„Többet nem mondok, mert lehet, hogy bajba kerülök” – Gera Zoltán szerint jogos tizenegyest nem kapott meg a Vasas Győrben

m4sport.hu
m4sport.hu

A szezon egyik, ha nem a legfontosabb mérkőzésén a Vasas kétszer is vezetett az első tíz percben az ETO otthonában, mégis 3-2-es vereséget szenvedett. Gera Zoltán csapata hátrányban focizva a második félidőben labdabirtoklásban mindenképpen ellenfele fölé tudott nőni, helyzetekig azonban csak a hajrában jutott, ám egyenlítenie már nem sikerült, mindez pedig azt jelenti, hogy a győriek feljöttek a második helyre, és ha nem kapnak ki Ajkán az utolsó fordulóban, akkor feljutnak.

Gera szerint jól kezdtek ugyan, de sokszor naivan játszottak az első félidőben, nem megfelelően zárták le a területeket. A második félidőben pedig megvoltak ugyan a lehetőségek, nem sikerült összehozni a harmadik gólt. A Vasas vezetőedzője szerint nem kaptak meg egy tizenegyest a végén (Otigbát húzták a mezénél fogva és el is esett a tizenhatoson belül), illetve kitért a Győr első góljára, ami szerinte lesről született – de itt meg kell jegyezni, hogy Radó András is lesről indulva szerzett gólt, és azt is megadták.

Nehéz higgadtan értékelni. Nyilván abból a szempontból magunkat okolhatjuk, hogy nem rúgtuk be a második félidőben a helyzeteket. Nagyon sajnálom a játékosokat – többet nem szeretnék mondani, mert akkor lehet, hogy bajba kerülök

– értékelt Gera Zoltán az M4-nek.

A győrieknél a szezon hajrájára megbízott Borbély Balázs a meccs előtt abban bízott, hogy a feljutásért csatázó két csapat meccsén a színvonal eléri azt, ami az élvonalban is van.

Véleményem szerint megütötte, főleg az első félidő. A második lényegében a Vasasról szólt, inkább ők irányítottak, főleg az utolsó 20-25 percben. Nagyon benyomtak minket, csak a kapusunknak köszönhető, hogy még játékban vagyunk