Kilenc év után ismét élvonalba jutott az ETO

Katona Tibor / MTI
Mendes Riquelme gólja döntött, élvonalba jutott az ETO FC Győr
Bár a Vasas labdarúgócsapata hazai pályán 4-0-ra elverte a Soroksárt, az ETO FC Győr élt a helyzeti előnyével, és egygólos győzelmet aratva Ajkán kiharcolta a feljutást.

A forduló előtt két pont volt az ETO előnye, azaz csak akkor bukhatta volna el a feljutást, ha kikap, a rivális Vasas pedig nyer (pontazonosság esetén a több győzelem a győriek javára döntött volna).

A Vasas hozta is a kötelezőt, már az első félidőben háromgólos előnyben volt, végül 4-0-ra verte a Soroksárt, a győriek azonban nem rontottak, és Riquelme 25. percben szerzett találatával 1-0-ra verte a több nagy helyzetet is elpuskázó Ajka otthonában.

Egy begyakorolt pontrúgásból sikerült gólt lőnünk, ettől megnyugodtunk, mert kicsit görcsösen kezdtünk.

Éreztem, hogy nagyon nagy baj már nem lehet. Örülök, hogy ezzel az öt meccsel részese lehettem a szezonnak. Örülünk, ünneplünk” – nyilatkozta Borbély Balázs edző az M4 Sport kamerája előtt.

Az ETO kilenc év szünet után szerepelhet majd újra az NB I-ben.

Ami az alsóházat illeti, az már eldőlt, hogy a Tiszakécske, a Siófok és a Mosonmagyaróvár kiesett, a negyedik búcsúzó a Pécs vagy a BVSC lehetett. A fővárosi csapat a Honvéddel játszott 0-0-s döntetlent, és miután a Pécs sem bírt a Szeged-Csanád csapatával (1-1), a baranyaiak estek ki.

Azt nem tudni, hogyan rendeződik majd át a másodosztály, hiszen a 14. helyen zárt Szombathelyi Haladás nem kapta meg a licencet, így a következő idényben nem indulhat az NB II-ben.