd 8 pont (8-8), 3. Szigetszentmiklós 7 pont, 4. Honvéd 4 pont

E-csoport

Kozármisleny SE – Dunaújváros PASE 2-0 (1-0)

Kozármisleny, 100 néző. Játékvezető: Kulcsár K.

Kozármisleny: Helesfay – Vég, Vattai, Fellai, Szabó B. – Schneider (Imrő, 73.), Nagy E., Turi, Reitz (Tar, 76.) – Pap R. (Németh A., 83.), Tóth A. Edző: Szabó Zsolt

DPASE: Bartus – Oroszi, Hajdók, Szauter, Galambos – Ato (Jakab D., a szünetben), Sáfár (Tóth T., a szünetben), Micskó, Perovics (Hosszú, 57.) – Sitku, Birtalan. Edző: Dobos Barna

Gólszerzők: Pap R. (36.), Vég (tizenegyesből 81.)

Videoton FC – MVM Paks 1-4 (0-2)

Székesfehérvár, 300 néző. Játékvezető: Radványi

Videoton: Tujvel – Thiago, Vinícius, Juhász R. (V. Gomes, 74.), Mamadu – Tóth I B., Caneira, Álvarez (Oliveira, 81.), Nildo – Gyurcsó (Alex R., 87.), Zé Luis. Edző: José Gomes

Paks: Molnár P. – Fiola, Horváth G., Szabó J. – Nyári, Hullám (Báló, 73.) – Bori, Könyves, Bartha (Heffler T., 82.), Nagy O. (Kiss T., 62.) – Délczeg. Edző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Zé Luis (67.), illetve Könyves (13.), Délczeg (15., 52.), Bartha (49.)

Kiállítva: Tóth I B. (61.)

Az állás: 1. Paks 10 pont, 2. Videoton 7 pont (12-9), 3. Kozármisleny 7 pont (7-10), 4. Dunaújváros 4 pont

F-csoport

Győri ETO – Soproni VSE-GYSEV 1-1 (1-0)

Győr. Játékvezető: Pintér

Győr: Nagy G. – Svec, Djordjevics, Sztanisics, Nicorec (Sipőcz, 85.) – Pátkai, Wolfe, Martínez (Trajkovics, 60.) – Burgos, Lázok, Andrics. Edző: Pintér Attila

SVSE: Heinrich – Maráczi, Baranyai, Tóth M., Czár – Horváth A. (Soós, 71.), Nyilasi, Deme (Varga G., 59.), Németh L. (Gaál B., 54.) – Pető, Horváth P. Edző: Supka Attila

Gólszerzők: Burgos (44.), illetve Gaál B. (71.)

Ferencvárosi TC – FC Tatabánya 2-0 (1-0)

Puskás-stadion, 300 néző. Játékvezető: Veizer

FTC: Kunsági – Jovanovics (Jenner, 67.), Mateos, Gyömbér, Bönig – Busai, Csukics – Somalia, Böde (Kovács K., 75.), Leonardo (Ionescu, a szünetben) – Diallo. Edző: Ricardo Moniz

Tatabánya: Dombai – Almási, Radnai, Szűcs L., Páles (Szamosszegi, a szünetben) – Bozsik J. (Ferkó Cs., 62.), Kovács I., Bakos, Szabó R., Móri (Besztercei, a szünetben) – Szabó B. Edző: Bozsik Péter

Gólszerzők: Gyömbér (31.), Busai (69.)

Az állás: 1. Győri ETO 10 pont (4 mérkőzés), 2. Ferencváros 9 pont (4 mérkőzés), 3. Sopron 7 pont (5 mérkőzés), 4. Tatabánya 0 pont (5 mérkőzés)

Az elhalasztott Ferencváros – Győri ETO mérkőzést november 16-án, szombaton, 17 órától rendezik.

G-csoport

Sz. Haladás – Lombard Pápa Termál FC 0-0

Szombathely. Játékvezető: Szőts

Haladás: Rózsa – Schimmer, Devecseri (Halmai R., 37.), Tóth P., Bosnjak – Rajos (Füredi, 80.), Iszlai, Simon Á. – Nagy G., Tóth L. (Angyal, 45.) – Andorka. Edző: Artner Tamás

Pápa: Horváth G. – Nagy S., Tóth G. (Szabó O., 73.), Mecsinovics, Présinger (Orosz M., a szünetben) – Nagy T., Dóczi (Rodenbücher, 43.), Németh M., Király B. – Eszlátyi, Sekour. Edző: Tóth Bálint

FC Ajka – Gyirmót FC 0-2 (0-2)

Ajka, 100 néző. Játékvezető: Urbán E.

Ajka: Tulipán – Domján, Jagodics (Fodor, a szünetben), Pákai, Kanta Sz. – Meiczinger, Köles, Sipos N. (Veisz, 84.) – Skriba, Mihalecz P. (Dancsecs, 58.), Varga T. Edző: Ifj. Mihalecz István

Gyirmót: Holczer – Hajba T., Graszl K., Lengyel (Országh B., 55.), Farkas M. – Madarász, Lázár P. – Cseri T., Laki (Magasföldi, 79.), Kelemen P. – Tóth N. (Oross, 61.). Edző: Sisa Tibor

Gólszerzők: Laki (14.), Graszl K. (tizenegyesesből 22.)

Az állás: 1. Pápa 9 pont, 2. Haladás 8 pont (11-7), 3. Gyirmót 8 pont (11-8), 4. Ajka 1 pont

H-csoport

Kaposvári Rákóczi – Zalaegerszegi TE FC 4-0 (2-0)

Kaposvár. Játékvezető: Gaál Gy.

Kaposvár: Ranilovics – Okuka (Pavlovics, 52.), Dominic (Murai, a szünetben), Albert Á., Jánvári – Addo, Böjte, Lucas (Babics, 66.), Markus, Oláh – Vrucina. Edző: Prukner László

ZTE: Czirjék – Pál A., Buzás (Kalamár, 54.), Vágó L., Latin – Holdampf, Szántó – Szegleti, Kovács L., Bedi (Dufka, 74.) – Bíró A. Edző: Lendvai Miklós

Gólszerzők: Dominic (13.), Markus (39., 53.), Vrucina (68.)

Pécsi MFC-Matias – FGSZ Siófok 2-2 (0-1)

Pécs, 200 néző. Játékvezető: Kovács J.

PMFC: Gőcze – Nagy J., Lantos, Balogh B., Deutsch – Jocsics (Márkvárt, a szünetben), Horváth A., Kővári, Wittrédi (Városi, 76.) – Gaál (Rácz F., a szünetben), Grumics. Edző: Lőrincz Emil, Márton Gábor

Siófok: Kiss M. – Pécseli, Singer, Fehér Zs., Kiss Zs. (Klujber, 72.) – Nagy D. (Mosberger, a szünetben), Peszmeg, Bogáti, Mokánszki (Vólent, 65.) – Horváth B., Dajics. Edző: Horváth Károly

Gólszerzők: Grumics (47.), Singer (öngól 88.), illetve Nagy D. (45.), Bogáti (85.)

Az állás: 1. Kaposvár 12 pont, 2. Pécs 10 pont, 3. Siófok 7 pont, 4. Zalaegerszeg 0 pont