Magabiztos Videoton-előny

A Videoton hazai pályán 4-0-ra nyert a Zalaegerszeg ellen a Magyar Kupa negyedik fordulójának első mérkőzésén.

Magyar Kupa, 4. forduló, 1. mérkőzés
Videoton FC – Zalaegerszegi TE FC 4-0 (3-0)
Székesfehérvár, 2000 néző. Játékvezető: Andó-Szabó
Videoton: Bozsovics – Brachi, Caneira, Vinícius, Szolnoki (Haraszti, a szünetben) – Tóth I B., Mitrovics – Gyurcsó (Paraíba, 64.), Kovács I. (Torghelle, 73.), F. Oliveira – N. Nikolics. Edző: José Gomes
ZTE: Vlaszák – Simonfalvi, Nánási, Kovács G., Hajdú N. – Máté I P., Kocsis A. (Kocsárdi, a szünetben) – Grbics (Szegleti, 53.), Jasarevics (Babati, a szünetben), Frizoni – D. Pavicsevics. Edző: Preisinger Sándor
Gólszerző: F. Oliveira (2., 66.) N. Nikolics (30., 35.)

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

A székesfehérvári pálya finoman szólva sem volt ideális, mivel nagyjából a játékterület fele víz alatt állt – tudósít a ZTE honlapja.

A második percben a lesre játszó zalai védők közül Oliveira kilépett, és a kifutó Vlaszák Géza mellett a hálóba lőtt (1-0). Egy perccel később Darko Pavicsevics majdnem egyenlített, de fejese centikkel ment a bal kapufa mellé. A nyolcadik percben Kocsis elcsúszva kivágta a labdát a tizenhatos vonalánál, Nemanja Nikolics pedig átesett a lábán. Andó-Szabó Sándor játékvezető nem akarta a véletlenre bízni a székesfehérváriak továbbjutását, ezért általános meglepetésre tizenegyest ítélt, amit Nikolics a felső lécre vágott.

A 23. percben, zalai labdavesztés után Nikolics a bal kapufára lőtte a ziccert. Fél óra játék után Kovács István futott el a jobb szélen, beadását Oliveira nem tudta elpasszolni Vlaszák mellett, mert megállt a vízben a labda, de az érkező Nikolics továbbsodorta azt, és az üres kapuba gurított (2-0). A 35. percben a pálya átka ismét a ZTE-nek jelentett hátrányt: Tóth I Balázs lőtt 22 méterről, de rosszul találta el a labdát, ami a tizenegyes ponton megállt a vízben, a kifutó Vlaszák így nem érhette el, a labda Nikolics elé került, akinek már nem volt nehéz dolga (3-0)…

A második félidőben teljesen kiegyenlített volt a játék helyzet egészen a 66. percig nem is alakult ki, akkor viszont Oliverira góljával növelte előnyét a Videoton (4-0). A visszavágóra egy hét múlva kerül sor.