A Paksnak belefért két kihagyott büntető, a Vidinek két lesgól viszont már nem

Illyés Tibor / MTI

Kialakult az NB I élmezőnye, miután szombaton mindegyik dobogós helyért küzdő csapat lejátszotta mérkőzését.

A Paks 2-1-re verte a Kisvárdát, gyakorlatilag nem volt veszélyben a sikere, így aztán simán ezüstérmet szerzett. Még az is belefért, hogy Könyves Norbert büntetőjét kivédje Kovács Marcell, Hahn János pedig kapu fölé bombázza a második tizenegyest. Menet közben ugyanis Mezei Szabolcs és Hahn is betalált, így a hajrában csak szépített a Kisvárda.

Ennél nagyobb érzelmi hullámvasutazáson esett át a Fehérvár FC, amely gól nélküli döntetlent játszott a Diósgyőrrel. Ez a megfogalmazás azonban pontatlan, hiszen volt gól, csak éppen nem adták meg. Mamoudou Karamoko fejese előtt Sigér Dávidot látták szabálytalannak, míg Nikola Szerafimov góljánál a VAR pár milliméteres lest ítélt, így maradt a 0-0. Ez pedig a Vidi bronzérmébe került.

Eközben ugyanis a Puskás Akadémia domináns játékkal 4-1-re verte a Debrecent. Dzsudzsák Balázs kezezése miatt büntetőből került hátrányba a Loki, majd Manrique buktatta a gólhelyzetben kilépő Komáromi Györgyöt. Utóbbi gólt is lőtt és bár Bódi Ádám szépített az első félidő hajrájában, végül nem volt sok esélye meccsben maradnia a DVSC-nek. Komáromi és Nagy Zsolt duplájával simán nyertek a felcsútiak, ezzel a tabella harmadik helyére ugorva.

Az érmeket helyben át is adták a Paksnak és a Puskás Akadémiának.

Eredmények – NB I, 33. forduló

Paksi FC-Kisvárda Master Good 2-1 (1-0)
Paks, v: Andó-Szabó
gólszerzők: Mezei (34.), Hahn (84.), illetve Spasic (91.)
sárga lap: Szabó B. (50.), illetve Melnyik (38.), Cipetic (72.), Matic (78.), Ilievszki (82.)

Fehérvár FC-Diósgyőri VTK 0-0
Sóstói Stadion, 6133 néző, v.: Karakó
sárga lap: Gergényi (57.), Spandler (77.), illetve Klimovics (11.), Lund (45+2.), Gera D. (49.), Szabó L. (53.), Jurek (62.), Csorbadzsijszkij (70.)

Puskás Akadémia FC-Debreceni VSC 4-1 (2-1)
Felcsút, v.: Rúsz
gólszerzők: Nagy Zs. (15., 49. – az elsőt tizenegyesből), Komáromi (36., 90.), illetve Bódi (45+4.)
sárga lap: Plsek (47.), Komáromi (73.), Colley (96.), illetve Tuboly (34.)
piros lap: Manrique (24.)